שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכביש שיאפשר מרכז תעסוקה ואלפי דירות
  כביש גישה שני במספר נחנך בעיר החרדית אלעד. פתיחתו תאפשר הקמת מרכז עסקים ומסחר בשטח של כ-150 אלף מ"ר, שיספק אלפי מקומות עבודה לתושבי אזור המרכז, וכן בנייה של 10,000 דירות חדשות למגזר החרדי

  כביש חדש יאפשר הקמת מרכז תעסוקה ענק ותוספת של 10,000 דירות במרכז הארץ: כביש גישה שני במספר נחנך מצפון לעיר החרדית אלעד, והוא יהווה כניסה ויציאה נוספת ליישוב המאכלס כ-50 אלף תושבים - שנאלצו עד כה להיכנס אליו דרך כביש גישה אחד. פתיחתו תאפשר הקמת מרכז עסקים ומסחר בשטח של כ-150 אלף מ"ר, שיכול לספק אלפי מקומות עבודה לתושבי המרכז, וכן הקמה של 10,000 דירות למגזר החרדי.

   

  "בלי פתרון למצוקת הדיור נהפוך לבני ברק 2"

   

  מדובר בקרקעות מדינה המשווקות על ידי רשות מקרקעי ישראל ליזמים, לצורך הקמת שטחי מסחר ותעסוקה. משרד הבינוי והשיכון התנה את שיווק השטחים בכפוף לפתיחת כביש גישה נוסף לעיר, משום שפתיחת מרכז כזה הייתה מוסיפה אלפי כלי רכב לאזור - ומכבידה על היציאה היחידה לעיר.

  כביש הגישה החדש בעיר אלעד (צילום: ישראל ברדוגו) (צילום: ישראל ברדוגו)
  כביש הגישה החדש בעיר אלעד(צילום: ישראל ברדוגו)
   

  עלות סלילת הכביש בשלב הראשון עמדה על כ8.5 מיליון שקל, והעבודות להקמתו נמשכו כשנה. בחודשים הקרובים יימשכו העבודות של השלב השני, אשר כוללות הרחבת השוליים, הקמת תאורה וסלילת שביל אופניים לתושבי העיר. בשלב מאוחר יותר יוקם גם מחלף, אשר יחבר את הכביש לדרך 444, לכביש 6 (חוצה ישראל) ולתחנת הרכבת המרכזית שאמורה להיבנות על המסלול המזרחי. זאת על פי הנחייתו של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לאחרונה.

   

  בעיריית אלעד מציינים כי פתיחת הכביש אמורה להוות זרז להרחבת העיר בעוד כ-10,000 יחידות דיור, באזור שטח האש שמצפון-מזרח. מדובר בשטח אש אשר עתיד להתפנות בקרוב ונמצא בסמוך לכביש הגישה החדש. לדברי ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, "מדובר בבשורה של ממש ובפתרון למצוקת הדיור החמורה במגזר החרדי".

  מבט מלמעלה על השטח שבו ייבנה מרכז התעסוקה החדש (צילום: ישראל ברדוגו) (צילום: ישראל ברדוגו)
  מבט מלמעלה על השטח שבו ייבנה מרכז התעסוקה החדש(צילום: ישראל ברדוגו)

  פרוש הוסיף כי "צוואר הבקבוק באזורים רבים בעיר נפתח, לאחר זמן רב בו פעלנו מול ראשי רשויות, ארגונים ירוקים וגופים ממשלתיים כדי להוציא את סלילת הכביש לפועל. אין סיבה שבעיר הנמצאת במקום מרכזי באזור מרכז הארץ לא יהיו שתי כניסות ויציאות לעיר. המשמעות המיידית עבור תושבי אלעד היא הקלה תחבורתית וקיצור הדרך לערי גוש דן, כמו גם הקמת מרכז התעסוקה החדש ובניית אלפי יחידות הדיור".

   

  בטקס חניכת הכביש שנערך אתמול, לקחו חלק שר הבינוי ושיכון, יואב גלנט; ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש; ראש המועצה האזורית דרום השרון, ד"ר מוטי דלג'ו; מנכ"ל מפעל הפיס, עוזי דיין; וכן סגן שר החינוך, סגן שר הביטחון ומפקדי המרחב במשטרה ובכיבוי אש. השר גלנט ציין כי "היום אנחנו פותחים לא רק כביש. המשרד השקיע משאבים בסלילתו כדי לתת אפשרות ליצירת אלפי מקומות תעסוקה ובניית מרכז עסקים ענק. בהמשך גם ייבנו כאן עוד 10,000 יחידות דיור. הציבור החרדי נמצא במצוקת דיור אמיתית ואנחנו נעשה הכל להקל את הלחץ".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל ברדוגו
  השטח שבו ייבנה מרכז העסקים בעיר אלעד
  צילום: ישראל ברדוגו
  מומלצים