שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  סכסוך עבודה הוכרז בבית חולים הדסה
  רופאי שני המרכזים, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, הכריזו על סכסוך עבודה מול ההנהלה, כמחאה על הקפאת מינויים לתפקידים באקדמיה. "מנכ"ל בית החולים רואה את הרופאים כאויבים"

  רופאי בית החולים הדסה בירושלים, הפועלים בשני מרכזים - הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, הכריזו היום (א') על סכסוך עבודה. ההכרזה באה בעקבות החלטת ההנהלה להקפיא את המינויים האקדמיים, מה שמביא, לטענת הרופאים, לפגיעה בזכויותיהם ובאיכות הוראת הרפואה לסטודנטים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  סכסוך העבודה מגיע על רקע הסכם ההבראה שנחתם בין הנהלת בית החולים לרופאים, אשר מטרתו לשפר את המצב הכלכלי הקשה בו שרוי בית החולים. על פי טענת הרופאים, חרף העובדה שויתרו על הטבות רבות בשכרם, ההנהלה החליטה להקפיא את המינויים האקדמיים להם הם זכאים - צעד שפוגע בזכויותיהם, במעמדם ובאיכות ההוראה לסטודנטים לרפואה.

   

  הדסה עין כרם ירושלים (צילום: אלי מנדלבאום)
  הדסה עין כרם ירושלים(צילום: אלי מנדלבאום)

  עוד נטען כי ההסתדרות הרפואית בישראל ווועדי הרופאים פנו מספר פעמים להנהלת הדסה בדרישה למנוע את השינויים החד-צדדיים ולהפסיק את הפגיעה ברופאים ובזכויותיהם, אך נתקלו בחוסר שיתוף פעולה.

   

  רופאים כיריבים במקום שותפים

  במקביל להכרזה על סכסוך העבודה, מתנהל הליך משפטי של ההסתדרות הרפואית בישראל ווועדי הרופאים בבית החולים אל מול ההנהלה. המשפט מתנהל על רקע האשמות על פיהן הנהלת בית החולים לא כינסה את הוועד הרפואי האמון על מינוי רופאים ואישור קביעות מאז אוגוסט האחרון. לטענת הרופאים, אי כינוס הוועד גרר גל עזיבות של רופאים בכירים.

   

  ראשי ועדי הרופאים אמרו כי "צר לנו שהגענו לרגע זה. מרגע כניסתו של פרופסור רוטשטיין (מנכ"ל בית החולים הדסה. נ"י) לבית החולים הוא רואה ברופאים כיריבים במקום כשותפים.

   

  "הדסה לא יכולה להתנהל כך. אם פרופסור רוטשטיין לא יפנים עובדה זו - לא יהיה לו את מי לנהל. הדסה היא הבית שלנו ולא ניתן לה ליפול. ברצוננו לשמר את מעמדה כאבן שואבת לרופאים וחוקרים וכפאר האקדמיה והמחקר הרפואי בישראל", אמרו הרופאים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סכסוך עבודה הוכרז בבית חולים הדסה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים