שתף קטע נבחר

יותר מצסק"א, כמעט כמו אנטבה

ההישגים הבינלאומיים הרבים של מלכות היופי בשנות ה-70 עמדו בצל הכתרתה של רינה מור, חיילת מטבעון, למיס תבל הישראלית הראשונה

רינה מור היתה מלכת היופי הראשונה שלא הסתפקה במקום טוב לצד המלכה העולמית. היא היתה סמלת בת עשרים בגדנ"ע אוויר, כשנבחרה ל"מיס תבל" בשנת 1976, בתחרות שהתקיימה בהונג קונג.

סיפור הסינדרלה שלה מוכר לכל נערה, שחולמת לעשות את זה. למיוני המועמדות הגיעה עם עודף של 12 ק"ג, אותם השילה במשמעת עצמית נוקשה. הנערה מטבעון, שחלקה דירה שכורה בתל אביב עם שני שותפים, קיבלה לאחר הזכייה העולמית שתי מכוניות, עוד לפני שהיה לה רשיון נהיגה. היא השתכנה בסוויטות נשיאותיות מפוארות, התארחה בבתי מלון חלומיים, נפגשה אישית עם מלכים, נשיאים וראשי ממשלות.

בספרה, "מלכה לשנה אחת", הבטיחה לעצמה ולקוראים כי לא תהפוך לנערת זוהר מקצועית. את ההבטחה הזו היא קיימה. לאחר קריירה כאשת יחסי ציבור היא נישאה לאיש העסקים דורון גודר, ילדה שתי בנות, ובגיל 35 החליטה לממש את חלומה האמיתי: היא למדה משפטים, הפכה עורכת דין מן המניין, ואחרי תקופה בה התגוררו בהולנד - שבה לארץ והשתלבה במשרד עורכי דין.

 

המלכה ברוכת הילדים

 

מלכה נוספת שבלטה בשנות השבעים היא דורית ילינק-פרידמן, שבמשך שנים ארוכות היתה אחת הדוגמניות המבוקשות בישראל. רק לאחר הלידה הרביעית פרשה מהמסלול. היום, אם לחמישה, עם תואר במדעי המדינה, היא לומדת רפואה אלטרנטיבית ועובדת בעסק לציוד תקשורת של בעלה.

 

איום על חיי המלכה

 

כשנשלחה לימור שריר, לימים רופאה, לייצג את ישראל בתחרות "מיס תבל" באתונה, איים על חייה מחבל. את ימי החזרות וטקס ההכתרה הנוצץ היא בילתה צמודה לאנשי אבטחה עירניים.

 

יופי ואלילי בידור

 

בסוף העשור החל החיבור בין מלכות היופי ואלילי הבידור. איריס קנר, אחת המועמדות ב-1979, היתה מאהבותיו הגדולות של דודו טופז. מלכת היופי-עשרה באותה שנה, רונית בן בסט, היתה חברתו של שימי תבורי.

 

תארים בינלאומיים:

 

1970: נערת ישראל עירית לביא נבחרה כסגנית שנייה בתחרות "מיס עולם".

1971: אורלי גורן, מלכת היופי-עשרה, נבחרה ביפן ל"מלכת היופי-עשרה הבינלאומית".

1972: מלכת היופי אילנה גורן נבחרה לסגנית שלישית בתחרות "מיס תבל" בפורטו-ריקו. חנה אורון, נערת ישראל, נבחרה בלונדון כסגנית שנייה ל"מיס עולם".

1973: לימור שריר נבחרה כסגנית רביעית ל"מיס תבל". חיה קציר, נערת ישראל, נבחרה בלונדון לסגנית שלישית ל"מיס עולם".

1974: נערת ישראל לאה קינן נבחרה לסגנית שנייה בתחרות "מיס עולם" בלונדון.

1976: מלכת היופי, רינה מור, עושה היסטוריה ונבחרת ל"מיס תבל".

1978: מלכת היופי דורית ילינק היא אחת משש המועמדות הסופיות בתחרות "מיס תבל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לימור שריר מלכת היופי לשנת 1973
צילום ארכיון לאשה
רינה מור מלכת היופי לשנת 1976
צילום ארכיון לאשה
צילום ארכיון לאשה
דורית ילניק מלכת היופי לשנת 1978
צילום ארכיון לאשה
מומלצים