שתף קטע נבחר

בתה של ההרוגה ב"מלכת המדבר": "אהבה את החיים והחיים אותה"

הדס אייש, בת 60 מקריית טבעון, לימדה ב"כפר תקווה", מעון לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. "איבדנו אישה יקרה, צנועה, חמה וטובה לדיירים שלנו", אמר מנהל המעון לאחר האסון בגואטמלה

 

 

היא לימדה וליוותה את אלו שצריכים עזרה יותר מכל - ונהרגה במהלך הטיול הגדול. הדס אייש, בת 60 מקריית טבעון, נהרגה בגואטמלה במהלך טיול של "מלכת המדבר". אייש, אם לשלושה וסבתא לשניים, שימשה מורה ב"כפר תקווה" שבטבעון, מעון לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים בתחום פיגור שכלי, פגועי נפש ואוטיסטים. אייש טבעה למוות בהתהפכות אבוב לנהר קהבון באזור סמוק שמפיי - אתר תיירות פופולרי - בטיול שערכה במסגרת קבוצתית.

 

בתה יערה סיפרה שאמה הייתה בת בכורה למשפחה שורשית ממושב נהלל ולהורים מדור תש"ח. "אמא שלי הייתה אישה שמחה ומאושרת, אוהבת את החיים והחיים אותה", הוסיפה. "אישה עם חוש הומור, שנינות ויכולת נתינה שבאה לביטוי במקום שבו עבדה לאורך שנים ואהבה שם כל רגע. היא הדריכה סיורים במרכז המבקרים 'ברווזים בכפר', ושרה בחבורות זמר ברחבי הארץ במשך יותר מארבעה עשורים. היא נתנה את כולה בלהיות אמא וסבתא מדהימה,

אחראית תמיד, הרוח החיה והמארגנת החברתית של כל אירוע, ותמיד תמיד בחיוך זורח".

הדס אייש עם בתה יערה ()
הדס אייש עם בתה יערה

על הטיול אמרה הבת יערה: "היא התמלאה התרגשות לקראת הנסיעה. סופי, חברתה הטובה שנסעה איתה, סיפרה שהיא לא הצליחה להפסיק להתפעל מהמראות המרהיבים שהספיקה לראות, היא פשוט לא הפסיקה לחייך".

 

"בשעות הבוקר הבנו שהדס, שעבדה איתנו ועם הדיירים שלנו במשך שנים ארוכות, לא איתנו יותר", סיפר מנהל כפר תקווה, מושיק גרוס, על הרגע שבו נודע לו האסון. "הדס הייתה מאושרת לצאת לטיול. אמרתי לה - 'הדס? מלכת המדבר?' והיא אמרה לי 'כן, אני בתקופה שאני עושה דברים גם שהם פחות צפויים ממני'".

 

על ההתמודדות במעון לאחר התאונה הטראגית, אמר: "נמשיך הלאה עם הדיירים שלנו בשביל הדס ואנחנו נהיה שם בשבילם. נספר להם את העובדות, נעביר להם מסר שהחיים נמשכים למרות הכאב וניתן להם גם דוגמה שאנחנו ממשיכים את החיים. אני באמת חושב עליה ועל ילדיה ועל החיים המשותפים שלנו פה בכפר וגם על הדיירים שלנו שאיבדו אישה יקרה, צנועה, חמה וטובה לדיירים שלנו. זה אובדן גדול".

הדס אייש (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
הדס אייש(באדיבות המשפחה)
  

מושיק גרוס (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
מושיק גרוס(צילום: אלעד גרשגורן)
  

המנון כפר תקווה שכתבו הדס ומושיק ()
המנון כפר תקווה שכתבו הדס ומושיק
  

בחברה הגיאוגרפית שמוציאה את טיולי "מלכת המדבר" אישרו את הפרטים ומסרו: "אנחנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה. ברגעים אלו המקרה נמצא בבירור מול הצוות המקומי והקבוצה תחזור לארץ בהקדם".

 

באוגוסט 2012 נהרגה שוש מייזל, תושבת גדרה כבת 60, ושתי ישראליות נוספות נפצעו במסע "מלכת המדבר" לצפון הודו, בהתהפכות ג'יפ. התאונה הקשה אירעה בעמק לאהול. שלוש הנפגעות פונו לבית חולים בעיירה קולו, שם הידרדר מצבה של מייזל והיא מתה מפצעיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים