שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אלפי היי-טקיסטים לרה"מ: "אל תייבא זרים"
  ראש ועדי עובדים בהיי-טק, המייצגים כ-6,000 מועסקים, פנו אל ראש הממשלה כדי שימנע את עידוד ייבוא העובדים הזרים עליו הוחלט לפני כשבועיים. "לא חסרים עובדים, מפטרים את כל מי שמעל גיל 40 כדי להגדיל את הרווחים"

  מכתב ההיי-טקיסטים: ל-ynet נודע כי אלפי עובדים בהיי-טק מתנגדים לייבוא עובדים זרים להיי-טק, עליו הכריזה הממשלה לפני כשבועיים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  הממשלה אישרה את הייבוא כחלק מתכנית להגדלת כוח האדם בהיי-טק, כתוצאה מנתונים המציגים מחסור חריף בעובדים בענף. על פי סמנכ"ל בכיר בחברת "דן אנד ברדסטריט", המספקת מידע עסקי, צח ברקי, קצב גידול המשרות השנתי בהיי-טק הגיע ל-9,000 משרות, והפוטנציאל היה יכול להגיע ל-13,000, אם היו מספיק עובדים. הנתונים תומכים בטענות מנכ"לים בכירים  כי המחסור פוגע בענף.

   

    (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  ל-ynet נודע כי השבוע, ראשי ועדי עובדים בהיי-טק, המאגדות כ-6,000 עובדים, שיגרו מכתב לראש הממשלה, בו קראו למנוע ייבוא עובדים זרים. בין החברות מהם מגיעים העובדים: "נס טכנולוגיות", שלה כ-2,500 עובדים ו-NCR ישראל, המעסיקה כ-700 עובדים, ו-SAP ישראל, עם 600 עובדים.

   

  יוזם המכתב ויו"ר ועד עובדי SAP, גד רביד, דוחה את הטענות על מחסור: "כל מי שפוטר בחברה שלי בשנתיים האחרונות - מעל גיל 40, ומפטרים אותו כי יש מישהו צעיר וזול יותר, לא מזמן פיטרו דוקטור. אומרים 'חסרים עובדים', אבל לא חסרים ויש המון מובטלים, אם תיקח מונית - סיכוי טוב שהנהג הוא עובד היי-טק לשעבר.

   

  "למנכ"לים יש עובדים, הם פשוט רוצים להגדיל את מתח הרווחים, מה שמעניין אותם זה רק כסף. זה גם מאוד תרבותי, הישראלים מקדישים את הצעירים".  

   

  קיימים נתונים שמדברים על מחסור בעובדים.

  "אם יוכיחו שיש מצוקת עובדים - אפשר להתחיל לגייס את כל האנשים שפוטרו בשנים האחרונות  ולהכשיר עובדים ותיקים בתחומים חדשים, אלו אנשים שרוצים לעשות".

   

  רביד מאשים כי הייבוא נועד לפגוע בזכויות העובדים: "ראש הממשלה חושש מהתארגנות בהיי-טק, וזו דרך די פשוטה לפגוע בכך. אם יגיעו עובדים זרים - הם לא יהיו מאורגנים או תחת ההסכם הקיבוצי, מבחינת ראש הממשלה זה win-win, אז מה אם המשכורות שלנו יפגעו וצעירים לא יוכלו להתקדם?

   

  "בנוסף, המון דברים מפותחים בהיי-טק מכספי המדינה. לא הגיוני להכניס עובדים זרים, זה יהרוס את הקטר של המשק הישראלי. אנחנו רוצים להדליק נורות אדומות, יש לנו אחריות על התעשייה".    

   

  ממשרד ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים