שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מהמעיל לתחתונים: כך גטאס הבריח טלפונים
  נכנס לחדר המפגש עם המחבל, נועל את הדלת - ואז שולף מהמעיל מעטפות ובהן סלולרים וכרטיסי סים ונותן אותם לאסיר, שמחדיר אותם לתחתוניו. תיעוד ההברחה

   

   

  התיעוד: גטאס מבריח מעטפות עם טלפונים    (חדשות 10)

  התיעוד: גטאס מבריח מעטפות עם טלפונים    (חדשות 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נכנס לחדר, נועל את הדלת ושולף מעטפה מהמעיל: ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת הואשם היום (ה') בהעברת טלפונים, כרטיסי סים ומעטפות למחבלים בכלא קציעות, בסרטון שפורסם בערוץ 10 נראה רגע ההברחה.

   

  בסרטון נראה גטאס מגיע לחדר המפגש, כשבמקום האסיר הביטחוני באסל ביזרה. הוא נראה חוזר לכיוון הדלת, נועל אותה, מוודא שהיא נעולה ואז ושולף מתוך מעילו הארוך מעטפה, שאותה ביזרי מחדיר לתוך התחתונים שלו. בסך הכול הועברו ארבע מעטפות, ובהן טלפונים וכרטיסי סים, שהיו אמורים להגיע למחבל וואליד דקה.

   

  בכתב האישום מצוין הקשר שהתנהל בין ח"כ גטאס לבין דקה, שהורשע ב-1984 בחברות בחוליה שרצחה את החייל משה תמם ומרצה מאז מאסר עולם, והאסיר ביזרה - חבר בארגון פתח ומי ששימש כדובר האסירים חברי פתח בכלא: "הנאשם קשר קשר עם ואליד דקה, ביזרה ועם אחיו של דקה, אסעד, להכניס לכלא מכשירי טלפון נייד ולמסור אותם לביזרה על מנת שיעבירם לדקה ולאסירים ביטחוניים אחרים".

   

   

  גטאס בבית המשפט, היום    (צילום : ניצן דרור)

  גטאס בבית המשפט, היום    (צילום : ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בהמשך נכתב כי "ואליד יצר קשר עם גטאס מהכלא באמצעות מכשיר פלאפון נייד שהוכנס לכלא ללא היתר והוחזק על-ידי ואליד לא כדין. במסגרת הקשר הנ"ל ולשם קידומו, ביקש הנאשם לבקר בכלא את ואליד וביזרה כאשר מטרת ביקוריו המוצהרת הייתה לשמוע את תלונותיהם של האסירים על תנאי כליאתם, ולנסות לבדוק אפשרות להקלה בתנאי כליאתם".

   

  בהמשך מתואר המפגש בין גטאס לאסעד דקה, שבו הועברו לח"כ מהרשימה המשותפת חבילות שיועדו לאסירים: "במסגרת הקשר ולשם קידומו, קיבל הנאשם בתחנת הדלק 'דור אלון-צפון' בכביש 6, מידי אסעד, ארבע חבילות המכילות: 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים, שני מטענים לטלפונים ניידים ואוזניה לטלפון נייד".

   

   

  התיעוד של גטאס מבריח את הטלפונים (צילום: חדשות 10) (צילום: חדשות 10)
  התיעוד של גטאס מבריח את הטלפונים(צילום: חדשות 10)

  גטאס בדיון להארכת מעצרו, היום בבית המשפט (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  גטאס בדיון להארכת מעצרו, היום בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

  באותו היום הגיע גטאס לכלא קציעות בשעה 11:55 כדי לפגוש את דקה וביזרה: "הנאשם נכנס לכלא כשהוא נושא עליו את החבילות מוסתרות בתוך חולצתו, וכן מסמכים נוספים. בעת כניסתו של הנאשם לכלא, עת עבר במכשיר המגנומטר, התריע המכשיר. אז טען הנאשם בפני הסוהר כי ההתרעה נובעת מחגורתו. כאשר ביקש הסוהר מהנאשם לעבור בשנית ללא החגורה, סרב הנאשם לעשות כן ואמר לסוהר כי בשל היותו חבר כנסת יש לו חסינות מבדיקה. בשל כך, נמנע הסוהר מעריכת בדיקה על גופו".

   

  זמן קצר לאחר מכן נפגש גטאס עם האסיר ואליד דקה: "כאשר האשם ו-ואליד היו לבד בחדר המפגש, מסר הנאשם לוואליד מסמכים. ואליד קיפל את המסמכים והכניס לתוך מכנסיו. כאשר יצא ועלי מחדר המפגש ערכו הסוהרים חיפוש על ואליד ומצאו את המסמכים הנ"ל".

   

  לאחר מכן מתואר המפגש בין ח"כ גטאס לאסיר ביזרה, שבו הועברו לאחרון החבילות ובהם הטלפונים הסלולריים. מפגש זה כאמור תועד. "בשעה 13:35 נפגש הנאשם עם ביזרה. כאשר שניהם שהו לבד בחדר המפגשים, הנאשם פתח את כפתורי חולצתו והוציא מחולצתו את החבילות המכילות את ציוד התקשורת - ומסרם לביזרה".

   

  ביזרה, נכתב באישום, "הכניס את החבילות לתוך מכנסיו. הנאשם מסר לביזרה את ציוד התקשורת תוך שהוא רואה מראש כי קיימת אפשרות קרובה לוודאי שציוד התקשורת ישמש לסיכון חיי אדם, יגרום חבלה חמורה לאדם, יפגע בביטחון המדינה או יסייע לארגון טרור. כאשר יצא ביזרה מחדר המפגש ערכו הסוהרים חיפוש על גופו ומצאו את ציוד התקשורת".

   

  המשטרה ביקשה היום להאריך ב-30 יום את מעצר הבית של גטאס, מטעמים של מסוכנות לביטחון המדינה ומחשש שיימלט. לאחר הגשת כתב האישום החמור שוחרר גטאס ממעצר בית, אך בית המשפט הטיל עליו תנאים מגבילים - הימצאות של מלווה לצדו, ואיסור להתקרב למתקני השב"ס.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים