שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שנה לאחר הפיגוע: הצעת נישואין לאחותה של הדר

  לפני שנה חיסלה הדר כהן מחבל בפיגוע בירושלים ונורתה למוות. שנה אחרי, האחות מור ובן זוגה אילן הדליקו בבוקר יחד נר בבית העלמין - ובערב הוא כרע ברך והציע נישואין. "אחותי מלווה אותנו לאורך כל הדרך"

   

  רגע ההצעה. הפתעה ביום ההפתעה ()
  רגע ההצעה. הפתעה ביום ההפתעה

  שנה לאחר ששוטרת מג"ב הדר כהן נורתה למוות במהלך פיגוע, קיבלה אחותה מור הצעת נישואין מרגשת. לפני שבן הזוג אילן כרע על ברכו, הוא התעקש לעבור בבית העלמין ביהוד ולהדליק נר לזכרה של הדר. "אני מאמינה שאחותי מלווה אותנו לאורך כל הדרך".

   

  כהן ז"ל נורתה למוות לאחר שמנעה בגופה משלושה מחבלים שהגיעו לשער שכם לבצע פיגוע. מפקד הכוח הגיעה עם שוטרת נוספת לשני מחבלים וביקשו תעודת זהות. השניים דקרו את השוטרת, וכהן חיסלה את המחבל. המחבל השלישי שהגיח ממקום אחר ירה למוות בכהן ז"ל מטווח קצר. לאחר מותה הועלתה כהן לדרגת רב-שוטרת והוענק לה עיטור המופת.

  רש"ט הדר כהן ז"ל. הצליחה את חיי חברתה ונהרגה ()
  רש"ט הדר כהן ז"ל. הצליחה את חיי חברתה ונהרגה

  הזוג המיועד: אילן ומור ()
  הזוג המיועד: אילן ומור

  בדיוק שנה אחרי, העצב והשמחה נמהלים בבית משפחת כהן. "ההתמודדות היומיומית נורא לא פשוטה", אומרת מור. "הבית הפך שקט ועצוב מאז שהדר הלכה. היא הייתה הלב הפועם של הבית וחסרונה ממש מורגש. אנחנו מתגעגעים אליה ולא מפסיקים לחשוב עליה לרגע. אחותי הלכה מאיתנו באומץ לב ומסירות נפש ב-3/2/16. בן זוגי אילן נולד ב-4/2. אני בטוחה שיש משמעות לתאריך יום ההולדת שלו ואני מרגישה שנועדנו זה לזו. אחותי שלחה לי אותו במתנה".

   

  את היום פתחה מור כהן דווקא בהפתעה למיועד, עם נהיגת מרוצים ליום אחד. "עצרנו באחת הנקודות בהרי ירושלים להצטלם בנוף ופתאום אילן התחיל לקרוא לי שיר מרגש שכתב לי", סיפרה. "הוא כרע ברך והציע לי נישואים. הייתי בהלם ואחר כך הגיעו הדמעות. אז הפתעתי אותו והופתעתי בעצמי. אני מאמינה שאחותי מלווה אותנו לאורך כל הדרך. בבוקר לפני שיצאנו להפתעה שהכנתי אילן בירושלים, הוא התעקש לעבור בבית העלמין ביהוד והדלקנו לה יחד נר".

   

  לפני כחודש נחנך באור יהודה, הקמתו של "מרכז הדר", על שמה של הדר שחירפה את נפשה ובפעילותה הנחושה והאמיצה הגנה בגופה על חבריה ועל אזרחים שהיו במקום.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים