שתף קטע נבחר

העליון דחה את בקשת ענבל אור לעכב את פירוק החברות בבעלותה

השופט סלים ג'ובראן דחה את בקשת יזמית הנדל"ן המצויה בהליכי פשיטת רגל, לעכב את פסק הדין שנתן ביהמ"ש המחוזי - לפרק את קבוצת אור סיטי נדל"ן. "לא מצאתי ממש בטענות כי מכירת הנכסים תגרום לנזק בלתי הפיך"

שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, דחה היום (ד') את בקשתה של יזמית הנדל"ן ענבל אור, המצויה בהליכי פשיטת רגל, לעכב את פסק הדין שנתן בית המשפט המחוזי תל-אביב - לפרק את החברות בבעלותה. מדובר בחברות בשליטת קבוצת אור סיטי נדל"ן הנמצאות בהליך פירוק. משמעות ההחלטה היא שהליכי הפירוק ימשכו. אשר להליכי פשיטת הרגל, מדובר בהליך פרטי ולא עסקי ולא הייתה לכך התייחסות בהחלטת העליון.

 

שוב: דובר של ענבל אור מפסיק התקשרות

ענבל אור טוענת: "ניסו לחסל אותי ולהצית את בית הוריי"

 

ג'ובראן כתב בהחלטתו: "לא מצאתי ממש בטענת המבקשות לפיה מכירת הנכסים (בבעלות ענבל אור - ה.צ) תגרום לנזק בלתי הפיך". הוא הוסיף כי "כפי שציין בית המשפט המחוזי (השופט איתן אורנשטיין) בהחלטתו מאוגוסט 2016, עיכוב ביצוע פסק הדין יסב נזק משמעותי לכלל הנושים, אשר לא ניתן יהיה לקדם את את המיזמים בהם השקיעו את כספם, עד להכרעה בערעור". מדובר בבקשה במסגרת ערעור שהגישה אור נגד פסק הדין. ההחלטה היום נוגעת לבקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין ולא לערעור עצמו, שבו ידון בית המשפט בהמשך.

ענבל אור. הליכי פירוק החברות בבעלותה ממשיכים (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
ענבל אור. הליכי פירוק החברות בבעלותה ממשיכים(צילום: אבי חי)

לאחרונה אף עתרה אור נגד רשות המסים, בדרישה לקבל לידיה מסמכים שונים, כשהיא מסתמכת על חוק חופש המידע. בעתירה טענה כי מדובר במסמכים אשר החלו את "גלגולו של כדור השלג" שהביא לפירוק החברות שבשליטתה, והם אף עשויים לנקות את שמה.

 

בתחילת השבוע פורסם סרטון חדש ויוצא דופן, בו סיפרה אור כי חוותה איומים על חייה מבלי שסיפקה הוכחות. בסרטון היא טענה: "ניסו לרצוח אותי כמה פעמים, האקרים השתלטו לי על הטלפונים ומחקו לי הקלטות ותיעודים, אך למזלי תיעדתי את הכל. מי שניסה לרצוח אותי היה עצור למשך יומיים ואז שוחרר. העוקץ האמיתי יצא, מדובר בפרשת הונאה מהגדולות במדינה".

 

הבוקר נודע כי הדובר החדש של ענבל אור, יוליאן לוינסון, שצילם את הסרטון מונה לתפקיד רק לפני שלושה ימים, מסיים את התקשרותו עמה. לוינסון אמר ל-ynet: "ענבל פנתה אליי כדי שאספק עבורה שירות יחסי ציבור, דוברות ופרסום", סיפר לוינסון. לדבריו, "החלטתי לסיים את התקשרותי מול גברת אור עקב אי הסכמה בנושאי ניהול המשבר אליו נקלעה ובגלל איומים חוזרים מצד גורמים כאלה ואחרים. בשלב זה אני דורש לקבל 40% שכר עבודתי".

 

לפני כחודשיים אישר בית המשפט המחוזי בתל-אביב למכור את הדירות בבעלותה של אור, במסגרת הליכי הפירוק של החברות בבעלותה. זאת כשלושה חודשים לאחר שהוחלט, בתום סאגה משפטית ארוכה ולמרות ניסיונות מצד אור להשיג ארכות, לפרק את קבוצת אור סיטי נדל"ן. אור אמרה אז: "אם אני בלונדינית יותר קשה להאמין לי? אוריד כפפות ואילחם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים