שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  ת"א: 3 מגדלי מגורים ומסחר ליד שדה דב

  המגדלים ייבנו ברחוב אינשטיין בצפון ת"א ויכללו 212 דירות. את הפרויקט תבנה חברת גזית גלוב ישראל, שתקים גם מבנה מסחר בהיקף 8,000 מ"ר

  רחוב אינשטיין בצפון תל אביב ממשיך להתרחב: אחרי תוכניות הבנייה של קבוצת חג'ג', הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר ללא הפסקה אישרה פרויקט חדש על גבול שדה דב, שיכלול מרכז מסחרי ושלושה מגדלי מגורים על קרקע בשטח של שישה דונם.

   

  את הפרויקט צפויה לבנות חברת גזית ישראל, חברה-בת של גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן, בקצה המערבי של הרחוב בשכונת הגוש הגדול. הקרקע משותפת לגזית גלוב ישראל וליורשי עו"ד משה שוב ז"ל שמחזיקים חלק בקרקע. מגדלי המגורים יכללו 212 דירות בשטח ממוצע של 80 מ"ר. שטחי המסחר יהיו בהיקף של 8,000 מ"ר וכן יוקם מבנה ציבור חד קומתי בשטח של 1,000 מ"ר. בסך הכול מדובר בשטח בנוי של 32,100 מ"ר. 

  הדמיית הפרויקט בשכונת הגוש הגדול (הדמיה: גזית גלוב) (הדמיה: גזית גלוב)
  הדמיית הפרויקט בשכונת הגוש הגדול(הדמיה: גזית גלוב)

  כיום קיימות מגבלות גובה בעקבות פעילות שדה התעופה דב הוז (שדה דב). אם המגבלות יוסרו עד לתחילת הבנייה, המגדלים יכללו 25 קומות. אם שדה התעופה יישאר במקומו, ייבנו על פי תוכנית העירייה שני בניינים בני 13 קומות, ובשלב מאוחר יותר, עם פינוי השדה, יוקם מגדל נוסף בן 40 קומות.

   

  נזכיר כי ביוני 2016 זכתה קבוצת חג'ג' בהתמחרות מול שישה מציעים נוספים על קרקע לבנייה ברחוב איינשטיין, לאחר ששילמה מחיר שיא לאזור. בשלב זה ניתן לבנות על הקרקע שני בניינים עם 82 דירות, אך בחברה מתכננים להגיש בקשה להגדלת זכויות בנייה להקמת 212 דירות בארבעה מגדלים.

   

  מחברת גזית גלוב ישראל נמסר: "גזית גלוב ישראל פועלת כל העת למיקסום מלוא זכויותיה ברמה התכנונית בכל קרקע אשר בבעלותה ועל כן מובילה החברה ביחד עם השותף שלה בקרקע ואדריכל הפרויקט את התהליך התכנוני למקסום כלל זכויותיה בקרקע זו.

   

  "בקרקע המדוברת, הגדילה החברה את שטחי המסחר ל-8,000 מ"ר ובנוסף הגדילה את זכויות המגורים שבקרקע. לחברה שותף בקרקע ויחד איתו נבחן את המשך דרכי הפעולה למימוש הזכויות בפרויקט בהתאם לתב"ע שתאושר. אין בכוונת החברה להיכנס לתחומי עיסוק נוספים שאינם בליבת התמחותה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: גזית גלוב
  הדמיית הפרויקט בצפון ת"א
  הדמיה: גזית גלוב
  מומלצים