שתף קטע נבחר

קורס המחשבים לנוער שמגשים חלומות

אבי חזקייב רצה לעסוק בהיי-טק אבל לא ידע איך להתחיל. היום הוא כבר מתנדב בקורס אקוטק של עמותת "מחשבה טובה" ומדריך בני נוער לעשות את הצעדים הראשונים בעולם הטכנולוגי. "יותר מהמחשבים, הקורס מלמד איך לפתח מחשבה"

לפני ארבע שנים, אבי חזקייב היה תלמיד כיתה ט' שעבר קורס טכנאות מחשבים שמפעילה עמותת "מחשבה טובה". באמצעות הקורס, חזקייב נפתח לעולם המחשוב, למד עוד על הנושא וכיום הוא מתנדב במסגרת השירות הלאומי באותו הקורס. צפו בכתבה:

 

 

חזקייב מספר: "מאוד רציתי ללמוד את תחום המחשבים אבל לא היה לי לאין לפנות ואיך לעשות את זה". לאחר שהגיע לקורס אקוטק ולמד טכנאות מחשבים במשך שנה, המשיך חזקייב לעזור לקורסים הבאים. כיום, כשהוא מתנדב במסגרת השירות הלאומי, הוא מסייע לבני נוער אחרים לעבור את אותו המסלול, ולצד זאת מעיד כי החלום שלו הוא להתקדם בתחום. אריאל בוטשוילי שלומד כרגע בקורס מספר: "יותר מהמחשבים, יש עניין של יזמות עסקית, איך לפתח מחשבה וליצור דברים בעצמך", והוא מעוניין להתפתח לאחר שתסתיים השנה: "החלום שלי הוא לעשות משהו משלי".

 

קורס אקוטק שמפעילה עמותת מחשבה טובה, הפועלת לגישור פערים חברתיים באמצעות הטכנולוגיה, מעניק לבני נוער מהפריפריה ידע בתחומים כגון: טכנאות IT, ניהול רשתות, בניית אתרים ופיתוח אפליקציות. התלמידים מתקנים מחשבים משומשים שנאספים מחברות וארגונים ומוסרים אותם לקהילה בה הם מתגוררים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים