שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עובדי הבורסה מזהירים ממיקור חוץ, בהנהלה מכחישים

  במכתב ששלח ועד עובדי הבורסה אל יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, נאמר כי "ההנהלה מעוניינת להעביר את ניהול הבורסה למיקור חוץ". גורמים המקורבים לעובדים סיפרו ל-ynet כי הכוונה היא לעלות את ערך הבורסה על ידי פירוק העבודה המאורגנת. הנהלת הבורסה: "מדובר בהבל הבלים"

  עובדי הבורסה טוענים כי ההנהלה מעוניינת לשנות את מבנה עבודת הבורסה ולהעביר את כלל העובדים למיקור חוץ. הדברים נמסרו במסגרת מכתב רשמי ששלח הוועד המיוצג בהסתדרות אל היו"ר, אבי ניסנקורן, ויו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

  עובדי דומינו'ס: "פיטורי וואטסאפ והלנת שכר"

  הקלות לישראלים בפתיחת עסק בארה"ב

  לחסוך כסף וזמן: כך תבחרו עבודה שמתאימה לכם

   

  בחודשים האחרונים מתנהל סכסוך בין עובדי הבורסה לניירות ערך בתל אביב להנהלה, ולפני כחודשיים העובדים נקטו בעיצומים. הוועד טען אז כי ישנה סחבת במגעים לחידוש ההסכם הקיבוצי שנחתם בשנת 2015.

   

  ביולי האחרון אישרה הממשלה לקריאה ראשונה את החוק לשינוי מבנה הבורסה, במסגרתה תהפוך לגוף הפועל למטרות רווח, והחברות בבורסה תופרד מהחזקת הבעלות. במסגרת החוק, יתאפשר לגורמים נוספים לסחור בבורסה, ולא יהיה צורך לקנות בה חלק כתנאי להשתתפות, כפי שקורה היום. בנוסף, בשבוע האחרון נכנס מנכ"ל חדש לבורסה, איתי בן זאב, שהחליף את גל לנדאו-יערי, המשנה למנכ"ל אשר כיהנה באופן זמני בתפקיד, בעקבות פרישת המנכ"ל הקודם, יוסי ביינארט, מסיבות רפואיות.

   

  במכתב שנשלח אתמול אל בכירי ההסתדרות, ביקש ועד העובדים את התערבותם הדחופה, על רקע טענות העובדים להפרת ההסכם הקיבוצי מצד ההנהלה: "ההסכם קובע כי ההנהלה רשאית לקבל שירותי חוץ במחלקת המחשב, בשירותי התשתית בלבד. לתדהמת הוועד התברר כי בישיבת דירקטוריון הבורסה בדצמבר 2016 עלה דיון בנושא העברת פעילות הליבה של הבורסה למיקור חוץ, לרבות הניהול והתפעול שלה".

  הבורסה לניירות ערך בתל אביב (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  הבורסה לניירות ערך בתל אביב(צילום: Gettyimages)
   

  "סירבו לקבל עובדים לקביעות"

  הוועד טוען כי הכוונה להפריט את הבורסה מצטרפת למהלך אחר שביצעה ההנהלה לאחרונה והוא הסירוב לקבל עובדים שעברו את תקופת הניסיון בבורסה למעמד של עובדים קבועים.

   

  גורם המקורב לעובדי הבורסה הסביר כי "בבורסה ישנם 220 עובדים, ההנהלה הזמינה נייר עמדה על המשמעות של העברת כל עובדי המסחר וחלק גדול מעובדי המחשב שקשורים להפעלה של המסחר, למיקור חוץ. מה שעומד מאחורי ההחלטה זה להעלות את שווי הבורסה, על חשבון העובדים וההסתדרות.

   

  מהנהלת הבורסה נמסר בתגובה: "מדובר בהבל הבלים ובטענות המנותקות מן המציאות. הוועד מודע היטב לכך שאין ולא הייתה כל כוונה למיקור חוץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים