שתף קטע נבחר

מזל"ט צבאי נפל בלבנון סמוך לגבול הצפון

בצה"ל בודקים את נסיבות התקלה שגרמה לנפילת מזל"ט קטן מסוג "רוכב שמיים" בדרום לבנון. על פי הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין", ההערכה היא שהוא התרסק באזור העיירה א-לבונה. חיזבאללה: צבא לבנון לא הצליח למצוא את "מטוס הריגול", החיפושים יימשכו בבוקר

רוכב שמיים, ארכיון (צילום: דו''צ) (צילום: דו''צ)
רוכב שמיים, ארכיון(צילום: דו''צ)

מזל"ט של צה"ל מסוג "רוכב שמיים" נפל אחר הצהריים (יום ב') בדרום לבנון, סמוך לגבול ישראל. בצה"ל בודקים את נסיבות התקלה שגרמה לנפילת המזל"ט בגזרה המערבית של הגבול.

 

כלי תקשורת בלבנון דיווחו הערב כי צבא לבנון עורך חיפושים אחר המזל"ט שאבד בדרום לבנון. על פי הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין", ההערכה היא שהוא התרסק באזור העיירה א-לבונה בדרום לבנון. גם בערוץ הלבנוני "אל-ג'דיד" דיווחו על היעלמותו של כלי הטיס וטענו כי צה"ל האיץ את מגעיו עם כוח יוניפי"ל כדי להתחקות אחר המזל"ט שטרם נמצא.

רוכב שמיים (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
רוכב שמיים(צילום: אפי שריר)

בשעות הערב דווח בדף ההסברה הצבאית של חיזבאללה כי בגלל תוואי השטח לא הצליח צבא לבנון למצוא את "מטוס הריגול", אך החיפושים צפויים להימשך מחר בבוקר. יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שבלבנון מדווחים על נפילה של כלי טיס בלתי מאוישים ישראלים בשטח לבנון ובייחוד בגזרת דרום לבנון. צבא לבנון טרם פרסם הודעה רשמית בנושא, ככל הנראה כיוון שטרם מצא את כלי הטיס.

 

המזל"ט שייך לחיל התותחנים ומיועד למשימות טקטיות. הוא התרסק בפעילות מבצעית שגרתית של כוחות צה"ל באזור כנראה כתוצאה מתקלה טכנית. בצה"ל מתחקרים את נסיבות האירוע שכן מדובר בהתרסקות נוספת מבין שורה של התרסקויות בשנים האחרונות בגבול הצפון, ברצועת עזה וביהודה ושומרון. דיווח על נפילת המזלט הועבר על ידי קציני התיאום והקישור של צה"ל לכוחות יוניפי"ל בארגון.

 

בדצמבר 2014 דיווחו כלי תקשורת בסוריה ובלבנון כי מזל"ט מסוג "רוכב שמיים" של צה"ל הופל בקוניטרה ליד הכפר הדרוזי חדר, מעוז של נאמני הנשיא בשאר אסד. מדובר צה"ל נמסר אז כי לא מוכר שום כלי טיס בלתי מאויש שנפל או הופל בשמי הצפון. במרס אותה שנה טענו בזרוע הצבאית של חמאס כי "רוכב שמיים" התרסק בדרום רצועת עזה עקב תקלה, וכי שרידיו נאספו.

 

בצהריים החזירו תושבים פלסטינים מאזור רמאללה את שרידי בלון התצפית שנפל הבוקר באזור כביש 443 כנראה כתוצאה של תקלה טכנית וסחף של הרוח. בלון התצפית הגדול שפועל באופן קבוע באזור שנמצא מערבית לרמאללה אותר על-ידי הפלסטינים לאחר שבמשך שעות ארוכות חיילי צה"ל חיפשו אחריו. הבלון הוחזר לידי הצבא בתיאום עם המנהל האזרחי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
מזל"ט מסוג רוכב שמיים
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים