שתף קטע נבחר

ה"מאדאם של תל אביב" ליותר מ-3 שנות מאסר

בית המשפט הרשיע את עינת הראל, שהפעילה שירותי זנות בדירות במשך שבע שנים. בית המשפט דן אותה לשלוש שנות מאסר ועוד שמונה חודשים והורה לחלט 1.2 מיליון שקל ממכירת דירתה. בעבר אמרה: "היו מגיעים למכון הליווי עורכי דין, רופאים, אנשי טלוויזיה, שחקנים, אפילו שוטרים על אזרחי"

 

הולכת לכלא. עינת הראל (צילום: אילן ספירא) (צילום: אילן ספירא)
הולכת לכלא. עינת הראל(צילום: אילן ספירא)
בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ג') את עינת הראל, מי שזכתה לכינוי "המאדאם של תל אביב" בשורת עבירות הנוגעות לשירותי זנות ודן אותה לשלוש שנות מאסר ועוד שמונה חודשים במסגרת הסדר טיעון.

 

הראל הורשעה בעבירות של בסרסרות למעשה זנות, החזקת מקום לשם זנות, פרסום שירותי זנות, הלבנת הון, עבירות מס ועבירות נוספות. בשנים 2013-2006 הפעילה הראל וניהלה, בבנייני מגורים שונים, בשלוש דירות שהושכרו, בתי עסק שבהם הוענקו שירותי זנות. היא שכרה באמצעות אחרים את הדירות, שילמה את דמי השכירות, שיפצה את הדירות ורכשה מוצרים שונים לצורך הפעלתן כבית עסק למתן שירותי מין.

 

בנוסף, היא זו שהעסיקה ופיטרה נשים שונות שעבדו שם. לפי כתב האישום, היא קנסה נשים אחרות, קיבלה תלונות מלקוחות, וקבעה את משמרות העבודה שבהן עבדו הנשים. היא גם פרסמה את שירותי המין שניתנו בדירות, באתר אינטרנט ובעיתונים נוספים וכן באמצעות כרטיסי ביקור שהונחו על רכבים חונים על ידי שליחים. בחלק מן התקופה הזו ביצעה את המעשים על אף ששהתה במאסר קודם.

אחת הדירות של הראל בתל אביב ששימשו לשירותי מין  (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
אחת הדירות של הראל בתל אביב ששימשו לשירותי מין (צילום: שאול גולן)

בשנים הללו הגיעה הכנסתה ליותר מ-5.5 מיליון שקלים. סכום זה הוגדר "רכוש אסור" שעלה מעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, שמקורו בעבירות סרסרות והחזקת מקום לשם זנות. היא הודתה כי בתקופה זו עשתה באופן שיטתי ועקבי פעולות במטרה להסתיר ולהסוות את מקור ההכנסה.

 

דפוס הפעולה היה בכך ששכרה את בתי העסק על שמם של אנשים שונים ולא על שמה, בתשלום שכירות ועבור שירותי הפרסום במזומן, ולעיתים באמצעות שליחים, ברישום חשבונות בתי העסק על שם אנשים אחרים ובהנחיית הנשים שעסקו במין בבתי העסק להעיד כי הן מנהלות המקום וכי היא רק עוסקת במין במקום.

 

על פי הסדר הטיעון, שהושג עם עורכי הדין נועם שביט וטליה קלמרו מפרקליטות מחוז תל אביב, היא תרצה עונש של 44 חודשי מאסר בפועל הכוללים הפעלת תנאי של שנה, ותשלם קנס בסך 32 אלף שקלים בנוסף, יחולטו לה כספים בסך 1.2 מיליון שקלים ממכירת דירת המגורים שלה.

עו"ד בועז קניג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד בועז קניג(צילום: מוטי קמחי)
 

עורך הדין בועז קניג, המייצג את הראל, מסר: "הסדר הטיעון הושג לאחר משא ומתן ממושך. נקודת המפנה הייתה כשהפרקליטות הבינה שאין כל היגיון בהרשעה להעלמת הכנסות על סך של 47 מיליון שקלים. במסגרת ההסדר תוקן הסכום ל-5.6 מיליון שקלים, ולנוכח זאת ובשל קשיים ראייתים אחרים נחתם הסדר הטיעון".

 

ביולי 2015 התראיינה הראל ל"ידיעות אחרונות" וטענה לרדיפה מצד המשטרה: "אני בלטתי, אני נאבקתי במשטרה כל השנים. התחלתי את התהליך הזה של המלחמה נגד סגירת המקומות (בתי הבושת – ש"מ). אני הפכתי להיות מעין נציגה ואחראית עליהן. אחת ששימשה להן פה הן בארגון העבודה והן בהליכים בכיוון של מיסוד הנושא", היא אמרה. "הם מנסים לנקום בי, כי אני לימדתי את הבנות לא לפחד מהמשטרה ולעמוד בתוקף על זכויותיהן. 'שוטר לא יכול להשפיל אותך, לאיים עלייך במעצר, או לאיים שייקחו ממך את הילדים' – כי זאת השיטה שלהם: להפחיד. והבנות למדו לענות להם".

 

במהלך תקופת עבודתה הראל נעצרה, למדה להכיר את העולם המשטרתי וגם קיבלה את הכינוי "תפוזינה" בשל צבע שיערה. לדבריה, "היו מגיעים למכון הליווי עורכי דין, רופאים, אנשי טלוויזיה, שחקנים, אפילו שוטרים על אזרחי". על הלקוחות היא אומרת ש"רובם לא מחפשים סקס, או באים כי רע להם בבית. רוב אלה שבאים זה לא כי חסר להם סקס, אלא כדי לדבר, לקבל מילה טובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן ספירא
עינת הראל
צילום: אילן ספירא
מומלצים