שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנורה מול השקרים: פסל יוצב במטה אונסק"ו
  במטה ארגון האו"ם יוצב העתק של מנורת שבעת הקנים והעבדים היהודים שנשאו אותה - כתשובה להחלטות שטוענות כי אין לעם היהודי זיקה לירושלים

   

  העתק המנורה שיוצב בפריז ()
  העתק המנורה שיוצב בפריז

  התשובה של מדינת ישראל להחלטות ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם (אונסק"ו) שמערערות על הקשר ההיסטורי בין העם ישראל לירושלים ולאתריה הקדושים: משרד החוץ החליט להציב במטה אונסק"ו כמיצג קבע רפליקה (העתק) של מנורת שבעת הקנים והעבדים היהודים שנשאו את המנורה, בהתאם לתבליט המנורה שמופיעה בשער טיטוס ברומא.

   

  המיצג יוצב במטה אונסק"ו בפריז כחלק מהמאבק על הזיקה היהודית לארץ ישראל ולירושלים, אל מול הפלסטינים שמציגים נרטיב לפיו לעם היהודי לא היתה זיקה שכזאת. הצבת ההעתק במטה אונסק"ו היא יוזמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהוצעה בהתייעצויות לאחר ההחלטות האחרונות באונסק"ו, שניסו למחוק את הקשר ההיסטורי של העם היהודי לירושלים ובמיוחד להר הבית ולכותל.

  תבליט המנורה, כפי שמופיע בשער טיטוס ברומא ()
  תבליט המנורה, כפי שמופיע בשער טיטוס ברומא

  שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן הגיע להסכמות עם מנכ"לית אונסק"ו אירינה בוקובה, לפיהן התבליט יימסר בטקס רשמי בהשתתפות שגרירים מכל העולם ויוצב דרך קבע במטה הארגון. ועדת המכרזים של משרד החוץ אישרה באחרונה, בהליך של פטור ממכרז, התקשרות עם רשות העתיקות בהיקף של כ-45 אלף שקל להכנת ההעתק, שיוטס לפריז.

   

  בתחילה הוחלט להכין רפליקה שתכיל רק את מנורת שבעת הקנים, אולם כרמל שאמה הכהן סבר שיש להוסיף לה גם את העבדים היהודים שנשאו את המנורה כדי לספר גם את סיפור ההגלייה. לפסל שיוצב במטה אונסק"ו יוצמדו דברי הסבר באנגלית, צרפתית, עברית וערבית.

  שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן ()
  שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן
   

  השגריר שאמה הכהן אמר אמש: "הצבת התבליט משער טיטוס, שבו נראים יהודים לאחר חורבן בית שני נושאים את המנורה וכלי מקדש אחרים בדרך לגלות, היא העמדה במקום הכי נדרש בעולם של העתק יצוק כולו אמת היסטורית אובייקטיבית כפי שנחקקה בסלע על ידי שליט לא יהודי, 600 שנים לפני הופעת האיסלאם בעולם".

   

  לדבריו, "אין בהצגת והצבת התבליט משום תחרות על ירושלים או פגיעה בקשר של דתות אחרות לעיר ולמקומות הקדושים להן. זהו צעד נוסף בהסברת האמת שלנו כמי שגורשו מהר הבית בכוח ובהחרבה אל מול קואליציית השקרים של הפלסטינים ומדינות ערב, לפיה מעולם לא היינו שם ולא עמד שם המקום הקדוש ביותר לנו. מעבר לרעיון של ראש הממשלה, הכנת התבליט הצריכה שיתוף פעולה של משרד החוץ ורשות העתיקות ועל כך יש להודות לכולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים