שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כחלון: "יש לי חתונה שאני צריך לקבל מתנות?"
  שר האוצר התייחס בכנס חיפה למנהיגות לדיווחים על פרשת המתנות שלגביה נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו לא יכולים לכפות על אף אחד את סגנון החיים". על החשד נגד מוזס ונתניהו: "לצערי אף אחד לא פנה אליי כשהייתי שר תקשורת"

   

   

   

  השר כחלון בכנס חיפה    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "כל אחד וסגנון החיים שלו. יש לי חתונה שאני צריך לקבל מתנות?". כך אמר היום (ד') שר האוצר משה כחלון בהתייחס לדיווחים על חקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשד לקבל טובות הנאה כולל סיגרים יקרי ערך במשך שנים.

   

  בכנס חיפה למנהיגות אמר כחלון: "אנחנו לא יוכלים לכפות על אף אחד את סגנון החיים. אני לא מעשן כלום. קודם כל זה מסריח. אני לא הולך להתערב בסגנון חיים שלהם. ברוך השם אני לא מקבל מתנות. אם הוא החליט לעשן סיגרים ולשתות אז בסדר. אני לא חושב שזה תפקידי להיכנס לסגנון חיים של אנשים".

   

  כחלון גם התייחס לדיווחים על הפרשה הנחקרת לגבי הפגישות בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס. "אני לא רוצה להשפיע ואני מעדיף לתת למשטרה לעשות את העבודה", אמר כחלון. "אף אחד לא פנה אליי, לצערי, בתקופתי כשר תקשורת. לא היה לי את המזל שמישהו יגיד לי 'תן לי עיתונאי' ש'תשתיל אצלי עיתונאי', לא היה לי".

   

  לגבי הדיווחים שכחלון עסק באפשרות להקים ממשלת חלופית אמר שר האוצר: "אני לא חושב שזה הזמן לעסוק בפוליטיקה. אנחנו עושים דברים באמת שמצמיחים את המשק, שמקדמים את הכלכלה. חבל להתעסק בדברים אחרים".

   

  כשנשאל על פרשת אלאור אזריה הצטרך כחלון לתומכים בחנינה לחייל. "המחבל שבא לרצוח הוא הרע. הטוב זה החייל שבא להגן על אזרחי המדינה. צריך לתת לו חנינה. אם חס וחלילה לא היה לנו צבא חזק, לא תהיה מדינת ישראל", אמר כחלון והתייחס לשר הביטחון דאז משה יעלון, שינאם מאוחר יותר בכנס: "אני לא חושב שיעלון סיים דרכו בגלל פרשת אזריה. הייתי רוצה לראות אותו שוב בהנהגה".

   

  חקירת הפרשה

  אתמול פורסמו פרטים ב"הארץ" ובערוץ 2 על המגעים בין מוזס לנתניהו שנחקרו באזהרה. העיתונאי גידי וייץ פרסם כי "מתווה העסקה כלל שינוי חד באופי הסיקור של ראש הממשלה בכלי התקשורת של קבוצת 'ידיעות אחרונות', ומנגד הבטחה של נתניהו לקידום חקיקה שתפגע קשות בחינמון המתחרה של מוזס, 'ישראל היום'".

   

  לפי מידע שהגיע לידי "הארץ", "מו"ל 'ידיעות אחרונות' אמר לראש הממשלה כי הוא יעשה הכל כדי שהאחרון יישאר בתפקידו כראש הממשלה, כמה זמן שירצה. עוד נודע ל'הארץ' כי מוזס, שמלבד היותו מו"ל ידיעות אחרונות משמש גם כעורך האחראי של העיתון, הציע לנתניהו לבחור כמה עיתונאים מטעמו, והבטיח להעסיק אותם בכלי התקשורת של הקבוצה באופן מיידי".

   

  וייץ הוסיף כי "ראש הממשלה מצדו התייחס בחיוב להצעה שפרס בפניו מוזס, הבטיח שיפעל לקידום העניין, ואמר כי יצטרך לבדוק כיצד לממש את העסקה ביניהם עם פוליטיקאים אחרים. נתניהו התחייב בפני מוזס לפעול להשלמת העסקה ביניהם עם תום מערכת הבחירות לכנסת ה-20, שהתקיימו במרס 2015".

   

  במקביל דיווח כתב ערוץ 2 גיא פלג כי מוזס אמר לנתניהו: "אם אתה ואני נסכים על החוק, אני אעשה כל מה שאני יכול שתהיה פה כמה זמן שתרצה. אני מסתכל לך בעיניים ואומר את זה בצורה הברורה ביותר". פלג ציין כי אין בידיו את הקלטת הדברים.

   

  עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את מוזס מסרו כי "אנו מנועים מלהגיב מטעמי החקירה, ולפיכך לא נתייחס לפרסומים שונים, שהיו ושיהיו. אנו מציעים להמתין לסיום החקירה, אז תתבהר התמונה המלאה. מובן, כי אין לפרש תגובה זו כאישור למה שפורסם עד כה".

   

  ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כחלון: "יש לי חתונה שאני צריך לקבל מתנות?""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים