שתף קטע נבחר

גטאס שוחרר למעצר בית: "לא מתחרט, חובתי לעזור לעם שלי"

חבר הכנסת שחשוד בהברחת טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים נשלח ל-10 ימי מעצר בית. "המעצר היה חלק ממסע הסתה", אמר. "אני לא מתחרט על כל מה שהענקתי לאסירים הביטחוניים. אני נפגש איתם הרבה שנים ומנסה לעזור להם בלי לעבור על החוק"

 

 

חבר הכנסת החשוד כבר לא במעצר: המשטרה לא ביקשה להאריך את מעצרו של ח"כ באסל גטאס, לאחר שישה ימי מעצר. עם זאת, היא ביקשה להטיל עליו 45 ימי מעצר בית - אבל השופט מנחם מזרחי נענה לבקשה באופן חלקי בלבד, והטיל על חבר הכנסת מהרשימה המשותפת רק 10 ימי מעצר בית. לאחר ששוחרר ממעצר, אמר גטאס: "אני לא מתחרט על כל מה שהענקתי לאסירים הביטחוניים. אני נפגש איתם הרבה שנים ומנסה לעזור להם בלי לעבור על החוק. חובתי לעזור לבני העם שלי".

 

על פי סיכום מקדים, עורכי דינו ביקשו שגטאס ייצא להצבעות בכנסת. נציג המשטרה פקד עודד אררה אמר בדיון כי "מעצר הבית יאפשר לו להגיע למליאה בליווי" - והשופט אישר זאת. גטאס ייאלץ לשלם 50 אלף שקל ערבות אישית, ארבעה מפקחים ישמרו עליו בבית וילוו אותו לכנסת. כמו כן, נאסר עליו לצאת מהארץ בששת החודשים הקרובים. גטאס נעצר ביום חמישי אחרי שהוסרה חסינותו, בחשד שהעביר טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. בהמשך נערך חיפוש בלשכתו ובביתו.  

גטאס עם רעייתו סוסן וחברי מפלגתו לאחר ששוחרר ()
גטאס עם רעייתו סוסן וחברי מפלגתו לאחר ששוחרר

המשטרה ביקשה אתמול להאריך את מעצרו בארבעה ימים, אך השופט נעתר לבקשה באופן חלקי בלבד והאריך את מעצרו רק ביממה. עם כניסתו לבית המשפט טען גטאס כי "כשאשתחרר אני אדבר ועוד איך", אבל עוד לפני תום הדיון כבר אמר לתקשורת: "חשבתי הרבה מה להגיד בים הגועש והרועש במיוחד של השבוע האחרון, בגזענות וההתלהמות. בים הזה עדיין יש לי תקווה שבתי המשפט וכבוד השופט הם אי של שפיות ושכל ישר. עם יד על הלב, האם הייתי צריך להישאר ארבעה ימים בכלא מבלי להישאל שאלה אחת?

  

"אחד הימים האלה הוא חג המולד. האם המשטרה הייתה נוהגת כך עם מישהו אחר? האם מלכתחילה היו פונים להאריך מעצר אם לא הייתי ערבי? היו אנסים וגנבים שנחקרו ולא ניטלה חסינות. מטרידים, אלופים, ניצבים, אני מרגיש איפה ואיפה. אני לא מצפה מהמשטרה להגינות. זה מצרך נדיר, במיוחד כלפי הערבי שהוא אשם עד שיוכיח חפותו". 

 

לאחר מכן הוסיף: "ביליתי בכלא בתחביב של כתיבת שירה. כתבתי להם שיר ואני רוצה לתת להם".

 

היום עצרה המשטרה את אחיו של אחד המחבלים שקיבלו מגטאס את הטלפונים הניידים - בחשד שהוא זה שהעביר לח"כ את הטלפונים. יחידה ארצית של משטרת ישראל היא שעצרה את האח, בן 51 מהיישוב זמר.

  

האח טען בשיחה עם ynet לפני כמה ימים כי אחיו לא קיבל טלפונים מגטאס: "זה הסתה, לטענות אין שום בסיס. אחי לא מתקשר אלינו כי אסור לו בגלל שהוא אסיר בטחוני. נכון שגטאס ביקר אותו, אבל הוא לא מסר לו שום דבר". לפי התמונות שהציגה המשטרה, גטאס העביר את הטלפונים לאסירים שאותם פגש - וליד דקה ובאסל ביזרי. 


פורסם לראשונה 27/12/2016 14:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים