שתף קטע נבחר

משאית עם לוחית רישוי צהובה: המחבל - ממזרח י-ם

הנהג שדרס צעירים הוא בן 28 ממזרח ירושלים. "צריך רק שתי שניות של הזדמנות", אמר המפכ"ל. בעזה חילקו ממתקים, חמאס כינה זאת "פיגוע משאית האינתיפאדה"

 

המחבל שדרס למוות ארבעה צעירים ופצע 13 נוספים הוא תושב מזרח ירושלים. המחבל, בן 28, נהג במשאית עם לוחית רישוי צהובה, סטה ממסלולו, דהר לקבוצת הצעירים - ודרס אותם. חיילים ירו וחיסלו אותו. לפי מקורות פלסטיניים, המחבל הוא פאדי אל-קנבר מהכפר ג'בל מוכבר הצמוד לטיילת ארמון הנציב.

 

בעזה כבר החלו לחלק ממתקים בעקבות הפיגוע בארמון הנציב וחמאס כינה את פיגוע הדריסה "פיגוע משאית האינתיפאדה". לפי ארגון הטרור השולט בעזה, "אינתיפאדת אל-קודס היא לא ארוע חולף. כל הניסיונות לאגף או לדכא אותה ייכשלו". חמאס למעשה מנסה לרכוב על הפיגוע, כמו על כל פיגוע גדול אחר, כדי לייצר אפקט הדבקה שיוביל למעשי טרור נוספים.

פאדי אל-קנבר ()
פאדי אל-קנבר

חלוקת ממתקים בעזה בעקבות הפיגוע בירושלים ()
חלוקת ממתקים בעזה בעקבות הפיגוע בירושלים

 

בחמאס אמרו עוד כי "הפיגוע ההירואי והאמיץ הוא תגובה טבעית לפשעי ישראל והפגיעה שלה בזכויות עמנו, אדמתנו והמקומות הקדושים לנו. זו תוצאה של המשך המדיניות הציונית התוקפנית נגד בני עמנו בירושלים ונגד מסגד אל-אקצה".

 

חלוקת מתוקים בעזה היום, לאחר הפיגוע ()
חלוקת מתוקים בעזה היום, לאחר הפיגוע

המפכ"ל, רב ניצב רוני אלשיך, הגיע לזירת הפיגוע והסביר את הקושי למנוע פיגוע דריסה שנעשה על ידי תושב מזרח ירושלים ואמר כי "זה מזרח ירושלמי שעושה פיגוע ולכן הוא יכול להסתובב ברכב ישראלי בלוחית צהובה בכל מקום ולהחליט ברגע כזה או אחר שהוא עושה פיגוע. כמובן שלא הייתה התרעה".

 

 

 

"יש לנו היערכות מאוד אינטנסיבית בירושלים, על מנת לצמצם סיכוי לפיגועים ובעיקר כדי להגיב מהר לפיגועים", הוסיף אלשיך. "במקרה הזה מדובר במזרח ירושלמי, הוא לא צריך יותר משתיים-שלוש שניות של הזדמנות על מנת למצוא מטרה לפיגוע וזה מה שקרה פה. חיילים שהיו בגזרה הגיבו מיד והרגו את המפגע ובכך נבלם המפגע שכמובן יכול היה להמשיך ולפגוע באזרחים או בחיילים נוספים".


 (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
(צילום: מדברים תקשורת)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

לדברי המפכ"ל, "ירושלים מתוגברת מאז תחילת גל הטרור בצורה מאוד אינטנסיבית. גייסנו למעלה מ-300 שוטרים למחוז ירושלים ואנחנו משלמים על זה ברחבי הארץ, נותנים שירות פחות טוב באזורים אחרים כדי לאפשר לירושלים לשמור על הבטחון".

 

על ההסתה אמר: "אנחנו לא מפסיקים לטפל בהסתה. ההסתה היא בכל מקום, בעיקר במדיה הפלסטינית. מטפלים בזה יום יום, מסירים תכנים, מטפלים בדרשנים מסיתים. אנחנו לא שוקטים ולא נחים כי הדברים האלה משפיעים ויש כאלה שהולכים לעשות פיגוע כי שמעו דרשה או ראו משהו בטלויזיה והושפעו".

 

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, גינה את פיגוע הדריסה בארמון הנציב שבו נרצחו ארבעה חיילים: "אני מגנה את הפיגוע שבוצע על ידי עבריין פלסטיני בירושלים. המחשבות שלי עם משפחות וחברי הקורבנות. אין שום דבר הרואי בפעולה הזאת. אני קורא לכולם לגנות את האלימות וההסתה, לשמור על הרגיעה, ולעשות כל שביכולתם על מנת למנוע הסלמה נוספת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים