שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  להיט ישראלי בחו"ל: המכשיר הביתי שמחליף בדיקת רופא

  בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה בעולם, המתקיימת בימים אלה בלאס וגאס, נרשמת התעניינות כלל עולמית בפיתוח הישראלי טייטו קייר, שמבצע בדיקות חום, דופק, האזנה לריאות, בדיקת גרון ובדיקת אוזניים. התוצאות משודרות לרופא שיכול להגיע להחלטה רפואית מיידית

  בקרוב כבר לא יהיה כל כך עמוס אצל הרופאים בזכות פיתוח ישראלי: מכשיר חדש מאפשר לבצע בדיקה רפואית כמעט מלאה ולשדר את הממצאים לרופא, בלי לצאת מהבית. הפיתוח מעורר התעניינות רבה בימים אלה בתערוכת הטכנולוגיה העולמית המתקיימת בלאס וגאס.

   

  צפו: כך עובד הפיתוח החדש

   

   

  מדובר ב"טייטו קייר": מכשיר הכולל בתוכו מצלמה זעירה ומיקרופון ומאפשר לבצע בדיקות של מספר מערכות בגוף: לוע, אוזניים, ריאות, לב, עור ועיניים. את הקולות והתמונות, באיכות גבוהה מאוד, הוא מעביר למחשב, לסמארטפון או לאייפד של הרופא, שמאבחן האם קיימת בעיה רפואית.

   

  על אף שבדיקה רפואית מקרוב היא המהימנה ביותר, המפתחים מאמינים שבאמצעות המכשיר ניתן יהיה לחסוך כמחצית מהבדיקות הרפואיות, גם בלי לזוז מהבית.

   

  כך זה עובד: תחילה מאפשר ה"טייטו" לבדוק חום על ידי כיוונו לעבר המצח של הנבדק. כדי לבדוק את הלוע, מנחה המכשיר לקרב את קצהו אל הלוע. לבדיקת האוזניים מתבקש המשתמש להחדיר בעדינות את קצהו לתוך האוזן, עד לנקודה בה נלקחת התמונה האיכותית מעור התוף.

  גם בדיקת גרון ()
  גם בדיקת גרון

   

  כדי לשמוע את קולות הלב, יש לגעת בנקודות אותן מדגים המכשיר על בית החזה. אז הוא מקליט את הקולות, וכשהן ברמת הסאונד האיכותית והמספקת, הן נשלחות אל הרופא. ניתן גם לשלוח תמונות מנגעים בעור ומהעין.

  הממצאים נשמרים ומשודרים לרופא ()
  הממצאים נשמרים ומשודרים לרופא

   

  "אין אף מכשיר בעולם שמסוגל לבצע בדיקות ברמת צילום סאונד ותאורה כמו של טייטו", אמר ל-ynet דדי גלעד, מנכ"ל טייטו ואבא בעצמו. "המכשיר לא רק מצלם ומקליט, אלא גם מכוון את המשתמש להגיע לנקודה הנכונה על הגוף, ורק אז מוקלט הקול ונלקחת התמונה מהמיקום המדוייק. המכשיר יודע איך נראה עור התוף, איך צריכים להישמע הלב והריאות ובאיזה לחץ צריך להניח אותו על הגוף, ומורה למשתמש לבצע את הבדיקה בצורה האופטימלית".

   

  המכשיר שאב הטיפוס הראשון שלו הוצג כבר בשנת 2013, נבדק מול מספר רופאים במרפאות ובבתי חולים לילדים ונמצא ברמת דיוק גבוהה המתקרבת לזו של בדיקה רפואית רגילה. עלותו עומדת על כ-200 דולר.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המכשיר מאפשר לבצע בדיקות של מספר מערכות בגוף
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים