שתף קטע נבחר

קרובי החשוד ברצח משפחתו: "מבקשים מחילה על המעשה המתועב"

משפחתו של החשוד ברצח רעייתו, ילדיו ובן השכנים, פרסמה תגובה לאחר הטבח אתמול במושבה מגדל: "לא נצליח לעכל ולהתעורר מחלום הבלהות", אמרו בהודעה. "אנו מבקשים סליחה. לא נלווה אותם בדרכם האחרונה מרצון לכבד את המשפחה"

 

 

"המומים וכואבים מגודל הטרגדיה": כך הגיבה משפחתו של החשוד ברצח אשתו דור כרסנטי, ילדיו יוסף ובנימין ובן השכנים נחמן עתיה לראשונה לאחר הטבח שביצע אב המשפחה אתמול במושבה מגדל.

 

בהודעה שפרסמה המשפחה בצהריים נכתב: "איננו מצליחים ולעולם לא נצליח לעכל ולהתעורר מחלום הבלהות שאופף אותנו. אין לנו את היכולת לכפר על המעשה המתועב וכולנו שותפים לרחשי הלב מכל צד".

 

עוד נמסר ממשפחתו של החשוד ברצח כי "אנו מבקשים סליחה ומחילה ואתם נכדינו וכלתנו ובן שכנינו היקרים, נוחו על משכבכם בשלום. היינו מאוד רוצים ללוות אתכם בדרככם האחרונה, אך מתוך רצון לכבד את רצון המשפחה של הנפטרים, ויתרנו".

 

האב החשוד הובא בבוקר לבית משפט השלום בנצרת ואמר: "אני מבקש סליחה מאלוהים". בתום הדיון הוארך מעצרו ב-11 ימים. בית המשפט הותיר על כנו את הצו שאוסר בין היתר את פרסום פרטי החשוד לבקשת המשטרה.

 

במשטרה עדיין מנסים להבין מה המניע שעמד מאחורי מעשיו של החשוד. בית המשפט שלח אותו לעבור הסתכלות פסיכיאטרית. פרקליטו, עו"ד ארז מושקוביץ מהסנגוריה הציבורית, אמר כי מדובר ב"טרגדיה גדולה". הדיון התקיים בדלתיים סגורות ובאולם לא נכחו בני משפחה.

 

 

תושבים ממגדל שהכירו את החשוד סיפרו שמדובר בצעיר שהיה "שובב" בנעוריו, אך איש לא זיהה סימן מקדים ממשיים לאסון. "הוא למד בבית הספר נופי גולן בקצרין, כמו רוב בני הנוער ממגדל באותה תקופה", סיפר תושב מגדל, שהוסיף שהחשוד לא שירת בצבא: "הוא היה בחור שובב, אבל לא בצורה חריגה. הוא התחיל בתהליך החזרה התשובה אחרי שכבר הכיר את דור, ומשך אותה אחריו. הם חזרו בתשובה ביחד".

 

אחר סיפר: "בשבת הוא התפלל לידינו בבית הכנסת. בנאדם רגיל. אי אפשר להאמין שיקרה דבר כזה. אני מכיר אותו מאז שהיה ילד. רגיל, כמו כולם. גם את ההורים שלו אני מכיר. אנשים מסכנים. גם הם איבדו הכל. אלה גם נכדים שלהם. פשוט מכה שנפלה על המושבה שלנו".

 

ראש מועצת מגדל ישראל אמרוסי אמר כי החשוד ברצח היה לדבריו אדם נורמטיבי לחלוטין: "נכון שהוא לא עשה צבא, אבל יש הרבה אנשים שלא מתגייסים. הוא אמנם לא עבד, אך לעתים עזר בבישול בכולל שבו למד. המשפחה לא הייתה מוכרת לרווחה משום שההורים משני הצדדים תמכו בהם כלכלית".

דור כרסנטי והילדים יוסף ובנימין ()
דור כרסנטי והילדים יוסף ובנימין

החשוד ברצח הארבעה ועורך דינו (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
החשוד ברצח הארבעה ועורך דינו(צילום: אביהו שפירא)

נחמן עתיה וזירת הרצח ()
נחמן עתיה וזירת הרצח

בבית העלמין במושבה מגדל מובא אחר הצהריים למנוחות הילד נחמן עתיה (11). אחיו נתן (10) שהצליח לשרוד את המתקפה הרצחנית, שוחרר לאחר שקיבל טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה ובא לחלוק כבוד אחרון לנחמן. "שכבתי והעמדתי פנים שאני מת עד שהוא עזב את הבית, ואז ברחתי מהחלון. ידעתי שהוא הרג את אחי", סיפר אמש הילד שגילה תושייה לשכנים שהבחינו בו והזעיקו את צוותי ההצלה.

 

ישראל עתיה, אביהם של נתן ונחמן, סיפר אתמול כי ילדיו הוזמנו לסעודת שבת בבית השכנים. "הם היו מיודדים איתם. נחמן היה ילד נפלא, בליל שבת הוא לקח על עצמו את כל ספר תהילים והיום הוא סיים אותו.

הוא הגיע לשם לסעודה, ולא חזר".

 

האב סיפר על השתלשלות האירועים אחרי הרצח: "בשבת בצהריים קיבלתי הודעה שבן אדם פה במגדל רצח את שני הילדים שלו ואת אשתו. ידעתי שהילדים שלי שהוזמנו אליו לסעודה היו צריכים להיות אצלו בבית. לא יכולתי להתקרב. הסברתי לאחד מעובדי מד"א שאני האבא של אחד הילדים שהיו שם".

 

לדבריו, הוא נשאל אם נתן הוא בנו: "אמרתי לו 'כן'. הוא אמר שהוא פצוע קל ובהכרה ובדרך לרמב"ם. ידעתי שיש לי שם עוד בן בזירה. חזרתי הביתה כדי לבדוק אם הוא הגיע הביתה כי אני לומד תורה בבית כנסת, בכולל. כשהבנתי שהוא לא בבית רצתי בחזרה למקום ודרשתי מהשוטרים שיתנו לי פרטים. הוא אמר לי שאני לא יכול לנדב לך פרטים, אבל הבנתי מהפנים שלו שהוא מת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
האב החשוד ברצח המרובע
צילום: אביהו שפירא
מומלצים