שתף קטע נבחר

רבני יהדות התורה יודיעו על תמיכה בשרון

חברי הכנסת הסתפקו בהבטחה של שרון כי נושא גיוס בני הישיבות יוסדר רק בהסכמה. השאלה היא אם גדולי התורה, שימסרו את הודעתם בתחילת השבוע הבא, יגדירו את ההצבעה כ"מצווה וחובה קדושה", או יסתפקו בנוסח מתון יותר

גדולי התורה האשכנזים אמורים להודיע בתחילת השבוע הבא על תמיכתם באריאל שרון. אתמול (יום ה') נפגש שרון עם חברי הכנסת של יהדות התורה במלון הילטון בתל-אביב. לפגישה קדמו סיכומים שהושגו במגעים שהתקיימו בין ח"כ משה גפני וראש עיריית בני-ברק, מרדכי קרליץ, למנכ"ל הליכוד, אורי שני.
חברי הכנסת של יהדות התורה הסתפקו בהבטחה של שרון כי נושא גיוס בני הישיבות יוסדר רק בהסכמה. "אריק יודע שאין לנו ברירה, ואנחנו לא יכולים שברק ייבחר", הסביר אחד מהם, אבל הבטיח כי יתר הדרישות של יהדות התורה יועלו מיד לאחר הבחירות במשא ומתן הקואליציוני.
למרות הודעת התמיכה הצפויה בשרון, עדיין יש מספר גורמים שיקבעו מה יהיו אחוזי ההצבעה ברחוב החרדי. יש הבדל גדול אם ההוראה תצא כהודעה אישית של גדולי הרבנים, או רק כהחלטת מועצת גדולי התורה.
ייתכן שנוסח ההודעה יהיה מתון יותר מאשר בבחירות קודמות, ולא תהיה זו קריאת קודש על פי הניסוח של "מצווה וחובה קדושה לצאת ולהצביע".
בדרך כלל נוהג המנהיג הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, לצאת ולהצביע בשעה 7:45. אם ייצא אל הקלפי ביום שלישי, הרי שהשמועה תעשה לה כנפיים, בבחינת "מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא", ואחוזי ההצבעה יגדלו.
מבחינה ארגונית, מטות יום הבחירות של החרדים מוכנים. ישראל רביץ, בנו של ח"כ אברהם רביץ, בילה השבוע שעות ארוכות במצודת זאב והכין את הזמנת האוטובוסים, שיובילו את בני הישיבות להצביע במקומות מגוריהם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגמא
חרדים. האם ייצאו להצביע בהמוניהם?
סיגמא
מומלצים