שתף קטע נבחר

2017: תחזית אופטימית

טרור, גלי הגירה, ברקזיט, דונלד טראמפ, לאומנות, דאעש, לגליזציה של סמים קלים, משברי אקלים, רשתות חברתיות גועשות ושלל אירועים דרמטיים שונים ומשונים פקדו אותנו בשנה החולפת. לסכם שנה זה החלק הקל, החכמה היא להבין מה צריך לשנות כדי שהסיכום הבא יהיה טוב יותר. הרב לייטמן בתחזית אופטימית לשנת 2017

בשיתוף קבלה לעם

 

2016 היתה שנה רבת תהפוכות בעולם כולו. שנה מורכבת, אינטנסיבית ומלאת תפניות חדות, אשר בסופה חלחלה לתודעת הציבור ההכרה שאנחנו נמצאים במצב חברתי, כלכלי וביטחוני בעייתי. ההכרה הזאת היא גם הדבר הטוב ביותר שקרה לאנושות, והיא מעניקה גם פתח לתקווה גדולה.

 

מסתבר שאפשר להצליח בכל דבר, או לפחות למנוע החרפה, אם רק נשנה את צורת החשיבה. סוד ההצלחה טמון בזיהוי הקשר בין שלל האירועים השונים, איתור הגורם המניע אותם ונטרולו - וכך לאזן את מהלך העניינים בשנת 2017.

 

סוף עונת האגואיזם

על פי חכמת הקבלה, הגורם המקשר בין שלל האירועים, החיוביים והשליליים כאחד, הוא הטבע האגואיסטי של האדם - הרצון לקבל הנאה ותענוג - הניסיון להרוויח את המקסימום ולהצליח בכל תחומי החיים, גם אם בדרך לשם נרמוס את האחרים. 

העתיד בידיים שלנו - 2017 יכולה להיות אופטימית (רויטרס) (רויטרס)
העתיד בידיים שלנו - 2017 יכולה להיות אופטימית(רויטרס)

המפתיע בשנת 2016, הוא שכבר ניכרים בבירור סימני הסיום של התפתחות האגואיזם לאחר אלפי שנות קיום של המין האנושי. המלחמות, המשברים והאכזבות הגדולות שחווינו השנה הם אות לכך שהשיטה האגואיסטית בצורתה הנצלנית לא עובדת יותר.

 

חומר הדלק האגואיסטי אזל, אין יותר דרייב להיכנס לתחרות פיננסית, מסחרית, מדינית, צבאית ותרבותית, כי הסוף צפוי: בדרך הזו איש לא מנצח, כולנו מפסידים. צרפו למשוואה את תהליכי הגלובליזציה, את הטכנולוגיה המתקדמת ואת המדפסות התלת-ממדיות שכובשות את העולם, והמסקנה היא שהעתיד בשוק העבודה החל משנת 2017 יהיה שונה מאוד ממה שהכרנו עד כה. במצב כזה עלולים להתרחש אירועים חריפים עוד יותר מאלה שנחשפנו אליהם בשנה החולפת.

 

עת להתחדש

האגואיזם לא ייעלם, הוא טבוע בנו מלידה, אולם מרגע שתתחדד ותתקבע בתודעת האנושות ההבנה, כי אם נמשיך לפעול רק מתוך הטבע האגואיסטי נידרדר לתהום, רק אז יוכל להתעורר צורך מהותי בשינוי, ומתוכו נוכל להתחיל בחיפוש אחר שיטה חדשה שתתעל את הכוח השלילי של האגו למקום חדש וחיובי.

 

הרצון להרוויח, הדחף להצליח והתחרות ההדדית שהניעו אותנו עד כה - תכונות ונטיות של טבע האדם - לא ייטשטשו ולא ייכחדו. עלינו ללמוד לעשות בהן שימוש מושכל ומועיל: במקום לתועלת הפרטית של האדם, לנתב אותן לתועלת החברה כולה.

 

חכמת הקבלה משתלבת בדיוק במעבר בין העולם הישן לעולם החדש, בין שנת 2016 לשנת 2017. בכוחה להדריך את האדם ואת האנושות כולה לדרך חיובית, לעורר את השאלות הנכונות ולספק פרספקטיבה רחבה ועמוקה להבנת התהליכים שפוקדים את העולם. שיטת החיבור שמציעה חכמת הקבלה העתיקה מעניקה דרך שבה נוכל לשנות את היחס לזולת, לנהוג נכון איש ברעהו ולהתפרנס זה מזה אבל בכבוד. בעזרת תהליך שמשלב לימוד וסדנאות חווייתיות מתפתחת בנו היכולת להתחבר בינינו, להתקרב רגשית זה לזה ולהתעלות מעל לטבע האגואיסטי שטבוע בנו אל מציאות רחבה, נצחית ונעלה יותר.

 

באופן סמלי, סוף השנה האזרחית נחגג עם סיום חג החנוכה - חג האור. מתוך החושך בוקע האור, מתוך הסדק שבאדמה נובט הצמח, מתוך המשבר נולדים חיים. מעולם לא הייתי כה אופטימי לקראת שנה חדשה, בה שני המרכיבים הדרושים כדי להגיע לחיים טובים ומאושרים מונחים יחד אל מול עינינו: ייאוש מן התוצאות שהשגנו עד כה, ומנגד חכמת הקבלה שזמינה לכל מי שחפץ בה ומספקת את הכיוון הנכון אל דרך המלך. העתיד בידיים שלנו - 2017 יכולה להיות אופטימית.

 

הרב ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש תנועת קבלה לעם העולמית, ומדי יום מעניק שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 ב-HOT ובאתר האינטרנט. התנועה מזמינה את כולם לבוא וללמוד את חכמת החיבור המבוססת על כלל היסוד של העם שלנו, "ואהבת לרעך כמוך". לפרטים על מעגלי שיח חווייתיים ברחבי הארץ ועל מסלולי הלימוד חייגו: 1-700-509-209 או צרו קשר כאן .

 

בשיתוף קבלה לעם

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויטרס
רויטרס
צילום: טים נוקס
הרב ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: טים נוקס
מומלצים