שתף קטע נבחר

הציתה בחתונת הגרוש, שרפה 57 - ונתלתה למוות

נוסרה אל-אנזי הייתה אחראית לאחד הפשעים החמורים בתולדות כוויית: כשבעלה לשעבר החליט להתחתן בשנית שפכה בנזין באוהל בחתונה, העלתה את המקום באש - והרגה עשרות נשים וילדים. היום נתלתה למוות

כוויית הוציאה היום (ד') להורג בתלייה שבעה בני אדם, בהם בן משפחת המלוכה ואישה שהציתה אוהל בחתונת בעלה לשעבר ושרפה למוות עשרות בני אדם. ברשימת המוצאים להורג היום: שלוש נשים וארבעה גברים. הם הראשונים מאז אמצע 2013 שמוצאים להורג במדינה העשירה בנפט שבמפרץ הערבי.

זירת ההצתה ב-2009. רבים נפצעו במנוסה (צילום: AP)
זירת ההצתה ב-2009. רבים נפצעו במנוסה(צילום: AP)

האישה שהוצאה להורג היא נוסרה אל-אנזי, שבאוגוסט 2009 הציתה אוהל במסיבת החתונה של בעלה לשעבר – כנראה כדי לנקום בו על כך שהחליט לשאת אישה נוספת. בשריפה נהרגו 57 בני אדם, רבים מהם נשים וילדים.

 

אנזי הייתה אז בת 23. היא שפכה בנזין באוהל שעשרות חגגו בתוכו ושרפה אותו. זה היה אחד הפשעים החמורים בתולדות כוויית. למחרת הסבירה הגרושה לשוטרים כי הייתה זו נקמה על "היחס הרע" שקיבלה מבעלה לשעבר לפני גירושיהם.

מה שנשאר אחרי האסון. גם אם הכלה נשרפה (צילום: רויטרס)
מה שנשאר אחרי האסון. גם אם הכלה נשרפה(צילום: רויטרס)

הכלה בחתונה רק נפצעה, אולם אמה ואחותה נשרפו למוות. הרשויות בנסיכות התקשו לפנות את כל הפצועים משום שבני משפחותיהם וסקרנים שנהרו לזירת האירוע בג'אחרה, אזור שבטי הנמצא מערבית לבירה כווית סיטי, הפריעו להם לבצע את עבודתם. רבים מהנפגעים נרמסו כנראה במהלך מנוסת החוגגים מהאוהל.

 

במסיבות חתונה במדינה השמרנית והעשירה בנפט יש הפרדה ברורה בין נשים לגברים, וילדים מצטרפים להילולת הנשים. עובדה זו מסבירה ככל הנראה את מספר הנפגעים הגבוה בקרב הקבוצות האלה בהצתה ההיא.

 

בן משפחת המלוכה שנתלה היום הוא שייח פייסל עבדאללה א-סבאח. הוא בן משפחת המלוכה הראשון שמוצא להורג בכוויית אי פעם. הוא הורשע ברצח אחיינו, אף הוא בן משפחת המלוכה, במהלך ריב ב-2010. שאר המוצאים להורג היום היו שני מצרים ואזרחים של בנגלדש, הפיליפינים ואתיופיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים