שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפחת אזריה: "מסתייגים מכל גילוי של אלימות"
  בעקבות ההסתה ברשתות החברתיות והפוסטים המאיימים על השופטת אל"מ מאיה הלר, פרסמה משפחתו של החייל שהורשע בהריגת מחבל מנטורל הודעת גינוי: "אותם מפרי חוק אינם מגלמים את רוח המאבק"

   

   

  משפחת אזריה: "המאבק מותנה בהתנהגות נאותה" (צילום: AP) (צילום: AP)
  משפחת אזריה: "המאבק מותנה בהתנהגות נאותה"(צילום: AP)

  משפחתו של החייל היורה אלאור אזריה, שהורשע אתמול בהריגה של מחבל פצוע, יצאה הבוקר (יום ה') נגד גילויי האלימות הרבים שפורסמו ברשתות החברתיות מאז הכרעת הדין, ובפרט אלו שכוונו נגד ראש צוות השופטים, אל"מ מאיה הלר. הלילה עצרה המשטרה שני חשודים - תושב ירושלים בן 54 וצעירה בת 22 מקריית גת, לאחר שהפיצו דברי הסתה נגד הלר.

   

  "המשפחה אינה קשורה ואינה אחראית לכל מה שמתרחש מחוץ לכותלי בית הדין ואין לקשר, בשום אופן, בין השניים. כמובן שבני המשפחה מסתייגים מכל גילוי של אלימות ומגנים בכל פה", נמסר.

   

  הפוסטים שבגינו נעצר תושב ירושלים ()
  הפוסטים שבגינו נעצר תושב ירושלים

  רן כרמי בוזגלו, ממובילי המאבק הציבורי למען אזריה, הוסיף: "נמשיך להיאבק, בנחישות, לשחרור החייל של כולנו. המאבק מושתת על אמונה עזה בצדקת הדרך ומותנה בהתנהגות נאותה. נמשיך לפעול על-פי כללי החוק ובכפוף לעיקרי הדמוקרטיה. אותם מפרי חוק נראו, לראשונה, בדיון בקסטינה והופיעו שוב לאחר תשעה חודשים. הם אינם מגלמים, בשום אופן, את רוח המאבק".

   

  בנוסף נמסר כי "משפחת אזריה, בתאום מלא עם עורכי דינה, תתכנס היום על מנת להחליט על הצעדים הבאים: תוגש, כמובן, עתירה לבית הדין לערעורים ובמקביל יינקטו כל הפעולות המשפטיות המקובלות, על מנת להחזיר הביתה את הבת ששלחה לשרת את המולדת".

   

  הפוסט שהוביל לחקירתה של צעירה מקריית גת ()
  הפוסט שהוביל לחקירתה של צעירה מקריית גת

   

  הלילה עצרה המשטרה שני חשודים שהפיצו דברי הסתה לאלימות בפוסטים בפייסבוק בעקבות הרשעתו של החייל אלאור אזריה. תושבת קריית גת בת 22 נחקרה ושוחררה בתנאים מגבילים לאחר שהסיתה נגד השופטת אל"מ מאיה הלר: "לקחת רימון ולפוצץ את השופטת ואת כל החלקים שלה לפזר במקומות שונים, שיאכלו אותה הכלבים. ה' ישלם לה על הכול". בעקבות הפרסום עוכבה לחקירה בתחנת המשטרה שם מסרה את גרסתה, ובסיום חקירתה שוחררה בתנאים מגבילים ביניהם איסור הבעת עמדה ברשת החברתית למשך 30 ימים ואיסור יצירת כל קשר עם נשוא הפוסט שבגינו נחקרה. 

   

  גם תושב ירושלים בן 54 חשוד שהסית נגד השופטת והוא יובא הבוקר בפני שופט: "אני מביע את תמיכתי בזיכויו המוחלט ומודיע קבל עם ועדה: אל"מ מאיה הלר - לא תסיים את שנתה. 'היא פוסקת דין ארץ ואני פוסק לה דין שמיים' למען יראו וייראו הדורות", כתב בפוסט שנמחק.

   

  עוד כתב בפוסט המסית כי "אלה הדוגלים בהרשעתו של 'חייל צבא השם' יקבלו מרורים וכל הקללות הכתובות בתורה ילוו אותם ואת משפחותיהם עד סופם". הוא חשוד ש"הביע ביקורת קיצונית על החלטת השופטים בגין הרשעתו של החייל אלאור אזריה", לשון הודעת משטרת מחוז ירושלים.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים