שתף קטע נבחר

עם שתי ידיים על ההגה

לירון אלדר השתתפה בסדנת נהיגת שטח 4X4 עם פאני יתים ויצאה מלאה בתובנות על החיים, על כוח הרצון ועל מנועים. בעיקר אלו הפנימיים. תכוונו מראות, שימו שתי ידיים על ההגה, מתחילים

בשיתוף מלכת המדבר

 

 

מוכנה לצאת לשטח? הירשמי למסע מלכת המדבר כבר עכשיו

 

הטקסט הבא מוקדש לכל הנשים, הנשיות, המהממות ומלאות האומץ והתעוזה, שהולכות עם הלב שלהן ועושות מה שעושה להן טוב, גם אם בתחילת הדרך, היה מי שהרים גבה.

 

לא להאמין, אבל עד לא מזמן ספורט מוטורי ונהיגה מקצועית בשטח היו נחלתם הבלעדית של אלה שאלוהים בירך במוט הילוכים אישי. אם אישה הצליחה לחדור למועדון הקשוח הזה, שלא נדבר על אישה

בלונדינית, היא הייתה חייבת להיות טיפוס מחוספס, או בלשון העם 'חצי גבר', נכון? לא נכון. הכי לא נכון.

 

אמנם, את הנשים שהשתלבו בהדרכות נהיגת שטח, אפשר לספור על שתי ידיים, ואין ספק שאנחנו רק בתחילת המסע לשינוי הגישה ולפתיחת הצ'אקרה לנשים שיבחרו בהדרכות נהיגת שטח כמקצוע, אבל - כל אחת מהן היא עוד סיכה שתפוצץ את בלון הדעה הקדומה שאיכשהו, מחברת בין אהבת הבוץ מהשטח ובין היעדר נשיות.

 

הנה, הרשו לי להכיר לכם את פאני יתים (53), קודם כל אישה. יפה ונהדרת, מבפנים ובמחוץ. שמש אנושית שמפיצה מאורה הטוב לכל מי שנכנס בקרניים שלה. אחר כך, אמא נהדרת לשני ילדים (דור 22, רוני 18) מקסימים ובסוף, בצניעותה כי רבה, גם האישה היחידה בארץ, מתוך 7 גברים, שקיבלה את הרישיון לאמן מאמנים ישירות מארגון FIA – הפדרציה לניהול הספורט המוטורי העולמי (למי שזה סינית – מכירים פיפ"א בכדורגל? אז FIA לספורט המוטורי.יש?)

מאמנת המאמנים. כבוד
מאמנת המאמנים. כבוד

את פאני הכרתי במסגרת סדנת נהיגה 4X4 שמחויבת לעבור כל מי שיוצאת למסע 'מלכת המדבר'. היא מדריכה מטעם חברת ראלי ארט, המפעילה את ממסי – האקדמיה לספורט מוטורי ובטיחות בדרכים, שנבחרה מטעם החברה הגיאוגרפית, להוביל את ההדרכות למשתתפות במסעות 'מלכת המדבר'.

 

הייתי רוצה להרגיש מיוחדת ולכתוב שהחיבור שלי לפאני היה מיידי וחד פעמי, אבל המשפט הזה נכון לכל מי שפגשה אותה ומספרת עליה. שמחת החיים המידבקת והאנרגיות הגבוהות גורמות לך להכניס את הנייד שלה לזיכרון ולכנות אותה 'חברה טובה' הרבה לפני שאת יודעת איך קוראים לה.

 

קפיצת משוכות למתקדמים

כבר מגיל 3 גילתה עניין במכוניות ולרעשי מנוע. בגיל 16 החזיקה ברישיון על אופנוע ומשם הדרך לאופנוע כבד הייתה קצרה. אך בצד המשיכה לרוח על הפנים והחופש, היא חיה בשלום עם צד רגוע, שליו, חצי מדיטטיבי, כזה שגורם לה לדבר בקול רך ומחובר מאוד לבית.

חוגגת את החיים. פאני יתים (באדיבות מלכת המדבר)
חוגגת את החיים. פאני יתים(באדיבות מלכת המדבר)
 

אבל, לא תמיד הכל היה 'הפי-הפי'. מתחת לתלתליי הזהב והחיוך הממיס, יש אישה חזקה שנאלצה לקפוץ מעל משוכות לא פשוטות במירוץ החיים הזה, אבל תמיד עם הפנים קדימה, כל הדרך למדרגה הראשונה על הפודיום.

 

בגיל 34, עם שני ילדים קטנים (בגילאי 2,5) חלתה בסרטן הלימפומה. הידרדרות המערכת החיסונית הייתה מהירה מאוד והרופאים, נאלצו לבשר לה כי סיכויי ההחלמה שלה נמוכים. המחלה, לקחה ממנה את הבריאות והחופש לחיות בשגרה, אבל, לא אישה כמו פאני, תרים ידיים ותיכנע. במשך שנה, עברה עשרות מחזורי טיפול קשים של כימותרפיה כשבסיומם, חודש של הקרנות – יום, יום.

מתמודדת עם המחלה (באדיבות מלכת המדבר)
מתמודדת עם המחלה(באדיבות מלכת המדבר)
 

במטרה לשמור על שגרה ולא לתת למחלה לנהל לה את החיים, היא ביקשה לעבור את הטיפולים ביום ראשון בשבוע, כדי שכשיגיע סוף השבוע היא תתאושש ותוכל להיות עם המשפחה. בכל מוצאי שבת לפני טיפול, הלכה להופעת סטנד אפ כדי להטעין את הבטריות המרוקנות מהכאב ולמלא את מצבורי החיות והאופטימיות לקראת הטיפול הצפוי למחרת.

 

אחרי שנה קשה שבסופה, רשמה ניצחון בנוק-אאוט על המחלה, בעלה דאז, הפתיע אותה ורשם אותה למסע 'מלכת המדבר' לטורקיה. אחרי מיונים ושלבי סינון בדרך, יצאה למסע הראשון שלה. אחריו, יבואו עוד רבים וטובים. עם חזרתה מהמסע, כשהיא חוגגת את החיים רק כמי שהיה קרוב להיפרד מהם, חסכה שקל לשקל ורכשה את הג'יפ הראשון שלה.

 

3 שנים אחר כך, החגיגות נפסקות והיא נאלצת להתמודד גירושים שמזעזעים את עולמה וברגע, היא מוצאת את עצמה, עם שני ילדים קטנים, לבד מול העולם. עם רוח הלוחמת שמלווה אותה בכל דבר בחייה, גם כאן, היא מתרוממת מהשברים ואוספת את עצמה לעשות את המעשה הנכון. בתקופה זו, נאלצה לעבוד בשתי עבודות ולנהל שגרת חיים מאתגרת.

הילדים שלה תמיד במקום הראשון (באדיבות מלכת המדבר)
הילדים שלה תמיד במקום הראשון(באדיבות מלכת המדבר)
 

חשבי כמו מלכה

אחרי שהשתתפה במספר מסעות נוספים, הרגישה שיש להוסיף לתהליך היציאה למסעות, גם הדרכות נהיגת שטח, במטרה לחזק את נושא הבטיחות ש'מלכת המדבר' שמה עליו דגש וכן, את הביטחון האישי של כל משתתפת, כנהגת ברכב שטח.

 

וכמו כל הדברים הטובים שליקום דרך משלו להפגיש ביניהם, גם ההכרות עם חזי בצלאל, הבעלים של חברת ראלי ארט, השתלבה בול עם החזון שלה. בצלאל פיתח מסלול הכשרה מיוחד למדריכות נהיגת שטח עבור 'מלכת המדבר', לאור העובדה שהכיר ביתרון שיש לנשים להעביר את ההדרכות לנשים המשתתפות המסע. פאני השתתפה במחזור הראשון ומשם, המסלול להשתלבות כמדריכה מן המניין בחברה, היה קצר.

 

היום, עקב הניסיון הרב שצברה בהפקת ארועים מורכבים בתחום, נוסף על כך שמשמשת כמדריכת נהיגה בכירה בראלי ארט ובממסי, פאני היא גם האישה היחידה בישראל שפועלת כמובילת תחום הדרכות הנהיגה לנשים בשטח ומשמשת גם כמנהלת הפיתוח העסקי של ראלי ארט. במסגרת תפקידה, הגתה ופיתחה מסלולי הכשרות לחברות, ימי כיף, ימי גיבוש לחברות, הדרכות למשפחות, נשים ונהגים צעירים.

מלמדת בשטח (צילום: צילום: חזי בצלאל, ראלי ארט)
מלמדת בשטח(צילום: צילום: חזי בצלאל, ראלי ארט)
  

בנימה אישית, החיים קצרים מכדי לבחור בברירה ההפוכה לזו של הרמת הראש, זו לא שאלה אם להסתכל לקושי בעיניים ולהראות לו איך נראית האצבע האמצעית שלנו. כי אם הברירה היא גיליוטינה, תבחרו בלמצוא את המפתח לאזיקים. שלי. איך אמרה פעם אופרה ווינפרי "חשבי כמו מלכה. מלכה לא חוששת להיכשל. כשלון הוא רק קרש קפיצה בדרך לגדולה". לא שלי. של אופרה. ואל תשכחי – תמיד עם שתי ידיים על ההגה. 

 

לגלות את עצמך ואת השטח - הירשמי למלכת המדבר

 

בשיתוף מלכת המדבר

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צילום: חזי בצלאל, ראלי ארט
מראות כווני, ידיים על הגה ויאללה סעי
צילום: צילום: חזי בצלאל, ראלי ארט
מומלצים