שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיקי לאון נזכר בימי הפנימייה הצבאית: "לא כמו לגדול בבת ים"
  אחרי תקופה שבה עתידן היה לוט בערפל, הפנימיות הצבאיות והתרומה של החניכים לשעבר עומדות במרכז כנס חיפה למנהיגות. בראיון לאולפן ynet מספרים בוגרים, בהם השחקן מיקי לאון: "הפנימייה מעניקה סט כלים שמלווה לכל אורך החיים"

   

  בוגרי הפנימייה: "ערכים לאו דווקא צבאיים"    (צלם: אורי דוידוביץ, עופר מאיר, אבי חי)

  בוגרי הפנימייה: "ערכים לאו דווקא צבאיים"    (צלם: אורי דוידוביץ, עופר מאיר, אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כנס חיפה למנהיגות שנערך השבוע מתמקד בין היתר בתרומה של הפנימיות הצבאיות לפיתוח המנהיגות בישראל. באולפן ynet התראיינו היום (ג') שני בוגרים, ואחת מהם - ברקת שמאי שהייתה בהמשך גם מפקדת בצה"ל – סיפרה: "הפנימייה הצבאית היא הבסיס למי שאני. התחנכתי שם בשנים הכי קריטיות של עיצוב האישיות וקיבלתי ערכים שהם לאו דווקא צבאיים. הפנימייה מעניקה סט כלים שמלווה את החניכים לכל אורך חייהם".

   

  לאורך השנה האחרונה נידונה תוכנית של שר הביטחון לשעבר משה יעלון לסגור את המוסדות הללו, אבל בספטמבר האחרון החליט השר הנוכחי אביגדור ליברמן שהפנימייה הצבאית בחיפה תמשיך לפעול, ורק הפנימייה באור עציון תיסגר.

   

  ברקת: "היו דיבורים על זה בשנה האחרונה, אבל עובדה שבסופו של דבר החליטו שהמוסד מספיק חשוב כדי לשמר אותו ולהמשיך לטפח אותו. אני יודעת שיש גם מחשבות על פתיחת מוסדות דומים בהמשך, מתוך הבנה שהבוגרים מביאים תוצאות ומגיעים לתפקידים חשובים ומשמעותיים הן בשירות הצבאי והן בשירות האזרחי".

  מיקי לאון. "קיבלתי משמעת" (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
  מיקי לאון. "קיבלתי משמעת"(צילום: אבי חי)

  - את מרגישה הבדל בינך לבין בני גילך שלא היו במסגרת הזו?

  "אני חושבת שכן, ואני חושבת שההבדלים האלה הולכים ומתעצמים לאורך השנים לאור תהליכים שקורים בחברה שלנו. אם היום אנשים בגיל תיכון נוטים לחשוב יותר על 'איך אני מפתח את עצמי',

  הפנימייה מחדירה בדיוק את הערכים ההפוכים".

   

  באולפן התראיין גם השחקן מיקי לאון, שאמר: "לדברים שאליהם נחשפתי בריאלי, בחיפה ובפנימייה, לא בטוח שהייתי נחשף אם הייתי ממשיך לחיות בבת ים, בעיקר איפה שהסתובבתי. המשמעת שקיבלתי בפנימייה בתור נער צעיר חשובה להמשך הדרך, גם לעבודה כמו בתיאטרון או בכל התחומים".

   

  - יש רגע אחד שהשפיע עליך במיוחד?

  "בכיתה י"א נורא רציתי לקבל את אות הכושר ולא הייתי בין החזקים בפנימייה. הייתי נשאר אפטרים כדי להוכיח את עצמי, כדי לקבל את האות הזה ולשים אותו על המדים. עבדתי ועבדתי ובסוף קיבלתי אותו. זה היה בשבילי הישג אישי שהמחיש לי מה החשיבות של השקעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים