שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקר: 38% מהציבור "רוצים לנסוע לניו יורק"

  סקר מכון סמית לקראת תערוכת התיירות IMTM חושף כי 38% מהציבור רוצה לנסוע לניו יורק יותר מלכל יעד אחר בעולם. אחרי התפוח הגדול נמצאות תאילנד, ובפער גדול לונדון, ברצלונה ואמסטרדם

  העיר ניו יורק היא יעד החופשה המועדף על הישראלים. כך עולה מסקר של מכון סמית שבוצע לקראת תערוכת התיירות הבינלאומית IMTM שתתקיים בשבוע הבא בגני התערוכה בתל אביב.

  ניו יורק (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ניו יורק(צילום: shutterstock)

  השאלה הראשונה שנשאלו המשתתפים היתה לאיזה יעד חופשה הם היו רוצים להגיע בעדיפות ראשונה או שנייה, והתשובה היתה ניו יורק, עם 38% מהנשאלים. במקום השני נמצאת תאילנד והאיים. 31% מהנשאלים בחרו ביעד זה. את המקום השלישי תופסת לונדון עם 19% מהנשאלים, ברצלונה עם 16%, אמסטרדם עם 13%, רומא עם 10%, פראג עם 9%, ברלין ופריז עם 8% כל אחת ואיי יוון עם 7% מהנשאלים. מאחר והנשאלים היו יכולים לבחור בשני יעדים (ראשון ושני) החישוב הכולל (בתוספת יעדים שלא ברשימה) מגיע למעל מאה אחוזים.

  איי תאילנד. במקום השני (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  איי תאילנד. במקום השני(צילום: shutterstock)

  הסקר מלמד עוד כי יותר נשים (39% מול 36%) בחרו בניו יורק כיעד לחופשה וכך גם לגבי תאילנד והאיים (33% מול 30%) ולונדון (22% מול 17%). נתון נוסף מגלה כי 42% מגיל הביניים (49-30) מעדיפים לטוס לניו יורק לעומת 35% מבני 50 ומעלה ובני 30 ומטה.

   

  את הפער הגדול ביותר בהעדפות, לפי גילאים, ניתן לראות באמסטרדם. בעוד בקרב גיל הביניים והגיל המבוגר רק 10% ו-11% (בהתאמה) בחרו בעיר כיעד לחופשה, הרי בקרב בני 30 ומטה בחרו באמסטרדם 19%.

   

  ומה עם הציבור הדתי?

  נתון מעניין נוסף בסקר הוא העדפות לפי חלוקה דתית. יותר דתיים וחרדים מעדיפים לנסוע לניו יורק מאשר חילונים (42% מול 38%), זאת בעוד רוב מוחץ של חילוניים (34% ) מעדיפים לטוס לתאילנד לעומת רק 15% מהחרדים שהצביעו על תאילנד כיעד לחופשה. החרדים, כך מתברר, מעדיפים את לונדון יותר מאשר החילונים (26% לעומת 18%) וכן את פראג (20% מול 7%).

  פראג. אהובת הדתיים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  פראג. אהובת הדתיים(צילום: shutterstock)

  אגב, פיוס או לא פיוס. נתוני הסקר מלמדים כי בשום מדד, לא כללי, לא של גברים או נשים, לא חילונים או דתיים, לא צעירים ולא מבוגרים - טורקיה לא קיבלה אפילו אחוז אחד בסקר. איש מהנשאלים לא בחר בטורקיה כיעד לחופשה.

   

  בסקר השתתפו 5,000 נשאלים - גברים ונשים, חילוניים ודתיים, מבוגרים וצעירים, והוא מדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית הבוגרת בישראל עם טעות דגימה של 4.5%.

   

  תערוכת התיירות הבינלאומית IMTM תתקיים ב-8-7 פברואר. ynet מקיים שיתוף פעולה עם היריד ויעביר ממנו שידורים חיים מאולפן השטח המיוחד בגני התערוכה בתל אביב. 

   

  עדכונים נוספים כל הזמן גם בפייסבוק של ynet חופש

  עדכונים נוספים מתערוכת התיירות IMTM כאן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים