שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הירוקים נגד שקיות אלאור עזריה ב'רמי לוי'
  על פי חוק השקיות, כל רשת קמעונאית גדולה מחויבת לגבות 10 אגורות עבור כל שקית פלסטיק. אך מחוץ לסניף רמי לוי בקסטינה, שקיות בעלות הכיתוב "אלאור משלם בשביל כולנו", חולקו בחינם. המשרד להגנת הסביבה: "דורשים הבהרות מהרשת. אנחנו רואים בחומרה כל ניסיון לעקוף את ההוראות"

  עמותת אדם טבע ודין נגד שקיות אלאור אזריה של רמי לוי. עמותת אדם טבע ודין פנתה לסמנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, גיא סמט, האחראי על יישום חוק השקיות, נגד רשת הקמעונאות רמי לוי. לטענת העמותה, חלוקת השקיות בחינם היא הפרת הוראות חוק השקיות בריש גלי.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  לאחר שנכנס לתוקפו חוק השקיות בתחילת החודש, לפיו הצרכנים יחוייבו ב-10 אגורות בגין כל שקית, מחוץ לסניף רמי לוי - שיווק השקמה בקסטינה חולקו שקיות בחינם הנושאות את הכיתוב "אלאור משלם בשביל כולנו". 

   

  השקיות ברמי לוי (צילום מסך מתוך פייסבוק) (צילום מסך מתוך פייסבוק)
  השקיות ברמי לוי(צילום מסך מתוך פייסבוק)

  בפניית העמותה לסמנכ"ל סמט כתבה כי "ביום שישי האחרון פורסם כי בכמה מסניפי הרשת הקמעונאית רמי לוי חולקו שקיות נשיאה חד פעמיות ללא תמורה, עליהן הודפסו מסרים לציבור כחלק ממחאה פוליטית". בפניה מציינים כי בעוד שהמחאה עצמה היא לגיטימית, "אין ספק כי הפצתה באמצעות חלוקה חינמית של שקיות הנשיאה מהווה הפרה בוטה של הוראות החוק שנידון".

   

  אם לא די בכך, אומרים בעמותה, הרי שבעלי הרשת בכבודו ובעצמו צוטט בכלי התקשורת כמי שמודה בחלוקת השקיות, ואף מצהיר כי בכוונתו לאפשר את המשך הפרת החוק בסניפי הרשת. "מדובר ביוזמה חיובית מבחינתי ואין בכוונתי להפריע לה", צוטט רמי לוי, "בטח ובטח שאינני מתנגד לכך ששקיות אלה יחולקו חינם אצלנו ברשת".

   

  "אנו סבורים כי זלזול כה מופגן בחוק ובהוראותיו אינו יכול לעבור ללא מענה", כתבו אדם טבע ודין. "החוק, שנכנס לתוקף רק לפני כחודש ימים, מחייב שינוי הרגלים והסתגלות מצד הציבור. מעבר להיבטו הסביבתי, ערכו המרכזי של החוק הוא בפן החינוכי, בהדגישו כי דפוסי צריכה חד פעמיים אינם נורמטיביים. כאן מתפקידו של המשרד להגנת הסביבה, כגורם האכיפה, להבהיר כי הפרה כה גלויה ומופגנת של החוק לא תיוותר ללא תגובה".

   

  בעמותה מציינים כי הם מבקשים כי המשרד ישית על רשת רמי לוי עיצום כספי מתוקף סמכותו בדין.

   

  מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "מתלונות שהגיעו למשרד עולה כי בחלק מסניפי רשת "רמי לוי" (בתוכם או בקרבתם) חולקו שקיות נשיאה חד פעמיות. על פי חוק השקיות (סעיפים 3 ו-4 בחוק לצמצום השימוש בשקיות נשיאה חד–פעמיות, התשע"ו – 2016), קמעונאי גדול לא יעמיד לרשות לקוח שקית נשיאה חד-פעמית ללא תשלום.

   

  "על פניו, חלוקה ברשות הרשת על ידי גורם אחר ובקרבתה מהווה הפרה של הוראות החוק. המשרד להגנת הסביבה דרש הבהרות מרשת 'רמי לוי' והוא יראה בחומרה כל ניסיון לעקוף את הוראותיו - ללא קשר לתוכן המופיע על השקית".

   

  מרשת רמי לוי נמסר בתגובה: "השקיות לא שלנו"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים