שתף קטע נבחר

חשד למרמה בעסקת קרקעות: "מת" התייצב בטאבו

עורך דין ואדם נוסף חשודים בזיוף מסמכים לצורך מכירת קרקעות בשווי עשרות מיליוני שקלים בחולון. למשרדי הטאבו הוגשו צו ירושה ותעודה פטירה מזויפים

 

ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ארכיון(צילום: רויטרס)

ניסיון עקיצה מהעולם הבא: המשטרה עצרה אתמול (יום א') עורך דין ואדם נוסף בחשד למרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר להונות, זיוף וקבלת דבר במרמה. החקירה העלתה כי בין היתר הוגשו למשרדי הטאבו בחולון צו ירושה ותעודת פטירה מזויפים של בעלי קרקע בפרויקט "ח-300" בעיר.

 

החקירה הסמויה של חוקרי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחודשיים האחרונים העלתה חשד לביצוע כמה עסקאות במקרקעין, שבמהלכן נעשו לכאורה ניסיונות למכירת קרקעות בשווי עשרות מיליוני שקלים תוך זיוף מסמכים ומרמה.

 

קונים פוטנציאליים שחשדו בעסקה הנרקמת, יצרו קשר עם הבעלים החוקי של הקרקע שהוגדר "מת", וסיפרו לו כי מישהו מנסה לעקוץ אותו.

 

במקרה אחר התנהלה עסקת מכר של קרקע, שבמסגרתה התחזה אדם לבעלים החוקיים של קרקע כוללת הצגת מסמכים מזויפים. העסקה הבשילה לשלבים הסופיים של רישום הערת אזהרה בטאבו.

עו"ד לונדון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד לונדון(צילום: עידו ארז)

רגע לפני החתימה הסופית התעורר חשדו של הרוכש ושאלות שהפנה לבעלי הקרקע המתחזה, כמו למשל האם יש לו ילדים, גרמו לו לסגת מהעסקה. לפי החשד, הרוכשים שילמו עשרות אלפי שקלים לשמירת אופציה על הקרקע, אולם בסופו של דבר הסכומים האלה "התאדו" ולא הוחזרו לקונה.

 

אתמול בוצעה פשיטה על בתיהם של שני החשודים – תושב רחובות בן 49 ותושב בת ים בן 51. השניים יובאו הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה מחפשת אחר חשוד נוסף בזיוף זהות.

 

עו"ד ירון לונדון, שמייצג את עורך הדין שנעצר, מסר בתגובה: "מרשי שימש בעסקאות האלה יותר כיזם וכמתווך. הוא לא ערך את ההסכמים ולא התעסק בענייני החוזים בכלל שבוצעו במשרד אחר. בכל שלב מהעסקה הוא לא ידע שהעסקה לא כשרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים