שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס
  שופטי אזריה יאובטחו. תומכיו: "נזעזע את המדינה"
  שלושת השופטים שהרשיעו את החייל היורה בהריגה יאובטחו, וכך גם התובע וייסמן. היועמ"ש על ההסתה: "הטענות לפיהן גורמי אכיפת החוק פועלים משיקולים זרים - חסרות יסוד וחסרות אחריות". משפחת אזריה מסתגרת בביתה

   

   

  סנגוריו של אזריה מגיבים להכרעת הדין

  סנגוריו של אזריה מגיבים להכרעת הדין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בני משפחת אזריה מסתגרים בשעות אחר הצהריים (יום ד') בביתם שברמלה לאחר החלטת בית הדין הצבאי להרשיע פה אחד את החייל אלאור אזריה בהריגת מחבל מנוטרל בחברון לפני כשנה. בעקבות הפסיקה הוחלט בצה"ל להציב אבטחה על שופטי הפרשה - אל"מ מאיה הלר, אל"מ כרמל ווהבי וסא"ל ירון סיטבון, וכן על התובע סא"ל במיל' נדב וייסמן - לכל הפחות בימים הקרובים.

   

  החייל אלאור אזריה הורשע בהריגה - כל העדכונים:

  לעיון בהכרעת הדין - לחצו כאן

  אמו של אזריה לתובעת: "יום אחד גם לך יהיה ילד"

  ליברמן: "לא אוהב את פסק הדין, נסייע לחייל"; יחימוביץ': לשקול חנינה

  משפחת המחבל: "חוששים מעונש קל לאזריה"

  "אשם בהריגה": הכותרות בעולם על הרשעת אזריה

   

  בעקבות התגובות הקשות להכרעה פרסם היועץ המשפטי לממשלה הודעה מיוחדת. היועץ, אביחי מנדלבליט, כתב כי "מערכת אכיפת החוק בישראל, ובכללה מערכת המשפט הצבאית, ממלאת את תפקידה באופן עצמאי, ללא מורא וללא משוא פנים, ומתוך שיקולים משפטיים ענייניים ומקצועיים בלבד. כיבוד שלטון החוק המדינה וההכרעות השיפוטיות הוא אבן יסוד בדמוקרטיה הישראלית. טענות לפיהן גורמי אכיפת החוק פועלים כביכול מתוך שיקולים זרים, הן טענות חסרות יסוד, חסרות אחריות ויש להוקיען בכל תוקף".

   

  הורשע פה אחד. אלאור אזריה, היום בבית הדין הצבאי בקריה (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
  הורשע פה אחד. אלאור אזריה, היום בבית הדין הצבאי בקריה(צילום: יואב זיתון)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  התובע, סא"ל במיל' נדב וייסמן. האבטחה סביבו תוגבר (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  התובע, סא"ל במיל' נדב וייסמן. האבטחה סביבו תוגבר(צילום: יריב כץ)

   

  בשעות הצהריים נפגש הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, עם התובע בתיק סא"ל במיל' נדב וייסמן בעקבות הכרעת הדין. השניים צפויים להיפגש שוב בימים הקרובים כדי לקבוע איזה עונש לבקש מבית הדין לאור נחרצותה של ההכרעה. גזר הדין צפוי להינתן בעוד כחודש.

   

  פעילים מחוץ לבית משפחת אזריה: "נזעזע את המדינה"

  מחוץ לבית משפחת אזריה התקבצו רבים כדי להביע את תמיכתם. "עוד לא אמרנו את המילה האחרונה. נזעזע את המדינה", מסרו הפעילים למען המשפחה. ממשפחת אזריה נמסר עם הגעתה לביתה: "המשפחה מתכנסת בבית כדי לעכל את הכרעת הדין ולהחליט על הצעדים הבאים במישור המשפטי והן במישור הציבורי. המשפחה מודה לציבור שהתייצב לימינה בשעות הרות הגורל ושואבת עידוד והעצמה מהאהבה הרבה שהורעפה אליה".

   

  צ'רלי אזריה, אביו של אלאור, מגיע לבית המשפחה ברמלה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  צ'רלי אזריה, אביו של אלאור, מגיע לבית המשפחה ברמלה(צילום: אבי מועלם)

  דודתו של אזריה מגיעה לבית המשפחה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  דודתו של אזריה מגיעה לבית המשפחה(צילום: אבי מועלם)
  אחיו של החייל מחוץ לביתו (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  אחיו של החייל מחוץ לביתו(צילום: אבי מועלם)

  רן כרמי בוזגלו, דובר המשפחה ואחד האנשים העומדים בלב המאבק הציבורי בפרשה בתשעת החודשים האחרונים אמר מחוץ לבית המשפחה כי "תהיה עתירה לבית הדין לערעורים. הסיפור לא נגמר. נעלה רף במאבק הציבורי. עד עכשיו המשפחה נמנעה מכך ועכשיו אני משער שהמגבלה הוסרה".

   

  "נזעזע את המדינה", הוסיף בוגזלו. "גם במאבק לשחרור גלעד שליט השתתפתי, כי גם הוא היה הילד של כולנו. גם הפסיקה הזו נוגעת לילדים שלנו, כי אנחנו רואים את החיילים כילדים שלנו. האם המפקדים לא איבדו את הלגיטימציה המוסרית?"

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)
   

  "אני ממש נסערת", סיפרה ורד, פעילה למען המשפחה שהגיעה להביע את תמיכתה. "הם אמרו שאלאור שקרן. הילד בן 19 והכול על הכתפיים שלו. זה מה שמצפה לילד שלי? עוד לא אמרנו את המילה האחרונה". היא סיפרה כי ההורים, צ'רלי ואושרה, "גמורים וממוטטים נפשית".

   

  בית הדין הצבאי בקריה הרשיע היום כאמור את אזריה בהריגת המחבל במהלך הפיגוע בחברון לפני שנה. גזר הדין יינתן בעוד כחודש, ופרקליטיו של אזריה כבר הודיעו כי יערערו על ההחלטה. השופטים מוטטו, בזה אחר זה, את קווי ההגנה של החייל שהסעיר את המדינה וקבעו פה אחד: "לא הייתה הצדקה לירי ועדותו של אזריה הייתה לא אמינה". הירי במחבל תועד על ידי תושב העיר והסרטון עורר שאלות כבדות משקל בנוגע להתנהלות צה"ל והמפקדים בשטח, וחולל סערה שטלטלה את הצבא, הציבור הישראלי והמערכת הפוליטית.

   

  קריאות הסתה נגד הרמטכ"ל: "רבין מחפש חבר"

  קריאות הסתה נגד הרמטכ"ל: "רבין מחפש חבר"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  משפחתו של החייל פרצה בבכי לאחר הישמע הכרעת הדין. אמו של אזריה, אושרה, התפרצה לאחר ההחלטה: "זה משפט מכור", אמרה ופנתה לאחת התובעות בתיק. "תמשיכי לחייך. יום אחד גם לך יהיה ילד". אלאור חיבק את אמו הבוכיה ויצא עמה מהיציאה האחורית.

   

  אישה נוספת שנכחה בדיון זעמה גם כן: "מחר אין צבא. נגמר צה"ל. הבן של במודיעין ואני מוציאה אותו מהצבא", אמרה האישה בכעס. "זה ביזיון. אנחנו העם לא נשתוק לדקה".

   

  סנגוריו של אזריה, עורכי הדין אילן כץ ואייל בסרגליק, הודיעו כי יערערו על הכרעת הדין. בינתיים, לצוות ההגנה של אזריה הצטרף עורך הדין יורם שפטל.

   

  "מדובר בהכרעת דין קשה שדחתה את כל טענות ההגנה", אמר עו"ד כץ. "אנחנו נצטרך ללמוד את הכרעת הדין, אנחנו טענו מתחילת ההליך שבית הדין הצבאי היה עם התביעה, גם הבאנו ראיות לכך, אנחנו מכבדים את בית הדין הצבאי, את הביקורת שיש לנו נשמיע במקומות הנכונים. כפי שאמרתי נלמד היטב את הכרעת הדין, אין לי ספק שלאור קביעות שכבר על פניהן נראו לנו קביעות שאינן תואמות את חומר הראיות, אנחנו מן הסתם נגיש ערעור".

   

   

  שותפו להגנה, עו"ד אייל בסרגליק, הוסיף: "הפריעו לנו כסנגורים ואני אומר את מה שאילן גם רצה להגיד. הראיות מדברות בעד עצמן, בסופו של דבר ראיות אמורות לקבוע את המסכת העובדתית. נלמד את הכרעת הדין על פרטיה. חשנו במהלך הדיונים והצבענו על עוינות רבתית כלפי אלאור וראינו את יישומה כעת. אין ספק שזה יום מצער".

   

  התובע, סא"ל במילואים נדב ויסמן, סיכם: "הרשיעו פה אחד בכל העבירות שיוחסו לו לרבות הריגה. השופטים קבעו שאזריה ירה ללא הצדקה מבצעית ובניגוד להוראות פתיחה באש הצה"ליות שאותן הכיר. זה לא יום שמח בשבילנו, היינו מעדיפים שהמעשה לא היה נעשה ושאזריה לא צריך היה לעמוד לדין. אבל המעשה נעשה והעבירה היא חמורה ולכן חובה היה להגיש את כתב האישום ואזריה הורשע בדין ועל פי דין. הכרעת הדין כמו ששעמתם היא חשובה, ברורה, חד משמעית ומדברת בעד עצמה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב זיתון
  אלאור אזריה לאחר הרשעתו בבין הדין הצבאי בקריה
  צילום: יואב זיתון
  מומלצים