שתף קטע נבחר

זעם באילת: הרבנות אוסרת על תירס בבתי המלון

החל מה-10 בינואר - אין קלחי תירס בבתי המלון באילת, "עקב חשש להימצאות חרקים בקלחים". המועצה הדתית בעיר שלחה את המכתב למלונאים, בעקבות הנחיית כשרות שהוציאה הרבנות הראשית בעבר - ונאכפת כעת. המלונאים זועמים: "הרבנות עובדת בשיטת הסלאמי. קלחי התירס הם המאכל הכי פופולרי בקרב הילדים. אנחנו אובדי עצות"

זעם בהתאחדות המלונות באילת: לבתי המלון הגיעה אתמול (יום ד') הודעה מממחלקת הכשרות של המועצה הדתית המקומית, האוסרת על הגשת קלחי תירס החל מה-10 בינואר, מבלי לפרט מדוע. בתגובת הרבנות לפנייתינו הוסבר כי מדובר ב"חשש להימצאות חרקים בקלחים". בבתי המלון אומרים כי "מדובר במאכל האהוב ביותר על הילדים".

 

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בהודעה שנשלחה מהמועצה הדתית אילת, האחראית על מתן הכשרות לעסקים בעיר התיירותית – נאמר כי מדובר בהנחיה מטעם הרבנות הראשית, והודגש כי "מחלקת הכשרות איננה צד בגיבוש ההנחיה, ואין לה היכולת להתערב ולהשפיע בעניין".

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

בהנחיות של אגף הכשרות הארצית ברבנות הראשית שצורפו למכתב, נכתב בסעיף השני כי "אין להשתמש בתירס בצורת קלחים", ללא פירוט הסיבה. עוד פורט באותן הנחיות, כי אין להשתמש בתאנים. בשני המקרים מדובר בחשש לתולעים וחרקים.

 

 

מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי, אומר כי בהתאחדות לומדים את המכתב ובוחנים מה לעשות איתו. "ישנו נוהל כשרות של הרבנות הראשית, אך הוא מעולם לא נאכף במלונות", שי אומר. "למדנו עליו עכשיו, ואנחנו לא יודעים עוד מה לעשות. בעבר הם טענו שאסור להגיש חסה מחשש לתולעים, ועכשיו הם רוצים לאסור את קלחי התירס, שהם המאכל הכי פופולרי בקרב הילדים. המיילים פה עפים בין המלונאים, ואנחנו בודקים מה אפשר לעשות".

 

"זה שיטת הסלאמי"

אחד מבכירי המלונאים בעיר, שביקש שלא לפרסם את שמו מחשש כי יבולע לו, אמר ל-ynet: "בכל פעם יש לרבנות דרישות חדשות והזויות. אילת היא עיר נופש, מלאה במשפחות עם ילדים. הילדים משוגעים על קלחי התירס".

 

הבכיר תהה אם "מחר יאסרו גם דגני בוקר? מה שהם עושים זה שיטת הסלאמי; בכל פעם הם באים בדרישות חדשות, ואם אנחנו מבליגים - הם ממציאים עוד דרישות".

 

מהרבנות הראשית לישראל נמסר בתגובה: "על פי נהלי הכשרות של הרבנות הראשית לישראל חל איסור על שימוש או הגשת קלחי תירס במקומות המושגחים עקב חשש להימצאות חרקים בקלחים".

 

כשרות קלחי תירס נמצאת בדיון הלכתי כבר מספר שנים, לאחר שנמצא כי מתחת לגרגירי התירס, על הקלחים, מסתתרים חרקים. הבעיה ניתנת לפתרון באם קולפים את גרגרי התירס מן הקלח, או צורבים את הקלח על אש, בודקים ואחר כך מבשלים. לפיכך בקרב שומרי הכשרות יש המקפידים שלא לאכול תירס ישר מהקלח.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"הילדים משוגעים על זה"
צילום: shutterstock
מומלצים