שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אושר פרויקט הענק בין רמת השרון לת"א

כשנה וחצי לאחר שהופקדה להתנגדויות, אישר מינהל התכנון באופן סופי את התוכנית של רשות מקרקעי ישראל להקמה של למעלה מ-6,000 דירות ופארק בשטח של 900 דונם במתחם "רצועת הנופש" בין רמת השרון לתל-אביב. מדובר באחת מעתודות הקרקע המשמעותיות במחוז ת"א. צפו בהדמיות

מתחם מגורים ענק באחת מעתודות הקרקע המרכזיות במחוז תל-אביב: כשנה וחצי לאחר שהופקדה להתנגדויות הציבור, הודיע היום (ג') מינהל התכנון כי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב החליטה לאשר למתן תוקף את תוכנית "רצועת הנופש" בין רמת השרון לתל-אביב. התוכנית, שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל, כוללת כ-6,100 יחידות דיור, כ-500 יחידות לדיור מוגן וכ-900 דונם עבור פארק מטרופוליני.

 

כתבות נוספות במדור צנרת התכנון :

עכו: אושרה תוכנית לבניית 1,200 דירות

מרכז עסקים ענק במקום מתחם אסם בפ"ת

אשקלון: 8,500 דירות בשתי שכונות חדשות

 

בוועדה, בראשות דלית זילבר, הסבירו היום כי מדובר בשתי תוכניות שקודמו יחד ויש ביניהן רצף טריטוריאלי - רצועה מערבית ורצועה מזרחית. התוכנית כולה ממוקמת בין שכונת נוה גן (ששייכת מוניציפלית לרמת השרון אבל סמוכה לשכונת תל ברוך בתל-אביב) מדרום; כביש מספר חמש (חוצה שומרון) מצפון; הכפר הירוק ובית עלמין קריית שאול ממזרח; ונתיבי איילון ממערב.


הדמיית התוכנית (גם בתמונות למטה) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
הדמיית התוכנית (גם בתמונות למטה)(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

מפת התוכנית - מחולקת למערב ולמזרח (צילום: מחלקת GIS בעיריית רמת השרון) (צילום: מחלקת GIS בעיריית רמת השרון)
מפת התוכנית - מחולקת למערב ולמזרח(צילום: מחלקת GIS בעיריית רמת השרון)

 

החלק המערבי של התוכנית

רצועת הנופש המערבית כוללת כ-2,800 יחידות דיור בתמהיל מגוון ובשטח ממוצע של כ-93 מ"ר לדירה. כמו כן, 20% מהדירות יהיו קטנות, בנוסף ל-220 יחידות עבור דיור מוגן. עוד כוללת התוכנית שטחי מסחר בהיקף של כ-6,000 מ"ר וכ-60 דונם עבור שטחי ציבור.

 

שטח של כ-285 דונם יוקדש עבור פארק מטרופוליני ירוק, תוך שימור ערכי טבע, נוף, עתיקות ומורשת חקלאית. בנוסף ישומרו בריכת חורף בעלת ערכיות אקולוגית ומטע פקאנים ותיק. בוועדה מציינים כי הפארק מהווה חלק חשוב ברצף השטחים הפתוחים של צפון מחוז תל-אביב, שמחבר בין פארק הירקון ממזרח לכביש מספר 4 ועד לים.

 (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

 (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

התוכנית אף מייצרת בינוי המשלב שבילי אופניים ומסחר ברחובות המקבילים לפארק. לאורך הרחוב הראשי המסחרי של השכונה העתיד מתוכננת שורה של מבנים בגובה של עד 16 קומות, בצמוד לשכונת נוה גן הקיימת, כאשר יתר הבינוי הצופה לפארק יהיה נמוך יותר. כמו כן יוקמו שטחים ציבוריים, נוסף על הפארק המטרופוליני, לצד שבילים להולכי רגל שיחברו בין נוה גן לבין הפארק.

 

 

השכונה אף תחובר למערכת תחבורה ציבורית ולאורכה יסללו שבילים מוצלים בשטחי הפארק. בסמוך לנתיבי איילון מתוכנן מעבר רחב להולכי רגל ואופניים, על מנת לאפשר חיבור בין השכונה ובין תחנת רכבת דרום גלילות שמתוכננת להבנות בעתיד. בשטח התוכנית מתוכננות תשתיות רבות כדוגמת קווי דלק, קו הולכה לגז, קווי מים ראשים וקו מתח עליון שירוכזו מתחת הקרקע.

 (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

 (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

 

החלק המזרחי של התוכנית

רצועת הנופש המזרחית כוללת כ-3,250 יחידות דיור בתמהיל מגוון ובשטח ממוצע של 93 מ"ר לדירה, כאשר כ-30% מתוכן יהיו דירות קטנות בנוסף ל-300 יחידות עבור דיור מוגן. עוד כוללת התוכנית שטחי מסחר בהיקף של כ-7,700 מ"ר, כ-9,600 מ"ר עבור תעסוקה וכ-68 דונם עבור שטחי ציבור.

 

במסגרתה יוקם פארק מטרופוליני שמשתרע על שטח של כ-555 דונם וישומרו בו ערכי טבע, נוף, עתיקות ומורשת חקלאית. כמו כן, ברצועה שבין הפארק לכביש 5, מתוכנן שטח של כ-245 דונם עבור מתקני ושטחי ספורט ונופש בשטח של 32 אלף מ"ר.

 

עוד הוחלט במסגרת תוכנית זו, שנערכה על ידי אדריכלית גלי דולב, שותפה מנהלת בחברת וקסמן גוברין גבע, כי מתחמי המגורים נמצאים בשלושה מתחמים, שבמרכז כל אחד מהם תוקם שדרה ירוקה משולבת במסחר. הבנייה הגבוהה תהיה מרוכזת בחזית שמול הפארק, כאשר הבינוי הנמוך יותר ימוקם בחלק הדרומי של השכונה, בקרבת שכונות המשתלה, צהלה ונווה שרת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
הדמיית פרויקט רצועת הנופש בין רמת השרון לתל-אביב
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
מומלצים