שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התייצבו נגד ההסתה: "לשמש דוגמה למוסר האנושי"
  כמה אלפים הגיעו להפגנה שארגן סרן במילואים זיו שילון בכיכר רבין בת"א בעקבות קריאות ההסתה נגד הרמטכ"ל והשופטים שהרשיעו את אלאור אזריה. "לומר את הדברים באהבה ולא בגידופים", אמר שילון. מנהל מטה המאבק למען אזריה פרץ לבמה לאחר נאומו של שילון והורד בכוח

   

  ההפגנה הערב בכיכר רבין    (צילום: מוטי קמחי ויוגב אטיאס)

  ההפגנה הערב בכיכר רבין    (צילום: מוטי קמחי ויוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אומרים לא להסתה: כמה אלפי בני אדם הגיעו הערב (שבת) לכיכר רבין בתל אביב להפגנת מחאה, שאותה יזם סרן במילואים זיו שילון, שאיבד את ידו בעזה. שילון ארגן את ההפגנה בעקבות קריאות ההסתה שנשמעו השבוע אחרי הרשעתו של החייל אלאור אזריה, בין השאר נגד הרמטכ"ל גדי איזנקוט. בהפגנה משתתפים בני משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו - נפתלי פרנקל, אייל יפרח וגיל-עד שער.

   

  במהלך העצרת נרשמה תקרית כשרן כרמי בוזגלו, מנהל מטה המאבק למען אלאור אזריה, פרץ לבמה וסירב לרדת עד שהורד ממנה בכוח על-ידי כוחות השיטור. מפגינים נוספים למען אזריה הגיעו גם כן וקראו קריאות נגד המשתתפים. בוזגלו נעצר ונלקח לחקירה. ממשפחת אזריה נמסר כי "למשפחה אין שום דובר. המשפחה מגנה בכל תוקף כל אלימות, פיזית או מילולית". 

   

  שילון אמר בעצרת: "אני אדם שלם בשל אחדות העם. מותר לחשוב ולהגיד הכול, כל אחד מאיתנו תומך במשהו אחר. יש דרך לומר את הדברים וזה בנועם ובאהבה ולא בגידופים וקללות".

  כמה אלפים בכיכר רבין, הערב ()
  כמה אלפים בכיכר רבין, הערב

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  בתגובה לכמות האנשים שהגיעו לעצרת אמר שילון: "זה היה מדהים, עלה על הציפיות שלנו, אני מודה לכולם שהגיעו". לשאלה על עמדתו לגבי המחאה של תומכי אזריה אמר שילון: "למה תמיד להתייחס לרע, תראה כמה אנשים הגיעו. צר לי שזה קרה ועדיף אם זה לא היה קורה. חשוב שתהיה אחדות, אנשים הגיעו מרחוק, אני יוצא עם תחושות טובות של אחדות, סולידריות ועם שפורח".

   

  "אנחנו כאן כדי לחזק את האחדות וערכי הסבלנות", אמרה בת גלים שער, אמו של גיל-עד ז"ל. "אנחנו לא נרשה ליפול במחלוקות שקורעות אותנו. השונות היא דבר מבורך ואנחנו צריכים לדעת ללמוד להתווכח. אני חושבת שהיום זה המשפט של אלאור ומחר זה משהו אחר. כשהאויב מבקש לפגוע, לא אכפת לו מהדעות שלנו ועלינו להיות מאוחדים כעם הנבחר ולשמש דוגמה למוסר האנושי".

   

  מנהל מטה המאבק למען אזריה מתפרץ לבמה    (צילום: יוגב אטיאס)

  מנהל מטה המאבק למען אזריה מתפרץ לבמה    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
   

  כרמי בוזגלו מורד מהבמה ()
  כרמי בוזגלו מורד מהבמה

   (צילום: אסף זגריזק) (צילום: אסף זגריזק)
  (צילום: אסף זגריזק)

  שילון על הבמה, הערב בעצרת (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שילון על הבמה, הערב בעצרת(צילום: מוטי קמחי)

  שילון עם האזרחים בכיכר ()
  שילון עם האזרחים בכיכר

  דני מאזור המרכז ניגש לשילון ואמר לו: "בזמנם של בגין ורבין לא הגעתי להפגנות. זו פעם ראשונה שאני כאן. אם לא נתעשת נלך לאבדון. ואני אומר זאת כאיש ימין". דני פרל ממושב מזור הגיע עם חבריו מסיירת שקד ושוחח עם שילון שאותו ליווה מהגיוס ועד שקיבל את המינוי למפקד פלוגת צבר. "תהיה רגוע. אתה המפקד וחייליך הגיעו כולנו חיילים שלך" אמר לו.

   

  איתי לוי, מנציגי תנועות הנוער, שהגיעו להפגנה: "אין לאלימות והסתה מקום כאן. מתחושת אחריות לחניכיי ולמדינה, אני כאן כדי שנשים גבולות. אנחנו לא צריכים להסכים רק שיהיה לנו אכפת". פנינה נחום, גם כן מנציגות תנועות הנוער, הוסיפה: "בואו נלחם בשנאת החינם. חוששת מהוויתור על המדינה. צריך להילחם כדי שארצנו לא תבער. מי שפוגע בצה"ל - פוגע בדמוקרטיה".

   

  אילן גאלדור, מנכ"ל ארגון גשר ממארגני העצרת, הגיע הערב לכיכר רבין: "המסר שלנו הוא שיש צבא אחד ועם אחד ויש לעשות הכול כדי לשמור שזה יהיה ריב לגיטימי בבית בלבד. ההסתה מסוכנת ועלינו לשמור על שיח מכבד. כל מילה של ביזוי ושיסוי מסכנת את החברה".

   

  בפוסט שפרסם וגרף עשרות אלפי לייקים הסביר שילון מדוע החליט לארגן את ההפגנה. "אני מרגיש שהעם שלנו מפולג, כואב, שונא, מאוכזב, מיואש", אמר שילון בדברים שהובאו ב"ידיעות אחרונות". "בכיתי על עם ישראל שקורע את עצמו לרסיסים בשנאה חסרת תקדים. בכיתי על הידיים שהשארתי בעזה ושאלתי את עצמי, אולי בפעם הראשונה בחיי, האם היה שווה להילחם על עם ששונא את עצמו?. בכיתי על המציאות שאליה שירה בתי גדלה, על החברים לכיתתה שההורים שלהם 'לא ישלחו לצבא'. אוי כמה כואב לי לשמוע את האמירות היום, בלי קשר לאג'נדה פוליטית, הכול פשוט מלא שנאה! מה קרה לנו, עם ישראל?".

   

  לסיכום כתב שילון כי "בשעה 20:00 אני אשב, גם אם זה לבדי, בכיכר רבין עם שלט ענק שקורא לסולידריות ואהבה הדדית ולהחזרת מרכז הכוח שלנו שהולך ומתפורר - האחדות שלנו. אני קורא לכולכם, ימין, שמאל, דתיים, חילונים, כאלו שאינם יהודים, פוליטיקאים, אמנים, אנשים מן השורה, אזרחי ישראל: בואו עזרו לי לכתוב את השלט, בואו חבקו את המדינה שלנו - היא מדממת!".

   

  בתוך כך, יוצאי שייטת הצוללות שיגרו מכתב תמיכה ברמטכ"ל. "אנו מוצאים לנכון להתייצב לצידך בחזית המאבק על ביטחון ישראל, מוסר הלחימה, טוהר הנשק וערכי צה"ל. אלו הם ערכי הציונות והמוסר שעליהם נבנתה המדינה. אנו סומכים עלייך ומצדיעים למנהיגותך", כתבו.

   

  יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים