שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  כתב אישום בעקבות פיטורי עובדת בצוק איתן
  חברת קייטרינג מואשמת בכך שפיטרה אם חד הורית מהדרום, לאחר שזו נעדרה מהעבודה במהלך המבצע כדי לשמור על ילדיה. נטען כי בכך הפרה החברה את החוק האוסר על פיטור עובד שנעדר בעקבות מצב חירום

  לראשונה מאז מבצע "צוק איתן ": בשבועות האחרונים הוגש כתב אישום כנגד חברה שפיטרה עובדת שלא הגיעה לעבודתה, כיוון ששמרה על ילדיה במהלך המבצע.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

  עלייה של מאות שקלים בשכר העובדים הסוציאליים

  אלו הן עשר הטעויות הנפוצות של עסקים קטנים

   כחלון: "מכונות מזל - מס לעניים"

   

  משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים הגיש כתב אישום כנגד חברת הקייטרינג "מאמא דלישס ייצור ושיווק בע"מ", בטענה כי פיטרה עובדת במהלך מבצע צוק איתן ובכך הפרה את "חוק הגנה על עובדים בשעת חירום". על פי כתב האישום, שהוגש בשבועות האחרונים לבית הדין לעבודה בת"א, העובדת, אם חד הורית לארבעה, מתגוררת בדרום הארץ והועסקה כמנהלת תחנת חלוקת מזון במושב בני דרום, סמוך לאשדוד.

   

  במהלך מבצע צוק איתן פירסם שר הביטחון דאז, משה (בוגי) יעלון, הכרזה אודות מצב מיוחד בעורף, ופיקוד העורף פירסם הוראות לאוכלוסייה אשר הורו על סגירת מוסדות החינוך והקייטנות במקום מגוריה של העובדת. על פי כתב האישום, העובדת נאלצה להיעדר מהעבודה לתקופה של שלושה שבועות כדי לשמור על ילדיה שנותרו ללא השגחה בשל סגירת מוסדות החינוך בהם למדו. בעקבות היעדרותה בתקופת המבצע, פוטרה מעבודתה.

   

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  בכתב האישום נטען כי הפיטורים מהווים הפרה של "חוק הגנה על עובדים לשעת חירום", הקובע כי כאשר מוכרז מצב חירום באזור מסוים או בכל הארץ, על ידי הגורמים המוסמכים בחוק, ומשום כך נבצר מעובדים מלהגיע לעבודתם - אסור לפטרם.

   

  תלונתה של העובדת הגיעה אל האגף הפלילי במשרד העבודה ובעקבות כך נפתחה החקירה. בעקבות ממצאי תיק החקירה שניהלו חוקרי האגף, הוגש כתב האישום כנגד החברה המעסיקה וכן נגד מנהל החברה, המואשם כי הפר את חובת הפיקוח המוטלת עליו על פי חוק.

   

  שר העבודה והרווחה, חיים כץ, מסר: "לא נאפשר כל פגיעה בזכויות עובדים. אני קורא לכל עובד לעמוד על זכויותיו הסוציאליות ובמידה והופרו לפנות למנהל ההסדרה והאכיפה למיצוי ההליך מול המעסיק".

   

  מחברת "מאמא דלישס ייצור ושיווק בע"מ" לא נמסרה תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כתב אישום בעקבות פיטורי עובדת בצוק איתן "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: "דרכנו"
  צילום: "דרכנו"
  צילום: אלכס קולומויסקי
  שר העבודה והרווחה חיים כץ
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים