שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התובע במשפט אזריה: "עד הירי, היה חייל מצטיין"
  התובע הצבאי כתב, לאחר הרשעת אזריה בהריגת מחבל מנוטרל, כי "העדויות שנשמעו מוכיחות שעד לעבירה אזריה הצטייר כצעיר חיובי וכחייל קרבי מצטיין". הוא הסתייג מהבקשה לדחיית הדיון בטיעונים לעונש. משפחת אזריה נפגשה עם מפקדו

   

  אלאור אזריה ()
  אלאור אזריה

  התביעה הצבאית מסתייגת מבקשת סנגוריו של אלאור אזריה לדחיית מועד הטיעונים לעונש - אבל מדגישה כי החייל שהורשע בהריגת המחבל המנוטרל עבד אל-פתאח א-שריף הצטייר מהעדויות שהובאו לבית הדין כ"צעיר חיובי וכחייל קרבי מצטיין". כך כתב אמש (ג') התובע הצבאי במשפט אזריה, סא"ל במיל' נדב וייסמן.

   

  מוקדם יותר הגישו סנגוריו של החייל, אילן כץ ואייל בסרגליק, בקשה לבית הדין הצבאי לדחות בשבוע את הדיון לטיעונים בעונש, שאמור להיערך ביום ראשון הקרוב. הסנגורים רוצים להכין את עדי האופי שסיכמו עמם שיעידו לטובת אזריה כדי להקל בעונשו.

   

  בתגובה לבקשת ההגנה לדחיית הדיון, כתב התובע וייסמן כי "התביעה מותירה את ההכרעה בבקשה לשיקול בית הדין. עם זאת, קיים אינטרס ציבורי בסיום ההליך המשפטי, ואינטרס זה משולב ברצון למנוע עינוי דין מהנאשם".

   

  תיעוד: אזריה יורה במחבל ששוכב פצוע    (צילום: עימאד אבו שמסייה. מתנדב בצלם בחברון)

  תיעוד: אזריה יורה במחבל ששוכב פצוע    (צילום: עימאד אבו שמסייה. מתנדב בצלם בחברון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התביעה הדגישה כי היא "מכבדת באופן מוחלט את זכותו של אזריה להביא עדי אופי לזכותו. התביעה גם מסכימה שהעדויות שהובאו בפני בית הדין מוכיחות שעד לביצוע העבירה אזריה הצטייר כצעיר חיובי וכחייל קרבי מצטיין. התביעה העידה בנושא זה את מפקדיו של הנאשם וביקשה מהם לתאר בפני בית הדין את הערכתם כלפיו.

  מאחר שנקודה זו לא שנויה במחלוקת, התביעה גם הודיעה להגנה שהיא מסכימה להגשת ראיות בכתב באשר לאופיו של הנאשם".

   

  לסיכום כתב התובע במשפט כי מהסיבה "שבקשת ההגנה מתייחסת כל כולה לעדי אופי, ולאור הסכמת התביעה, מתמעטת ההצדקה לדחיית הדיון". הדיון בטיעונים בעונש אמור להתקיים במקור ב-15 בינואר, התובע הציע כמה חלופות למועד זה - 19 בינואר, 24 בינואר ו-27 בינואר.  

   

  בתוך כך, משפחתו של סמל אלאור אזריה ומפקדו נפגשו לאחרונה. לפי דובר צה"ל, מטרת הפגישה הייתה לבחון אם נדרש סיוע כלשהו למשפחה. מדובר צה"ל הדגישו כי "סמל אזריה זכאי להליך משפטי נקי וחף מלחצים ומטופל על ידי מפקדיו באופן שוטף כמו כל חיילי צה״ל". בנוסף נמסר כי "סמל אזריה זכה לתנאים ראוים ואף מעבר לכך במהלך החודשים בהם שהה במעצר פתוח במחנה צבאי".

   

  סנגוריו של אזריה פנו לשר הביטחון אביגדור ליברמן בטענה כי הפגישה שנערכה שלשום בין אביו של החייל צ'רלי אזריה למח"ט כפיר אל"מ גיא חזות היא "התנהגות פסולה ושערורייתית שחוצה כל גבול ומונגדת לחוק לכאורה". צוות ההגנה טוען כי במהלך הפגישה מח"ט כפיר וקצין נוסף במילואים הציעו לאזריה לוותר על הגשת הערעור על ההרשעה, להעדיף ערוץ של חנינה או המתקת העונש ולהחליף את עורכי הדין. טענות אלה הוכחשו, כאמור, על ידי דובר צה"ל שטען כי המפגש עסק בסיוע שוטף, כלכלי וסוציאלי למשפחת אזריה.


  פורסם לראשונה 10/01/2017 22:12

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים