שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד ראשון: הנשק הימי שהמחוסל פיתח לחמאס
  בתוניסיה הציגו תמונות של כלי שיט ימיים שפיתח לכאורה במדינה מוחמד א-זווארי, שחוסל לפני שבוע וחצי: לפי הדיווח, הם נועדו לפגוע בכלי שיט ישראליים במלחמה הבאה

   

   

  כך נראה הנשק שפיתח המהנדס המחוסל

  כך נראה הנשק שפיתח המהנדס המחוסל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  תוכנית טלוויזיה בתוניסיה הציגה תיעוד של כלי טיס בלתי מאויש ושל הפרויקט הימי שעליו עבד לכאורה בשטח תוניסיה מהנדס חמאס מוחמד א-זווארי, שחוסל במדינה החודש. צפו בתיעוד.

   

  עורך אתר החדשות התוניסאי ראשד אל-חיארי הביא לתוכנית האירוח "לאבס" תמונות מהמעבדה של א-זווארי, וטען כי באחת מהן נראות "צוללות" הנשלטות מרחוק מתוצרתו של א-זווארי. למעשה מדובר ככל הנראה בכלי שיט ימיים בצורת טילים, ולדברי המרואיין הם אמורים היו להכריע את העימות הימי עם ישראל במלחמה הבאה ולפגוע בכלי שיט ישראליים.

   

  בתוכנית הציג אל-חיארי כלי טיס שבנה א-זווארי. "כלי הטיס הבלתי מאויש שחג בתל-אביב במהלך מלחמת צוק איתן יוצר בתוניסיה על ידי א-זווארי. חמאס רק הוסיפו לו את העטיפה הלבנה", טען.

  "הנשק" שפותח בתוניסיה ()
  "הנשק" שפותח בתוניסיה

  המל"ט שפיתח א-זווארי ()
  המל"ט שפיתח א-זווארי

  בריכת הניסויים של המהנדס התוניסאי ()
  בריכת הניסויים של המהנדס התוניסאי

  הטיל הנוסף שהוצג בסרטון ()
  הטיל הנוסף שהוצג בסרטון

  בתמונה שהוצגה בתוכנית כשאל-חיארי אמר את הדברים האלה נראה כלי טיס קטן בצבע אדום, ולטענתו א-זווארי הוא שיצר אותו. "ישראל ידעה שהוא סכנה אמיתית עבורה ולכן חיסלה אותו", אמר אל-חיארי. "היה ניסיון כושל לחסל אותו לפני כמה חודשים".

   

  בסרטון נראית הבריכה שבה לכאורה ניסה את אותו כלי שיט, וכן מוצג בו הדגם המקורי של מל"ט האבאביל, שהיה ברשותו. בסך הכול הוצגו שני כלי שיט בצורת טילים, שהוגדרו כ"צוללות".

  בסרטון נראית הבריכה שבה לכאורה ניסה את אותו טיל, וכן מוצג בו הדגם המקורי של מל"ט האבאביל, שהיה ברשותו. בסך הכול הוצגו שני טילים, שהוגדרו כ"צוללות".

   

  לפי העיתונאי התוניסאי שהתארח בתכנית, א-זווארי כבר ביצע כמה ניסויים בנשק הימי, ואלו הצליחו: "ישראל הבינה זאת ביוני 2016, דרך אזרח בלגי שהגיע באותו זמן לבית הספר של א-זווארי במסגרת חילופי ידע על מכשירים שמופעלים מרחוק". לדבריו, "אחד ממקורבי א-זווארי אמר לי שהוא סיפר לו שברגע שהוא ראה את אותו אדם מיד הוא חשב שמדובר במרגל".

   

  לטענתו, לאותו אדם היה דף פייסבוק שלפתע נסגר. אחד מהאנשים שהשלטונות בתוניסיה מחפשים אחריו הוא בלגי ממוצא מרוקני, שחשוד כמי שהיה אחד מהשניים שתכנן את ניסיון החיסול במהנדס.

   

  א-זווארי חוסל לפני כשבוע וחצי בתוניסיה כששני מתנקשים לפחות ארבו לו וירו בו עשרות קליעים. הם השתמשו במשתיקי קול. בעולם הערבי מיהרו להפנות אצבע מאשימה למוסד הישראלי, ובחמאס הודיעו רשמית כי א-זווארי היה איש הארגון וטענו כי חיסולו דומה לחיסול מחמוד אל-מבחוח בדובאי - חיסול שגם הוא יוחס לישראל.

   

  לפי מקורות זרים א-זווארי סייע במשך שנים לחמאס לפתח מזל"טים ולשפר אותם כדי לאיים על ישראל, ומכריו סיפרו כי הוא אף הסתנן לרצועת עזה דרך המנהרות כדי לאמן את אנשי חמאס בהפעלת המטוסים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "ניסיון חיסול קודם נכשל". הנשק הימי לכאורה
  מומלצים