שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושרה תוכנית ל-530 דירות בג'סר א-זרקא
  יוצאת לדרך שכונת המגורים החדשה ביישוב הממוקם בסמוך לקיסריה, שתכלול גם מלון עם 115 חדרים ומתחם קמפינג עבור כ-200 אורחים
  מתיחת פנים לג'סר א-זרקא: מעט פחות משנתיים לאחר שהופקדה להתנגדויות הציבור, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז חיפה שבמינהל התכנון אישרה היום (ב') למתן תוקף תוכנית בנייה חדשה ביישוב. מדובר בשלב האחרון של מכסת האישורים לתוכנית, שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות.

   

  היישוב ממוקם בסמוך לכביש החוף (2) ולקיסריה. התוכנית כוללת הקמת שכונת מגורים חדשה עם 530 יחידות דיור בבינוי של כ-10 יחידות דיור לדונם במבני מגורים בני ארבע קומות: האחד עם שש יחידות דיור למגרש של כחצי דונם; והשני עם 16 או 20 יחידות למגרש של כ-1.3 או 2 דונם.

  הדמיית התוכנית החדשה (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
  הדמיית התוכנית החדשה(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

  השכונה, שתשרע על שטח של כ-200 דונם קרקעות מדינה, תוכננה כך שהכיכר המרכזית בצפון תקשר את היישוב הוותיק עם "דרך הים", הטיילת והכניסה לכפר הדייגים. היא תכלול גם מתחמי תיירות ומסחר. למעשה גובלת התוכנית בכפר הדייגים ביישוב ובסמוך לגן הלאומי נחל תנינים, לכיוון חוף הים.

   

  התוכנית מתחברת לבינוי הקיים ולמערך הדרכים ביישוב וכוללת גם שבילים עבור הולכי רגל. היא מציעה הקמת מתחמי תיירות לאורך רצועת החוף - מלון הכולל 115 חדרים, מתחם קמפינג משולב עבור כ-200 אורחים וארבע מלוניות בהיקף של 11-24 יחידות אירוח שיוקמו מעל קומת מסחר.

   

  כמו כן, במסגרת התוכנית, שתוכננה על ידי אדריכל אוהד בן דיין ממשרד לייטרסדורף, הוקצו ארבעה מוקדי מסחר ומתחם שמיועדים עבור שוק חדש, על שטח כולל של כ-8,000 מ"ר. התוכנית תואמת את תוכנית המתאר של היישוב, המקצה, בין היתר, גם שטחי בנייה של כ-11,300 מ"ר למסחר ולתיירות.

   

  מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד ציינה כי "תוכנית זו נועדה למנף את ג'סר א-זרקא בהיבט התיירותי והכלכלי, ותוך כדי מאפשרת פתרונות דיור מגוונים על קרקעות מדינה". ברשות מקרקעי ישראל הוסיפו כי המטרה המרכזית היא הרחבת היצע המגורים ביישוב שבו "מצוקת הדיור חמורה", לצד הרחבת מקורות התעסוקה לתושבים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אושרה תוכנית ל-530 דירות בג'סר א-זרקא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים