שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לפיד: "לגמור את החקירות מהר", הרצוג: "נתניהו גרר המדינה לבחירות מטעמים מסחריים"
  יו"ר יש עתיד על חקירות נתניהו: "לא יכולים להרשות לעצמנו ראש ממשלה שמבלה יותר זמן עם עורכי דינו ובחקירות מאשר דיוני קבינט". יו"ר האופוזיציה הרצוג התייחס גם כן לנושא: "נתניהו החליט ללכת לבחירות שעלו למשלם המסים מאות מיליונים שקלים בשל אינטרס אישי או כלכלי"

  יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, התייחס בצהריים (ב') בפתח ישיבת סיעתו בכנסת לחקירות שבגינן נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "כל מה שחשוב באמת נדחק הצידה. צריך לתת למשטרה למצות את החקירה וליועמ"ש ולפרקליט המדינה לבחון את חומרי החקירה, אך זה לא יכול לקחת יותר מדי זמן".

   

  לפיד המשיך ואמר: "יש פה מדינה לנהל, יש בעיות אמיתיות ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ראש ממשלה שמבלה יותר זמן עם עורכי דינו ובחדרי חקירות מאשר דיוני קבינט ודיונים על כלכלה. היועמ"ש צריך לקחת גם את זה בחשבון. זה צריך להיגמר מהר ככל האפשר לא רק בגלל המישור הפלילי אלא גם הציבורי והמוסרי".

   

   

  לפיד על חקירות נתניהו: "לגמור מהר"

  לפיד על חקירות נתניהו: "לגמור מהר"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפיד הוסיף כי "החיים הציבוריים שלנו לא יכולים לכלול הקלטות נסתרות ותקשורת שעומדת למכירה. תקשורת חופשית, גם אם היא מרגיזה ומקוממת היא הבסיס לדמוקרטיה. הדבר הכי מסוכן למדינה, לחוזה החברתי שיש בינינו, הוא כשאנשים מתחילים להגיד לעצמם ככה זה. כולם משוחתים, כולם אינטרנסטים, כולם סוגרים דילים אפלים בחדרים אחוריים. זה לא המצב. לא כולם כאלה, אנחנו לא כאלה. יש גם בפוליטיקה, גם בתקשורת, אנשים ערכיים, אכפתיים, לא מושחתים. אלה האנשים שצריכים להוביל את מדינת ישראל".

   

  לבסוף אמר יו"ר יש עתיד כי לנתניהו עומדת חזקת החפות כמו לכל אזרח יזראלי אחר כל עוד לא הוכחה אשמתו. "אנחנו צריכים לזכור את זה ולכבד את זה", אמר לפיד.

   

  הרצוג מתייחס לחקירות ראש הממשלה    (צילום: דניאל אליאור)

  הרצוג מתייחס לחקירות ראש הממשלה    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לאחר מכן התייחס לפרשות יו"ר המחנה הציוני ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "אלה ימים קשים לדמוקרטיה הישראלית, אבל אולי גם ימים של ניקוי וחשיפה לאור השמש. אך אין ספק כי הדמוקרטיה שלנו חזקה ותעמוד בזה. חשוב לומר ולהדגיש כי כמו שהמערכת הפוליטית איננה מושחתת מיסודה, כך גם התקשורת והעיתונאים אינם מושחתים ביסודם וכי יש כוחות טובים וחזקים שיפעלו לתיקון הכשלים וגם את המשבר הזה נצלח".

   

  עוד אמר הרצוג כי "אתמול נחשף כי נתניהו החליט ללכת לבחירות שעלו למשלם המסים מאות מיליוני שקלים רק בשל אינטרס אישי או כלכלי של גוף מסחרי פרטי בישראל. בהודעת נתניהו בפייסבוק נחשפה העובדה שגרר את המדינה לבחירות מטעמים מסחריים בלבד. נתניהו שהודיע בוועדת הבחירות המרכזית בתצהיר רשמי שאין ולא היה קשר בינו לבין העיתון 'ישראל היום', שבר אתמול שתיקה, חשף את השקר והודה לראשונה בקשר הישיר שלו לעיתון 'ישראל היום'. נתניהו התגלה כמי שסוחר בדמוקרטיה הישראלית כברכושו הפרטי וכל אזרח בישראל צריך להיות חרד היום לדמותה של הדמוקרטיה הישראלית ולמה שעוד לא נחשפנו אליו במעלליו של נתניהו".

   

  הפוסט של נתניהו: "לאחר ש'חוק ישראל היום' עבר - פירקתי את הממשלה" ()
  הפוסט של נתניהו: "לאחר ש'חוק ישראל היום' עבר - פירקתי את הממשלה"

   

  יו"ר האופוזיציה המשיך: "עוד הוכח שנתניהו התנהל כבנקאי השקעות פרטי, העושה עסקאות ומוצא משקיעים, תוך תחיבת אצבעותיו עמוק לתוך כל מרכיבי הדמוקרטיה הישראלית. שנים שאנו מזהירים שוב ושוב כי נתניהו דוחף את אצבעותיו לכל כלי התקשורת בישראל ובכך פועל להצר את צעדיה בביקורת חופשית ועניינית. שיהיה ברור, ראש ממשלה בישראל איננו בעליה של הדמוקרטיה הישראלית ולא של מדינת ישראל. אלו שייכות לאזרחי ישראל בלבד ואם לא מדובר במעשה פלילי, הרי מדובר בהפרת אמונים קשה בין השלטון לאזרחי המדינה". הרצוג הזכיר כי המחנה הציוני יגיש עתירה לבג"ץ בדרישה להורות על הרחקתו של נתניהו מתפקיד שר התקשורת אם הוא לא יורחק מתפקידו.

   

  הבוקר נחשף ב-ynet כי חלה התקדמות בתהליך להדיח, באופן תקדימי, את ח"כ באסל גטאס מהכנסת ושהרצוג יאפשר חופש הצבעה לח"כים במפלגתו. על כך אמר הרצוג: "אנו מאמינים כי חברי כנסת לא צריכים להדיח בעצמם חבר כנסת אחר, אך במצב הנוכחי גטאס חייב להתפטר. כפי שאמרתי מהיום הראשון בפרשה, מי שיימצא כי בוגדנותו אומנותו בכך שפעל לפגוע בביטחון המדינה מקומו בין כותלי הכלא ולא בין כותלי הכנסת".

   

  לאחר מכן דיברה חברת הכנסת ציפי לבני שאמרה: "ההחלטה מונחת לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה ביחס לעניינים הפליליים, אבל דבר אחד כבר ברור: ראש הממשלה לא יכול כבר עכשיו להמשיך ולכהן כשר תקשורת במדינת ישראל. ראש ממשלה מודה בפוסט שגרר את אזרחי מדינת ישראל בהוצאות של מיליארדים למערכת בחירות מלאת התססה ושנאה שיצרה שסע כל כך עמוק בחברה הישראלית וכל זה בגלל אובססיביות של מה יכתבו עליו ובאיזה עיתון".

   

  הבוקר הגיע מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס הבוקר לחקירה נוספת במשרדי יחידת להב 433 בלוד כדי לענות על שאלות בנוגע לשיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא יצא כעבור כשעתיים וחצי. אתמול נחקר מוזס במשך כשמונה שעות. במקביל, הגיע גם עורך "ידיעות אחרונות" רון ירון למסור עדות במשטרה.

   

  נתניהו פרסם אמש פוסט בפייסבוק ובו התייחס לפרסום הציטוטים מהפגישות שקיים עם מוזס. "בימים האחרונים מתנהל מסע תקשורתי מתוזמר, חסר תקדים בהיקפו, כדי להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי. מסע תעמולה זה נועד להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמים אחרים בפרקליטות כדי שיגישו כתב אישום נגדי", כתב.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן, אלכס קולומויסקי
  לפיד והרצוג
  צילום: גיל יוחנן, אלכס קולומויסקי
  מומלצים