שתף קטע נבחר

קוריאן אייר מכשירה דיילים לשימוש בטייזר

חברת התעופה הדרום קוריאנית מכניסה לשימוש צוותי האוויר אקדחי הלם שיסייעו בהתמודדות עם נוסעים מתפרעים. החברה חשפה כי היא עורכת הכשרות לדיילים במסגרתן מתרגלים השתלטות פיזית על נוסעים בעייתיים וקשירתם אל מושב המטוס. מנכ"ל החברה רמז לחשש מטרור: "תיקון נהלים שלא יושמו באסיה אחרי 11 בספטמבר"

קוריאן אייר, חברת התעופה הדרום קוריאנית, חושפת היום (ג') כי היא מכשירה את כל אנשי צוותי האוויר שלה לשימוש באקדחי הלם לטיפול "מהיר ויעיל" לדבריה, בנוסעים מתפרעים. על פי הפרסומים בתקשורת בדרום קוריאה, הדיילים חששו להשתמש באקדחים שכבר היום נמצאים בחלק ממטוסי החברה, הן בשל העובדה שלא הוכשרו כראוי, וגם מאחר והונחו לשלוף אותם אך רק במצבים מסכני חיים.

מתוך תרגול חברת התעופה הדרום קוריאנית (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מתוך תרגול חברת התעופה הדרום קוריאנית(צילום: רויטרס)

עם שינוי ההוראות ולאחר ההכשרה המחודשת, יוכלו הצוותים להשתמש באקדחים לפתרון כל משבר התנהגותי שיצוץ במהלך הטיסה. כמו כן, הדיילים יעברו הכשרות תקופתיות וקורס קרב מגע להשתלטות על נוסעים פרועים.

תרגול קשירת נוסע למושב המטוס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תרגול קשירת נוסע למושב המטוס(צילום: רויטרס)

"מדובר בתיקון להתנהלות חברות התעופה האסיאתיות, שלא נקטו צעדים כמו אלה שראינו בארצות הברית לאחר 11 בספטמבר 2001", אמר נשיא החברה צ'י צ'אנג-הון במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס במתחם ההכשרה של חברת התעופה, ורמז כי ההכשרות אמנם נעשות למטרת השתלטות על נוסעים פרועים, אך אמורות לשרת את צוותי האוויר גם במקרים של חשש מטרור אווירי.

הנוסע קשור למושב, מתוך התרגול (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הנוסע קשור למושב, מתוך התרגול(צילום: רויטרס)

במקביל לתיקון הנהלים, הודיעה חברת קוריאן אייר כי היא תגייס יותר דיילים גברים לשורותיה. נכון להיום מספר הדיילים בחברה עומד על כ-10% מסך כל הדיילות והדיילים גם יחד, מספר שיעבור שינוי בקרוב.

 

פי 3 נוסעים בעייתיים

על פי נתונים רשמיים של ממשלת דרום קוריאה, מספר המקרים המתועדים של "נוסעים לא מצייתים" ("Unruly Passengers"), אותו כינוי להתפרעות במהלך טיסה, שוּלַש בחמש השנים האחרונות. באחד המקרים האחרונים שתועדו על מטוס חברת התעופה הקוריאנית, רק בשבוע שעבר, נעצר נוסע לאחר שהשתולל במטוס ופצע נוסע ומספר אנשי צוות בטיסה מווייטנאם לדרום קוריאה.

קוריאן אייר. חשש מפני מתפרעים - וטרור ()
קוריאן אייר. חשש מפני מתפרעים - וטרור

על פי הפרסומים במדינה הנוסע המתפרע שתה שני "שוטים" וחצי של וויסקי לפני שהחל להשתולל. המקרה הובא לידיעת הציבור כמעט בניגוד לרצונהשל חברת התעופה - לאחר שפורסם בחשבון האינסטגרם של הזמר האמריקני ריצ'רד מרקס. הוא ואשתו היו על הטיסה המדוברת מווייטנאם. בתמונה שפרסם, נראית דיילת מתכוננת לירות באקדח הטייזר.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שב או שאני יורה
צילום: רויטרס
מומלצים