שתף קטע נבחר

כצפוי: הפדרל ריזרב הותיר את הריבית ללא שינוי

הבנק קובע כי "הכלכלה האמריקנית ממשיכה להתרחב באופן מתון", וכי העלייה במספר המשרות החדשות נותרה "סולידית". החלטת הריבית הבאה - ב-15 במרס

הבנק המרכזי של ארה"ב, בהנהגת היו"ר ג'נט ילן, החליט היום (ד') להותיר את ריבית הבסיס ללא שינוי בטווח שבין 0.5% ל-0.75%, בהתאם לתחזיות המוקדמות. ההחלטה התקבלה פה אחד, ברוב של 10-0. בדצמבר האחרון העלה הפד את הריבית ב-0.25%. בהודעה שהתלוותה להחלטה אמר הפד כי בשנת 2017 הריבית צפויה לעלות עוד 3 פעמים לפחות.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

הבנק קובע כי "הכלכלה האמריקנית ממשיכה להתרחב באופן מתון", וכי העלייה במספר המשרות החדשות נותרה "סולידית". עוד אומרים שם כי על אף שהאינפלציה עלתה ברבעונים האחרונים, היא נמצאת עדיין מתחת ליעד לטווח הארוך, 2%.

 

עוד קובע הפד, כי "הסנטימנט העסקי והצרכני השתפר באחרונה", ואולם ההשקעות במגזר העסקי הן עדיין בהיקף נמוך יחסית. החלטת הריבית הבאה תהיה ב-15 במרס.

 

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI, אמר היום כי "מאז הבחירות בארה"ב התמחור בשווקים הפיננסיים נשען בעיקר על הציפיות לצעדים אגרסיביים מצד הממשל החדש. ניתן לחלק זאת למידת התמחור של הצעדים החיוביים והשליליים הצפויים, ולהשלכות שלהם על המדיניות המוניטארית ועל המצב מחוץ לארה"ב.

 

"ראשית, הנחת המוצא היא הרחבה פיסקאלית סביב תעסוקה מלאה, שלטענת הממשל החדש תאיץ את הצמיחה. מכאן נגזרת כמובן החשיבות של עמדת הבנק המרכזי שמעריך כי מדובר במדיניות שגויה בעת הנוכחית. לכן, הפד משדר מסר, ולפיו הוא ירסן ככל שיידרש במידה שהמדיניות תפעל רק על צד הביקושים ולא תשפר את צד ההיצע, כלומר תגרום לאינפלציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים