שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד החינוך: התחזית ל-2017 - עלייה במספר הניגשים לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה
  בשנת הלימודים הנוכחית עלה מספר הלומדים חמש יחידות מתמטיקה בכיתה י"ב ב-4,000 לעומת השנה הקודמת. כמו כן נפתחו כ-160 מגמות חדשות לחמש יחידות לימוד במקצוע, בעיקר בפריפריה. בנט: "שברנו פה תקרת זכוכית"

   

   

  בנט: שיא כל הזמנים בנבחני 5 יח"ל מתמטיקה    (צילום: יוגב אטיאס)

  בנט: שיא כל הזמנים בנבחני 5 יח"ל מתמטיקה    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  משרד החינוך הציג היום את תחזית התלמידים שייגשו לבגרות 5 יחידות במתמטיקה ב-2017. על פי התחזית, צפויה עלייה של 4,000 תלמידים.

   

  הנתונים מתפרסמים כשנה וחצי לאחר שמשרד החינוך השיק את התוכנית לאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה, והגדיר יעד של הכפלת מספר הניגשים לחמש יחידות לימוד תוך חמש שנים.

   

  התחזית שהציג משרד החינוך:

   

  מנתוני המשרד שמתפרסמים היום עולה כי בשנת הלימודים הנוכחית (תשע"ז) עמד מספר תלמידי שכבת י"ב שלומדים חמש יחידות מתמטיקה על 16,644. מדובר כאמור בגידול של 4,000 תלמידים לעומת שנת הלימודים הקודמת (תשע"ו), אז עמד מספר הלומדים על 12,864. עם זאת, יש לציין כי לא ברור אם כל התלמידים הלומדים כעת במסלול 5 יחידות לימוד אכן יגשו בסופו של דבר למבחן זה.

   

  במשרד ציינו כי מדובר בהישג משמעותי מאוד, שעובר למעשה את היעד שהוצב לשנה זו - עלייה של 2,500 תלמידים.

  שר החינוך בנט (צילום: לע"מ) (צילום: לע
  שר החינוך בנט(צילום: לע"מ)
   

   

  שר החינוך בנט הציב את לימודי המתמטיקה כאחד היעדים המרכזיים של המשרד. בנט ציין כי בכוונתו להכפיל גם את מספר המורים המלמדים חמש יחידות במתמטיקה בתוך ארבע שנים, מאלף מורים ל-2,000. עוד במסגרת התוכנית התחייב השר כי במהלך השנים יתווספו 15 אלף שעות הוראה ותגבור במתמטיקה, ולראשונה תתאפשר פתיחת מגמות לימוד שמונה 6 תלמידים בלבד. "אני חורש את הארץ ורואה באמת איך המהפכה בחמש יחידות מתמטיקה מקרינה על כל התחומים, גם ביולוגיה ופיזיקה וגם בתחומים שהם לא מדעיים. שברנו פה תקרת זכוכית. לא סתם בחרנו במתמטיקה, גם כי זה כלי חשוב לעתיד, וגם כי נוצרה פוביה שאין סיכוי, והוכחנו שזה אפשרי", אמר בנט במסיבת העיתונאים.

   

  עוד עולה מנתוני משרד החינוך כי בתוך שנתיים (תשע"ו-תשע"ז) נפתחו כ-160 מגמות חדשות לחמש יחידות לימוד במתמטיקה, בעיקר בתיכונים בפריפריה, בדגש על המגזר הערבי, הבדואי והחרדי. עם זאת, במדד הטיפוח 1-4 (הגבוה) נפתחו שבע מגמות, בעוד במדד טיפוח 5-6 (בינוני) נפתחו 26 מגמות, ובמדד הטיפוח 7-10 (החלש) נפתחו 21 מגמות לימוד ברמת חמש יחידות במתמטיקה.

   

  עוד מציינים במשרד כי במסגרת התוכנית הלאומית הוענק תקציב מיוחד של כ-2,000 שעות לימוד לטובת תגבור ולמידה בקבוצות קטנות, ול-53 בתי ספר, בעיקר בפריפריה, ניתנה תוספת תקציבית לחיזוק תלמידים מצטיינים של 3 יחידות לימוד במטרה להעבירם ל-4 יחידות לימוד. בנוסף, 268 סטודנטים החלו השנה הכשרה להוראת המתמטיקה ברמת חמש יחידות לימוד, לעומת 73 סטודנטים בתשע"ו, ובמסגרת המיזם "שיעורים פרטיים חינמיים" בוצעו 17,617 שיעורים במתמטיקה (כ-80%).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים