שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ה-FBI חוקר: מי מאיים על הקהילה היהודית
  27 מרכזים קהילתיים יהודיים ברחבי ארצות הברית קיבלו שיחת טלפון שבה נאמר כי במבנה הוטמנה פצצה. המשטרה פינתה את המבנים ממבקרים, אך התברר כי מדובר בהתרעות שווא. בקהילה היהודית מבטיחים: "לא יפרו לנו את סדר היום"

   

  מבקרים במרכז הקהילה היהודית בפלורידה (צילום: CBS) (צילום: CBS)
  מבקרים במרכז הקהילה היהודית בפלורידה(צילום: CBS)

  הבולשת הפדרלית בארצות הברית (FBI) הודיעה הלילה (ה') על פתיחת חקירה בעניין איומי הסרק על הטמנת פצצה ב-27 מרכזי הקהילה היהודית ב-17 מדינות שונות ברחבי ארה"ב. אף ארגון או אדם לא נטל אחריות להתרעות השווא, ולא פורסמה רשימת חשודים באיומים.

   

  מרכזי הארגון היהודי ה-JCC שקיבלו את האיומים בטלפון פונו מבקרים תוך שיתוף פעולה עם המשטרה. בתום סריקות במבני הארגון חלק מהמרכזים אישרו לחזור בעקבות שלילת האפשרות לפצצה על ידי חבלנים.

   

  משרד המשפטים האמריקני הודיע כי יחקור את האיומים יחד עם הבולשת בחשד להפרה של זכויות אזרחיות. בהודעה שפרסמה הבולשת נכתב כי "ה-FBI יאסוף את כל העובדות והראיות במקרה, ומתחייב לחקור את התרעות השווא בצורה מעמיקה".

   (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  (צילום: MCT)

  המשטרה המקומית במיאמי ביץ' שבמדינת פלורידה צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי במרכז המקומי התקבלה שיחת טלפון בשעה 09:54 (שעון מקומי), והמבנה פונה מאנשים. לאחר שקציני המשטרה ויחידת הכלבנים סרקו את המקום ולא מצאו כל פצצה, המרכז נפתח מחדש למבקרים.

   

  שני מרכזי הקהילה בקונטיקט כתבו בעמוד בפייסבוק על קבלת איומים בטלפון ופונו גם כן. במקרה זה לא נמצאה עדות לפצצות במקום.

  ב-FBI בודקים אפשרות כי השיחות בוצעו מחייגן אוטומטי.

   

  פול גולדנברג, יועץ לקהילה היהודית בארה"ב אמר כי טרם ברור אם שיחות הטלפון קשורות לאיומים דומים שהתקבלו במרכזי הקהילה היהודים לפני 10 ימים. "מדובר באזרחים בודדים שמעוניינים להפר את סדר היום שלנו. הם לא יצליחו לגרום לנו לסגור את המרכזים", הוסיף גולדנברג.

   

  ארגון ה-JCC הודיע כי בעקבות האיומים לפני כשבוע וחצי אנשי המרכזים הוכשרו לטפל בתקריות ביטחוניות. דייוויד פוזנר, בכיר בארגון אמר כי "אנחנו גאים בהתנהלות המקצועית של הארגון עם האיומים, אנחנו מודאגים מהאנטישמיות שעומדת מאחורי המעשים האלה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים