שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מפגן הכוח האולטימטיבי: אליפות ישראל בהורדת ידיים

  בספורט הורדת הידיים יש הכל: הוא נגיש, הוא מתאים לכולם, הוא אינו דורש השקעה כספית – והוא משלב באופן מדויק כוח וטכניקה. באליפות הארץ שהתקיימה בשבוע שעבר היה ניתן למצוא את כל אלה ואף יותר. רוצים לקבל הצצה? צפו

  בינינו, אין אדם שלא ניסה לפחות פעם אחת בחייו, באופן מקצועי או לא, להתחרות בהורדת ידיים. ענף ספורט זה הוא אחד מהעתיקים בעולם. משחר ההיסטוריה, כאשר היה נדרש להכריע מיהו החזק מבין שניים, היו אוחזים האחד בידו של השני ומנסים לדחוף ולהצמיד אותה בכוח, איש איש אל הצד שבטובתו.

   

  ביום שלישי האחרון התקיימה אליפות ישראל בהורדת ידיים וקראה תיגר על כוחם של עשרות ספורטאים ישראלים. לתחרות, אשר התקיימה בעיר דימונה בחסות עמותת היד החדשה ובמעמד ראש העיר, הגיעו 190 מתחרים, גברים ונשים, אשר התחרו על תואר אלוף האלופים על פני 31 קטגוריות משקל שונות.

   

  בין המתחרים הבולטים שהשתתפו באירוע הגדול היה ניתן למצוא ספורטאים מקצועיים ואלופי עולם. ביניהם: מיכאל רבינר - אלוף הארץ עד 80 ק"ג וספורטאי מקצועי שייצג את ישראל באירופה ובעולם, אבי דביר, אלוף האלופים, וכן אלופת הארץ, קטרינה כסלו. לבסוף, לאחר מאבקים קשים, חריקות שיניים, ומאמצים – הוכרזו הזוכים. אלו ייצגו אותנו בתחרויות הורדת ידיים בארץ ובחו"ל.

   

  קבלו הצצה:

   

   

  צילום: רועי עידן

   

  כשטכניקה משתווה לכוח

  ספורט הורדת הידיים קיים בישראל משנת 1987. בין החברים נמנים 7 אלופי עולם ישראלים אשר זכו בתחרויות בדרג הגבוה בעולם ואף שופט בינלאומי בכיר. בשנים האחרונות שכיחותו של ענף ספורט זה ירדה, אולי בשל העלייה בפופולריות של אימונים חדשניים יותר כמו הקרוספיט וה-TRX. על אף זאת, ספורט זה אוצר בתוכו מגוון יתרונות בלתי מבוטלים:

   

  הוא נגיש: ניתן לערוך אותו בכל מקום, הוא מתאים לכל שכבות האוכלוסייה ולגברים ונשים במידה שווה: לא משנה אם אתה ילד, בוגר, מבוגר, או זקן, והוא אף מאפשר להתקדם יחסית בקלות ולשפר את המיומנות על ידי למידת הטכניקה הנכונה. אדם המיומן בטכניקות הורדת ידיים יוכל לנצח בקלות אנשים ששוקלים הרבה יותר ממנו בזכות הטכניקה והניסיון.

   

  רוב האנשים רואים בהורדת ידיים כתחרות של כוח, אבל לא פחות מכך, הורדת ידיים היא ספורט המשלב חשיבה וטכניקה. מתחרים מנוסים רבים יודעים שטכניקה חשובה לפחות כמו כוח, ושניהם הם הגורמים העיקריים לניצחון בתחרות.

   

  בנוסף, ואולי באופן קצת מפתיע, הורדת ידיים היא ספורט נטול אלימות ואין בה מגע פיזי בין המתחרים, למעט לחיצת יד טקסית המסמלת כבוד וידידות, וכמובן, אחיזת כף יד המתחרה בעת התמודדות.

  עמותת היד החזקה פועלת לקידום ספורט הורדת הידיים בישראל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבי ממיה
  אליפות הארץ בהורדת ידיים. מפגן ראווה של כוח
  אבי ממיה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים