שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סיבוך בהודו: כדורי M-16 בתיק הישראלית
  מטיילת במזרח נעצרה לאחר שבתיקה נמצאו 4 כדורי רובה מהשירות הצבאי. בסיוע קונסולית ישראל במומבאי היא שוחררה בתום חקירה ממושכת בתחנת משטרה. במשרד החוץ מפצירים במטיילים לבדוק תכולת תיקים לפני הטיסות

  שוב זה קורה: צעירה ישראלית נעצרה לפני כמה ימים בשדה התעופה במומבאי שבהודו, לאחר שבתיקה נמצאו ארבעה כדורי רובה M-16 שנשכחו מהשירות הצבאי. בעקבות התערבותה המהירה של קונסולית ישראל במומבאי, השתכנע מפקד תחנת המשטרה ההודי לשחרר את הישראלית.

   

  הישראלית יצאה למזרח לטיול אחרי צבא. היא נחתה במומבאי ועמדה לעלות על טיסת המשך בתוך הודו. כדורי הרובה נמצאו בבדיקה הביטחונית השגרתית, אולם כל ההסברים שלה שמדובר בחפצים שנשכחו מהשירות הצבאי לא עזרו לה, והיא נלקחה לחקירה.

   

  הקונסולית הישראלית במומבאי, גלית לרוש פלאח, כבר מנוסה בנושא ממקרים קודמים. היא הגיעה במהירות לתחנת המשטרה והצליחה להציל את הישראלית מתסבוכת לא פשוטה.

   

  לרוש פלאח שכנעה את מפקד התחנה שמדובר בטעות תמימה, ובתום חקירה שנמשכה שלוש שעות הישראלית שוחררה והוחזרה בליווי שוטרים לשדה התעופה במומבאי. משם המשיכה המטיילת בתוכניתה המקורית.

   

  במשרד החוץ בירושלים הפצירו בישראלים להקפיד לוודא שבתיקיהם לא נשכחו כדורים מהשירות הצבאי. עשרות ישראלים הסתבכו בשנים האחרונות לאחר שנעצרו בשדות תעופה ברחבי העולם בנסיבות דומות.

   

  בחלק מהמקרים מצליחים הקונסולים הישראלים לחלץ את המסתבכים, אולם במקרים אחרים נאלצים המטיילים להתמודד עם איסורי יציאה, כתבי אישום ואף מאסרים. המכנה המשותף לכל אותם מקרים: יציאה מנתב"ג מבלי שאותם כדורים נחשפים בבדיקה הביטחונית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סיבוך בהודו: כדורי M-16 בתיק הישראלית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים