שתף קטע נבחר

מכתב המג"דים: "פגיעה בצה"ל - משאת נפשם של אויבינו"

עשרות מג"דים במילואים חתמו על מכתב תמיכה ברמטכ"ל איזנקוט לאחר קריאות ההסתה שנשמעו נגדו בעקבות הרשעתו של אלאור אזריה: "אלה אמירות המנסות להעמיק את השסע בחברה הישראלית". בנט: "אסור לפגוע בצה"ל בשם הכאב והכעס המוצדקים"

 

אזריה ואיזנקוט (צילום: מוטי קמחי, יאיר שגיא) (צילום: מוטי קמחי, יאיר שגיא)
אזריה ואיזנקוט(צילום: מוטי קמחי, יאיר שגיא)

עשרות מפקדי גדודים במילואים שיגרו אמש (ה') מכתב ובו הם מביעים תמיכה ברמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, לאחר קריאות ההסתה שנשמעו נגדו בעקבות הרשעתו של סמל אלאור אזריה בהריגה. "פגיעה בצה"ל היא פגיעה במדינת ישראל ובאזרחיה יותר מכל אירוע שנוי במחלוקת ככל שיהיה והיא משאת נפשם של אויבינו", כתבו המג"דים במכתבם.

 

אמש פורסם לראשונה ב-ynet כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה למשטרה לפתוח בחקירה בעקבות הקריאות שנשמעו שלשום מחוץ לבית הדין הצבאי בקריה על-ידי תומכים באזריה שאמרו בין היתר: "גדי, גדי תיזהר. רבין מחפש חבר" ו"הלילה אתה תמות".

 

"לנוכח האווירה ביממה האחרונה והאמירות הנשמעות מחלקים בחברה הישראלית הפוגעות במרקם החברתי העדין הקיים במדינת ישראל ולנוכח הקריאות לפגיעה באמון בצה"ל ובמפקדיו, אנחנו מפקדי גדודים במילואים ביחידות צה"ל השונות מבקשים לחזק את צבא ההגנה לישראל, את מפקדיו ואת הרמטכ"ל העומד בראשו המהווים את חומת המגן של מדינת ישראל ושל החברה הישראלית", כתבו המג"דים במכתבם.

 

"אנו מוקיעים אמירות המנסות ליצור חיץ בינינו ולהעמיק את השסע בחברה הישראלית, אמירות שפוגעות באושיות הדמוקרטיה וערכיו הבסיסיים של צה"ל - צבא העם", המשיכו הקצינים. "על כן זו העת לחזק את צה"ל למען המשך קיומה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. אנו מבקשים להביע את אמוננו בצבא ולחזק את המפקדים".

 

בתוך כך, שר החינוך נפתלי בנט פרסם בפוסט בפייסבוק הודעת גינוי לאמירות נגד הרמטכ"ל. "אסור בשם הכאב והכעס המוצדקים לפגוע בצה"ל, בוודאי ובוודאי לא ברמטכ"ל הנפלא שלנו", כתב בנט.

 

"אסור לנו לשבור את ההיררכיה הצבאית. את המשמעת החיונית לקיום הצבא. חיילים אינם יכולים לצעוק בוז למפקדיהם או לקיים מחאות באינטרנט. הם אינם רשאים לסרב פקודה כי הם כועסים. צבא זה לא תוכנית כבקשתך".

 

בנט התייחס בפוסט גם להסתה נגד שופטי בית הדין וכתב כי "על אף שאני סבור ששופטי בית הדין שגו בגישתם, אנחנו חייבים לכבד את החוק. אסור לנו לפגוע בשופטי ישראל בשום מצב".


פורסם לראשונה 05/01/2017 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
הרמטכ"ל איזנקוט
צילום: יאיר שגיא
מומלצים