שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: "קטאר מתווכת בין ישראל לחמאס על עסקת שבויים"
  מקור בחמאס טען כי הארגון התנה את תחילת המו"מ על שחרור גופותיהם של הדר גולדין, אורון שאול והאזרחים השבויים בשחרור משוחררי עסקת שליט שנעצרו מחדש. ישראל הסכימה, בתנאי שיגורשו לעזה או קטאר ולכך חמאס מסרב. גורם המקורב לחמאס ל-ynet: "המתווך הקטארי - אחראי על שיקום עזה". חמאס הכחיש את הדיווח

  גישושים חדשים לעסקת שבויים חדשה: העיתון הערבי-ישראלי "כל אל-ערב" דיווח הבוקר (ד') מפי מקור בחמאס כי קטאר מתווכת בין ישראל לחמאס בנוגע לעסקת חילופי שבויים חדשה בין ישראל לארגון העזתי, שבמסגרתה יושבו לישראל גופותיהם של החיילים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל והאזרחים אברהם מנגיסטו ושני אזרחים נוספים שנמצאים בעזה.

   

  לפי הדיווח, חמאס התנה את תחילת המשא ומתן בשחרור כ-60 משוחררי עסקת שליט שישראל עצרה מחדש. ישראל מצידה, כך לפי הדיווח, שינתה את מדיניות הסירוב שלה והסכימה כי הם ישוחררו, אך בתנאי שיגורשו לרצועת עזה או קטאר. לפי הדיווח, לתנאי הזה חמאס מסרב. אך חמאס הכחיש את הדיווח בנוגע לתיווך קטארי: "אין תיווך בעניין הזה, לא כל שכן התערבות של קטאר בנושא הזה".

   

  יום הולדתו של אורון שאול בשבוע שעבר    (צילום : אביהו שפירא)

  יום הולדתו של אורון שאול בשבוע שעבר    (צילום : אביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גורם המקורב לחמאס אמר ל-ynet כי מי שמעורב במהלכי התיווך הללו בין שני הצדדים הוא השגריר הקטארי, מוחמד עמאדי, שאחראי על פרויקט השיקום של רצועת עזה. עמאדי נכנס דרך קבע לרצועת עזה מישראל ונפגש מפעם לפעם עם בכירים ישראלים בזמן שהוא שוהה בארץ.

   

  משפחות גולדין ושאול תקפו את התנהלות הממשלה בעת האחרונה. הקבינט דן בתחילת החודש כיצד לנהוג בנושא והחליט כי גופות מחבלי חמאס לא יושבו למשפחותיהם אלא ייקברו. בין היתר הוחלט על הקשחת התנאים של האסירים בבתי הכלא בישראל.

  אילן מנגיסטו על המגעים לעסקה    (צילום: אורי דוידוביץ)

  אילן מנגיסטו על המגעים לעסקה    (צילום: אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עוד לפני הדיון אמרו במשפחת גולדין: "לצערנו, ראש הממשלה הניף דגל לבן מול חמאס וויתר על השבתם של הדר ואורון הביתה. ממשלת ישראל מפגינה חולשה נוראית מול חמאס. בזמן שהדר ואורון נמצאים בשבי חמאס, נתניהו משחרר גופות של מחבלים, אסירי חמאס מקבלים תנאי דה-לוקס, והממשלה משלמת את משכורות מחבלי חמאס".

   

  בשבוע שעבר ציינה משפחת שאול את יום הולדתו ה-23 של אורון ז"ל. "רבותיי, מבקשת אני לומר לכם שיש בי עדיין תקווה שבני ישוב אליי", אמרה האם זהבה. "החובה להשיב אליי את בני מוטלת על ממשלת ישראל וצה"ל. הם שלחו אותו למלחמה שנמשכה 51 ימים ועליהם מוטלת האחריות להשיבו הביתה. מאמינה אני שהם ימלאו חובה זו". היא קראה לראש הממשלה: "אנא פעל למען השבת בני אורון מהמלחמה. אנא גלה מנהיגות ופעל בניגוד לקודמיך בעניינו של רון ארד. אל תשאיר את בני, לוחם גולני, בעזה אצל החמאס, החזר אותו למדינת ישראל שאותה אהב כל כך".

   

  משפחת מנגיסטו מסרה: "עד שלא נראה את בנינו אברה אין הפרסומים מנחמים אותנו. אין אנו מעודכנים בנושא זה משום גורם, צר לנו על כך". עוד אמרו כי חמאס מחזיק באברה למעלה יותר מ-587 יום. "אברה הוא אזרח תמים שעבר את הגבול בטעות עקב מצוקתו הנפשית, והחזקתו נוגדת את האיסלאם, את כל החוקים והמוסכמות הבנילאומיים. שתיקת הממשלה עד הלום מעציבה מאוד. כל מדינה מתוקנת הייתה פועלת ודורשת את זכותו ההומניטרית לחופש ולחירות. אנו מקווים ודורשים שהממשלה תמלא את אחריותה וחובתה המוסרית להשיב אזרח תמים לארצו ולמשפחתו ותנהג בשוויון בכל אזרחיה".

   

  מתן צורי וישראל מוסקוביץ השתתפו בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים