שתף קטע נבחר

צבי בר החל לרצות את עונש מאסרו

ראש העיר לשעבר של רמת גן נידון לשלוש שנות מאסר בגין עבירות שוחד והלבנת הון. חבריו קיבלו אותו מחוץ לכלא במחיאות כפיים ובקריאות תמיכה

 

 

 

 

ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר נכנס הבוקר (יום ד') לכלא מעשיהו. בר ירצה את עונשו, שלוש שנות מאסר, באגף 10 שבו כלוא ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. חבריו של בר ונכדתו הגיעו הבוקר לכניסה לכלא כדי לתמוך בו.

 

במהלך היום יעבור בר הליך קליטה שיכלול ראיונות עם קציני הכלא ועובדת סוציאלית. הוא יקבל ציוד אישי ולאחר מכן ייקלט באגף 10.

 

בכניסה לכלא המתינו לבר חברים, חלקם גם משירותו במג"ב, אשר הביעו בו תמיכה. הם סיפרו על עברו העשיר בשירות המדינה וזרועות הביטחון ואמרו כי לא היה צריך לכלוא את בר מאחורי סורג ובריח, אלא להתחשב בגילו. חלק מחבריו אף לבשו חולצות עליהן הודפסו מילות תמיכה. 

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

בר בכניסה לכלא, עם חבריו שבאו לתמוך בו (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
בר בכניסה לכלא, עם חבריו שבאו לתמוך בו(צילום: יריב כץ)
 

בר נידון ל-5.5 שנות מאסר בגין עבירות של שוחד, הלבנת הון ושיבוש הליכי חקירה. הוא הגיש ערעור לבית המשפט העליון  אבל הרכב השופטים קבע פה אחד כי יש לדחות את הערעור. עם זאת, החליטו השופטים לקצר את עונשו לשלוש שנות מאסר.

 

כתב האישום שהוגש נגד בר בינואר 2013 ייחס לו עבירות של לקיחת שוחד בסך 1.9 מיליון שקל בתמורה לקידום מיזמי נדל"ן בעיר, וכן מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. יחד עם בר הורשעו גם שאול לגזיאל, שירצה תשעה חודשים. חיים גייר, שגם הוא הורשע במתן שוחד, ירצה עשרה חודשים, ודוד לוי, נותן שוחד נוסף, ירצה עשרה חודשים.

יעבור היום תהליך של קליטה ויגיע לאגף 10 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
יעבור היום תהליך של קליטה ויגיע לאגף 10(צילום: יריב כץ)
 

אחד האישומים ייחס לבר לקיחת שוחד בסך 224,125 דולר וטובות הנאה נוספות משני יזמים בתמורה לקידום פרויקט "בית ליר אור", המצוי בשטחה התכנוני של רמת גן. הפרקליטות טענה שהשוחד ניתן באמצעות החזר הלוואה שלקח בר מבנק בלונדון על ידי בעלי עניין, ושהכספים הולבנו באמצעות העברת מזומן לחברות בחו"ל - ומשם לחשבון ההלוואה של בר בלונדון. בתמורה, נטען, קידם בר מכירת פרויקט של שאול לגזיאל.

 

אישום נוסף התייחס לחברת מגדל התמרים שביקשה לקדם פרויקט

נדל"ן ברמת גן. לגזיאל החזיק באותה העת אחוזים בחברה, ובר מצדו הערים קשיים באמצעות אנשי העירייה על קופת חולים שהחזיקה מחסנים במקום שעליו תכננה חברת "מגדלי התמרים" לבנות את הפרויקט. לאחר מכן, אישרה עיריית רמת גן את העלאת מספר הדירות בפרויקט מ-49 ל-96 ולאחר מכן ל-156 יחידות דיור. היזם, נטען, העביר לבנו של בר מניות בחברה ואף מינה אותו למנהל בחברה ללא תמורה. כמו כן, נטען, בר פעל בניגוד עניינים עקב היותו שותף בחברה אחרת עם אותו יזם בעת שפעל לקידום הפרויקט.

 

אישום שלישי ייחס לבר לקיחת שוחד בסך 100 אלף דולר מבעל עניין בפרויקט חילופי שטחים בעיר רמת גן בין הר נפוליאון לשכונת השקמה. האישום הרביעי ייחס לבר לקיחת שוחד בסך 465 אלף שקל וטובות הנאה נוספות מבעל עניין בפרויקט הילקרסט, בתמורה לקידום הפרויקט והגדלה משמעותית בזכויות הבנייה בפרויקט. אישום חמישי כלל עבירות מס הכנסה על סכומי השוחד שלקח בר ולא דיווח לרשויות המס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
צבי בר היום, לפני כניסתו לכלא
צילום: יריב כץ
מומלצים