שתף קטע נבחר

דיווח: "בידי המשטרה הקלטות של נתניהו מנהל משא ומתן עם איש עסקים על הטבות הדדיות"

החשדות בפרשה המרכזית נגד בנימין נתניהו מגובים בהקלטות של ראש הממשלה - כך דווח הבוקר בהארץ. הפרשה מתמקדת במגעים בין נתניהו לבין איש עסקים על הטבות הדדיות

 

ראש הממשלה נתניהו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ראש הממשלה נתניהו(צילום: גיל יוחנן)

 

החשדות בפרשה המרכזית נגד בנימין נתניהו מגובים בהקלטות של ראש הממשלה — כך דיווח הבוקר העיתונאי גידי וייץ בהארץ. על פי הדיווח, הפרשה, שכונתה "תיק 2000", מתמקדת במגעים בין נתניהו לבין איש עסקים על הטבות הדדיות, שתיעוד שלהם נמצא בידי חוקרי המשטרה.

 

פרשה אחרת עליה נחקר נתניהו קשורה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן. בליל שבת דווח כי בשנת 2014 שוחח ראש הממשלה שלוש פעמים עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וביקש להסדיר בעיה שהייתה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן בוויזה שלו. על פי הדיווח, הבעיה אכן סודרה.

 

ברקע לדיווח, עומד חשד של המשטרה, שלפיו מילצ'ן נתן טובות הנאה לנתניהו בהיקפים גדולים. אמנון אברמוביץ' פרסם כי המשטרה חושדת בין היתר כי מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 8-7 שנים סיגרים במאות אלפי שקלים. נתניהו חשוד, על פי הודעה רשמית של היועץ המשפטי לממשלה, בקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים.

 

ביום שישי, לפני כניסת השבת, הגיב עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטו של ראש הממשלה לדברים ואמר: "כל בר דעת מבין שאם ידיד, חבר קרוב, מביא לחברו סיגרים כמתנה, אין בזה, ולא יכול להיות בזה שום בדל של איסור, שום בדל של עבירה פלילית".

 

בקשר לפרשה השנייה, שפרטיה טרם פורסמו, אמר עו"ד וינרוט: "לא מדובר במשהו שמקים עבירה, ואני משוכנע שכאשר תשובות ראש הממשלה תישמענה על-ידי מי שתישמענה, יתברר לכל שומע שבכל הדברים הללו אין שום חשש או אבק של עבירה פלילית".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אמרה אתמול בשבתרבות בתיאטרון הבימה: "קרב הרגע שנתניהו יצטרך להשעות עצמו. מדובר בשחיתות מעוררת שאט נפש: לנתניהו היה פשוט 'שוגר דדי' שסיפק לו באופן שוטף פינוקים יקרי ערך, בדומה למעטפות טלנסקי בפרשת אולמרט".

 

בעמוד הפייסבוק שלה הוסיפה יחימוביץ': "בהכרעת הדין של אולמרט אמר שופט בית המשפט המחוזי דוד רוזן שעוד לפני שהוא מחפש תמורה בעד הכסף, כלומר שוחד, בית המשפט ביקש לדעת בבירור אם עבר כסף או שווה כסף מיד ליד. עבר. אולמרט בכלא". מהליכוד נמסר בתגובה: "אנחנו מציעים לחברינו בשמאל, לא לשקוע בפנטזיות והזיות ולחפש דרכים יצירתיות יותר להחליף את שלטון הימין. כיוון שגם הפעם לא יצא כלום כי אין כלום, אנחנו מציעים לחברינו באופוזיציה לחפש את ישועת השמאל במקום אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים