שתף קטע נבחר

"טייץ לא צנוע" מנע מתלמידה לצאת לטיול: "מביך ומעליב"

מורתה של מיתר מיבנה טענה כי הטייץ שאותו לובשת התלמידה באופן קבוע לבית הספר חשוף מדי ולא הרשתה לה לצאת לפעילות במכון ללימודי שואה. "לא נתנו לי אפילו להביא מכנס אחר", סיפרה התלמידה ל-ynet. אביה זעם: "פה זה לא איראן". משרד החינוך: "הוצעו להם פתרונות, אך הם סירבו"

 

הטייץ ה"לא צנוע" שבגינו נאלצה התלמידה להחמיץ את הטיול ()
הטייץ ה"לא צנוע" שבגינו נאלצה התלמידה להחמיץ את הטיול

"פה זה לא איראן": מיתר, תלמידת כיתה ח' בבית ספר ביבנה, לא הורשתה לצאת הבוקר (יום ב') ליום פעילות במכון הבינלאומי ללימודי השואה מטעם בית הספר מפני שלטענת המורה הטייץ שלבשה היה "חשוף מאוד". בתמונה שצולמה נראית התלמידה עם הלבוש מעורר המחלוקת – טייץ ארוך שבצדדיו רשת צרה מאוד ומטושטשת. גם התערבות מצד אביה של התלמידה והעובדה כי מדובר בטייץ שהיא מגיעה איתו לפחות פעם בשבוע לשיעור ספורט לא עזרו, והיא נאלצה לשוב לביתה.

 

"זה היה מביך מאוד, כי הם עשו את זה בפורום מול כל התלמידים, ולא נתנו לי אפילו אפשרות להסביר או להביא מכנס אחר מהבית", סיפרה מיתר ל-ynet. "הם לא העלו אותי לאוטובוס וזה היה מאוד מעליב. המורה טענה שכולי חשופה ושזה לא תואם את הכללים של בית הספר. כולם שלחו לי הודעות בוואטסאפ שהם לא הבינו למה הם עשו את זה, ואיך בגלל שטות כזו לא עליתי לאוטובוס".

 

מיתר הוסיפה כי היא ואביה פנו אחר כך למנהלת והיא אמרה שהיא תעלה את הנושא הזה בישיבה. "הייתה מורה אחת שעשתה מזה עניין", חידדה מיתר.

 

"הבת שלי התקשרה אליי וביקשה שאביא לחברה שלה חולצת בית ספר, כי היא הגיעה בלי", סיפר אביה של התלמידה, מוטי. "הגעתי לבית הספר ופתאום ראיתי את הבת שלי בוכה. שאלתי אותה מה קרה והיא אמרה שהמורה לא מאפשרת לה לצאת לטיול בטענה שהטייץ שהיא לובשת חשוף. מדובר בטייץ ארוך, שבצדדים שלו יש רשת צרה לאורך הרגל. אני קניתי לה אותו, ואם הייתי חושב שיש איתו בעיה כלשהי או שהוא חשוף, לא הייתי קונה אותו".

 

האב הוסיף כי מיתר מגיעה עם אותו הטייץ לשיעורי ספורט בבית ספרה לפחות פעם בשבוע, ומעולם לא העירו לה עליו. "כל בוקר יש מורה בשער שמקבלת את התלמידים ובודקת את לבושם. אין לי בעיה עם חוק, אין לי בעיה עם קוד לבוש – להיפך, זה בסדר גמור – אבל איך יכול להיות שפתאום הטייץ הזה לא בסדר? מה גם שהוא באמת לא חשוף, זה אבסורד".

 

האב ציין כי פנה למורה ולרכזת השכבה, אך דבר לא עזר. "אמרתי למורה שפה זה לא איראן, ושהיא בכלל לא חשופה. אבל בסופו של דבר התלמידים יצאו לטיול והבת שלי הלכה הביתה. לא יכולתי לעכב שכבה שלמה ולפגוע בתלמידים. הבת שלי ילדה למופת, תלמידה טובה, ללא בעיות משמעת, היא בכתה ונפגעה מאוד. היא קיבלה המון תמיכה מהחברות שלה, אבל חבל שככה היום הזה היה צריך להתחיל".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לקראת יציאה מסודרת ליום פעילות במכון הבינלאומי ללימודי השואה, החליט צוות החינוך בבית הספר שיציאה זו תיעשה בקוד לבוש הולם. הודעה בנושא הועברה מראש לתלמידים. לדברי הצוות החינוכי, בבוקר היום הגיעה התלמידה בלבוש בלתי הולם. לתלמידה הוצעו מספר פתרונות, כדי לאפשר לה את הביקור, אולם אביה של התלמידה סירב לכל הפתרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים