שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מורתו של אזריה: "בבקשה, תנו לו חנינה"
  פנינה חכמון הייתה המחנכת של אלאור אזריה בבית הספר היסודי. בפוסט שפרסמה היא הצטרפה לבקשות לתת חנינה לחייל שהורשע בהריגה. "מה יגידו כעת חיילים שמתגייסים לצבא? האם יתמהמהו להילחם מול מחבלים?"

   

  חכמון עם אזריה. "עלם חמודות עם שקט נפשי טהור" ()
  חכמון עם אזריה. "עלם חמודות עם שקט נפשי טהור"

  "היית ותישאר בעיניי עלם חמודות עם שקט נפשי טהור. אני המורה שלך מצדיעה לך ורק מבקשת 'תנו לו חנינה בבקשה'". בפוסט שפרסמה כמה שעות לאחר הכרעת הדין אתמול (ד') בחשבון הפייסבוק שלה מצטרפת פנינה חכמון, המחנכת של אלאור אזריה בבית הספר היסודי, לקריאות להעניק חנינה לחייל שהורשע אתמול בהריגת מחבל פלסטיני.

   

  את הפוסט העלתה חכמון כמה שעות אחרי הכרעת הדין, והתייחסה למניע הירי ולהשפעות שהיו על הרכב השופטים: "לא ירית בחבר לנשק, לא ירית באדם כי מתחשק לך, היית במבצע, במשימת לוחמים. בזירה היו איתך מפקדים, חשת את 'הקם להורגך השכם להורגו' ופעלת מתוך הגנה עצמית ולמדינה". בהכרעת הדין יש שופטים ומשפטנים טובים ממני שחייבים לתת את הדין ולשמור על ערכי המוסר של צה"ל, אך הם מסתמכים על ארגון 'בצלם' שכולם יודעים מהי מטרתו. בדרך יש עוד פוליטיקאים שמחפשים במה להכפיש את מעשיו של חייל שהתגייס כפטריוט, שיכול היה לשרת כג'ובניק אך בחר ללכת להיות לוחם".


  הפוסט של חכמון אחרי ההרשעה של אזריה ()
  הפוסט של חכמון אחרי ההרשעה של אזריה


  פוסט של חכמון אחרי אירוע הירי בחברון ()
  פוסט של חכמון אחרי אירוע הירי בחברון

  חכמון סיפרה על הביקורים של תלמידה האהוב בבית הספר: "אלאור אזריה היקר,

  היית תלמיד שלי ואני הייתי גאה להיות המורה שלך. תמיד כשבאת לבקר בבית הספר ביקשת ממני להצדיע לדגל המדינה בכל טקסי העצמאות. שירתת כלוחם והייתה לך מטרה אחת - לשרת את מדינת ישראל".

   

  חכמון גם מעלה תהיה כיצד ההרשעה תשפיע על המתגייסים לתפקידי לוחמה: "מה יגידו כעת חיילים שמתגייסים לשורות הצבא? האם יתמהמהו להילחם מול מחבלים? האם ישנו פקודות פתיחה בירי מול האויב?".

   

  זה לא הפוסט הראשון שהעלתה חכמון בקשר לתלמידה האהוב. ב-27 במרס 2016, שלושה ימים אחרי אירוע הירי בחברון, העלתה חכמון פוסט: "מחזקת את ידי החייל ורוצה שיתחזק, 'לא ינום ולא ישן שומר ישראל', בפרט שהיה תלמיד שלי. הוא פטריוט אמיתי, אדם ערכי ביותר, נעים הליכות והתגייס להיות לוחם בכפיר מתוך אהבה ואמונה במולדת, בדגל ובעם. מחזקת את ידי משפחתו יחד עם כל העם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים