שתף קטע נבחר

במקום לזכאים - דירות עמידר נמסרו לערוץ 7

בדיון של הוועדה לביקורת המדינה, גילתה ח"כ אורלי לוי-אבקסיס כי 24 דירות עמידר המיועדות לזכאי דיור ציבורי ביישוב בית אל, מוחזקות בידי תחנת הרדיו של ערוץ 7 המשדר ביו"ש: "מחזיקים בדירות בגלל עלות שכירות חסכונית". עמידר: "מדובר בשכירות משנה, מחפשים דרך משפטית לבטלה"

24 דירות במועצה המקומית בית אל, המיועדות לדיור ציבורי, מוחזקות בידי תחנת הרדיו של ערוץ 7, אחד מערוצי התקשורת של יישובי יהודה ושומרון. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס גילתה זאת היום (ד') לוועדה לביקורת המדינה, שערכה דיון מעקב אחר תיקון הליקויים שחשף מבקר המדינה במתן פתרונות לזכאי משרד הבינוי והשיכון הממתינים לדירות ציבוריות.

 

ח"כ לוי-אבקסיס טענה שחברת עמידר הממשלתית, המנהלת חלק נרחב ממערך הדיור הציבורי ומודעת להשכרת הדירות לערוץ 7, קיבלה באחרונה פרס שמעניקה תחנת הרדיו המסחרית לגופים ציבוריים העוסקים בפעילות חברתית. לדבריה, "יש יותר מטעם לפגם הגובל בניגוד עניינים במתן הפרס הזה, לחברה העוסקת בשיכון, קל וחומר שהיא דיירת של עמידר".

 

ח"כ לוי-אבקסיס ציינה כי "מדובר במקרה יוצא דופן, החורג אפילו מהמציאות הקיימת, שבה גופים ציבוריים לא מעטים קיבלו בעבר מבנים של הדיור הציבורי לצרכיהם. הם ממשיכים להחזיק בהם בגלל עלות השכירות החסכונית, שהיא סמלית בהשוואה לדמי השכירות הנדרשים ממשרדי הממשלה השוכרים מבנים בשוק החופשי".

בית אל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית אל(צילום: AFP)

מנכ"ל עמידר, ראובן קפלן, אישר את העובדות אבל ציין כי עמידר לא השכירה את הדירות באופן ישיר לערוץ 7 אלא לעמותה בשם "סוכת עובדיה", עבור פעולות חברתיות לתושבי בית אל. לדבריו, תחנת הרדיו קיבלה את הדירות מהעמותה בשכירות משנה. שכירות זו איננה מקובלת בעמידר, ולדבריו בחברה מחפשים דרך משפטית לבטל אותה.

 

לעצם הפרס של ערוץ 7, טען קפלן שהפרס ניתן לחברה בלי קשר לעובדה שתחנת הרדיו מחזיקה בדירות שבניהול עמידר. "אנחנו משקיעים 20 מיליון שקל בשנה במימון פעולות חברתיות בשכונות המאוכלסות ברובן בשיכונים ציבוריים, במסגרת מרכזים קהילתיים וחוגים חברתיים של הדיירים או למענם, ואנחנו גאים על זה", אמר קפלן.

 

הוא ציין כי תמיכת עמידר מתבטאת גם בהשכרת דיור ציבורי לסטודנטים המעורבים בפעילות חברתית, כמו למשל בבאר שבע - שם הוקצו למטרה זו 54 דירות. על כך העיר רונן כהן, סמנכ"ל לאכלוס של משרד השיכון, כי דירות אלה שהושכרו לסטודנטים לא עוברות מיד ליד; וכל דירה שמתפנה ניתנת לאחת המשפחות הזכאיות לדיור ציבורי.

 

ח"כ דב חנין טען בדיון כי "זו התנהלות איומה". אבל אמירתו, כמו כל פרשת ערוץ 7, נבלעה במהומה שהטביעה את הדיון בצעקות המחאה של חסרי הדיור נגד מדיניות משרד השיכון. הם לא התרשמו מתגובת שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, כי מאמצי המשרד לטובתם כבר הכפילו את מלאי הדיור הציבורי לזכאים בתקופתו ל-3,000 בשנה לעומת כ-1,500 בשנים קודמות.

 

מערוץ 7 נמסר בתגובה: "לא אנחנו נותנים את הפרס אלא העיתון 'בשבע' הוא שנתן לפני שנה, והוא לא יושב בבית אל אלא בפתח תקווה". יצוין כי עיתון "בשבע" גם הוא אחד מערוצי התקשורת של יישובי יהודה ושומרון. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים